Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Midnight Leaks
datum / id07.04.2016 / 466718Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno921x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Midnight Leaks

Kameraden

Metro. Kluk si utírá sopel do rukávu. Máma se na něj zlobí, po německu, opravdově. Je to hubená blondýna, ale krev se v ní umí zvařit. A pak si dají ruce a jsou kameraden, ti milí lidé z Baden-Baden.


Sarah v antikvariátu

V antikvariátu sošná bruneta. Holka na startovní čáře třicítky. Vysoká, štíhlá, laskavé tváře, aspirantka svatozáře. Chtěla by Muchův plakát. Probírá se jemnými prsty mezi modelkami, až vybere jednu. Sarah Bernhardt jako Médea. Doma ho přilepí na dveře a večer pak, v tlumeném světle lampy, vysvlékne se před obrázkem donaha. Mistrovi natruc, aby hořce zalitoval, že nenarodil se o sto let později.


Žízeň holek

Holky ve Vodičkově, cucají jahodové fruko. Nastřídačku, každá dala nějakou kačku a teď v sladké chvíli tiší žízeň. A že takové holky umějí žíznit! 


Midnight Leaks

Možná jednou někdo zveřejní midnight leaks. Seznam vět, které si lidé po celém světě sdělili těsně před usnutím. Uniklé tajnosti a lži. A povedou se o tom diskuse v televizi, kdo že je taky na seznamu se svou malou noční něžností. 


Smrt, otázky a burizony

V televizi našli další mrtvolu. Každý kanál jich za večer vyplaví několik, a některé ještě o pár víc. Smrt a otázka, věrné spojení jak rub a líc. V reklamním bloku syčí láhve, sypou se burizony, a pak už zase hurá do pouště Arizony. A v přehradách docela nedaleko mezitím ryby plavou kolem zmodralých těl, pevně sevřených do pletiva. A nekladou si otázky a i pojem smrti je jim lhostejný. To burizonem by nepohrdly. Má to ale háček…


Na Ztracence

Ne, ty do tmy žhnoucí kmeny mrakodrapů nevysadili o sobotní brigádě nadšení skauti. Ale i jim je les ze skla a ze železa příležitostí ztratit se. Ztratit se v současnosti, která se vymkla přítomnosti a uhání zběsilým tempem někam do dálav. Ztracená. Třeba u jedné z těch mnohapatrových vater usednou, vybalí kytary a spustí svou starou Ztracenku.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

07.04.2016 20:21:38Stázka
To je krásné snění, Goro :)
07.04.2016 20:20:42Movsar

tak když budu mít zkušené průvodce, tak bych šel. :-)

07.04.2016 20:19:17Gora
redaktor poezie a prózy

Zajdem někdy do baru...budeš mít dlouho o čem psát:))) Vezmeme celou partičku, ano?

07.04.2016 20:17:44Movsar

no, nevím, kočkodane, ale ujišťuji tě, že zas na druhou stranu pro ucucávání jahodového fruka zas dost starý.

díky, stázko. to je dnes zachyceno: dle skutečné předlohy.

07.04.2016 20:15:43Stázka
Nejvíc se mi líbí Sarah v antikvariátu :)
07.04.2016 20:12:34Kočkodan
Pro pravidelné návštěvy antikvariátů se mi zdáš ještě dost mladý. ;-)
07.04.2016 20:07:28Movsar

u antikvariátů jsi to odhadla na 100% a u barů je toas úplně naopak - vyhýbám se jim, ale možná proto mě zajímají. a díky!

07.04.2016 19:54:44Gora
redaktor poezie a prózy

Jevíš se mi jako pravidelný návštěvník barů a antikvariátů: nebo stačí hledět do výloh? A v tu Ztracenku příliš nevěřím... /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.