Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+5 neviditelných
Hrajete si?
datum / id13.03.2004 / 111595Vytisknout |
autorpapouch
kategorieDiskuse
zobrazeno13248x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůY,
Prolog
Hrajete si?
Ačkoliv v technickém průkazu mého těla se stkví datum výroby vyvolávající u mnohých z vás pohrdlivý úsměv na tváři, datum, kdy Cadillacy, Chevrolety, či Buicky se pyšnily mohutnými zadními křidélky a Elvis Presley rukoval na vojnu, stále si hraju. Hraju si impulsivně (tehdy se psalo -s-) a jakoukoliv krávovinu, která mě napadne a nezavání podpálením baráku, nebo zásahem naší chrabré policie musím co nejokamžitěji převést ve skutečnost.
(Vás, držící v ruce před chvílí nalezený klacek nekáká plot z vlnitého plechu?)
Proto mne včera, ve vaně plné mydlinek ponořeného, neskutečné zvuky vyluzujícího a bubliny z huby vypouštějícího napadlo zeptat se vás:

HRAJETE SI TAKY ?

Nebo se v té zastydlé pubertě postupně přecházející v senilitu plácám sám?
Nemyslím takovéto dospělácké "hraní si na hraní" - že stavíte letadýlka, paříte gamesy na pécku, nebo štrikujete svetříky; myslím takové to opravdu dětské přímočaré a čistomyslné hraní si, kdy ať je ptákovina sebepitomější, není důvodu, či zákona. proč ji okamřitě neprovést.
Já - například (když už jsme v té vaně) - se občas pokouším dlaněmi zastavit proud vody řinoucí se ze sprchy. (Vzhledem k tomu, že po tomto experimentu je nutno v koupelně vymalovat a že tento experiment mne láká nejvíce právě tehdy, je-li v koupelně vymalováno, koupelnu raději nevymalovávám již několik let.) Nebo - zkoušeli jste někdy ruční sprchu, z níž tryská voda, použít jako mikrofon a při fixní představě, že jste zpěvák pop-music do té sprchy zpívat? A víte, co je dost obrovská sranda? Dát do odtoku z vany ping-pongový míček...!
...To jsou jen některé z mých hrátek vodních, samozřejmě, že škála mých pitomůstek je obrovská a neustále se rozrůstá. Život totiž přináší různé situace a ty je nutno využít a obrátit ve srandu.
Proto se vás ptám, a hodně, opravdu hodně mě zajímá:

HRAJETE SI? JAK?
p.s. Prosímvás, pánové, nepište mi sem takový ty věci, jako že si rádi hrajete s pindíkem... a dámy, prosímvás, nepšte mi sem... no, vy to nepište taky. ;-) Chtěl bych si zde počíst o tom, že si umíte hrát jako sluníčkové děti a třeba nachytat trošku paprsků jako inspiraci do dalších hovadinek, které v budoucnu ještě provedu...

dík :-)
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

04.01.2007 07:43:55tOjik
jA si zas ve vane narvu tu hubici od sprchy celou do pusy,pockam nez se mi naplni zgrane a pak smeruju proudy vody cakajici mi z koutku tak,aby kazdy zasahl jedno koleno.
07.02.2005 00:00:00Toxman
Danny: Právě se chystám instalovat Windows server 2003 - to si člověk ještě asi vyhraje, než to bude všechno chodit jak má. ;-))
06.02.2005 00:00:00Kačírek
jo a eště sem si vzpomněla: na laborkách někdy hrajeme střičkovou :o) (válku)
05.02.2005 00:00:00Sobí_Hnusec
Jasně, Sobí si nejraději hraje s Hnuscem a Hnusec zase se Sobí. Na maminku a na tatínka. A taky si rádi hrajem s ptáčky.
05.02.2005 00:00:00Danny
já když jezdím v MHD tak dýchám na sklo a kreslím si obrázky... taxi hraju... :)
29.01.2005 00:00:00Erin
Tady ještě nikdo nezkoušel řvát pod vodou! To se ale musí ve více lidech... zařvat, a pak hádat, co vlastně říkal ten druhý.
A jinak se sprchou je taky děsná sranda. Někdy vyplazuju na proudící vodu jazyk, děsně to šimrá.
A šamponový bubliny!
A skákat zebře po bílých pruzích!
A chodit přes jednu dlaždičku!
Pak jsou ještě dobrý pastelky a omalovánky. A někdy taky vzít si hlínu nebo plastelínu a uplácat nějakýho pidižvíka. A když není plastelína, tak stačí střídka chleba.
A někdy stačí jenom vlastní pusa: To pak s kamarády vymýšlíme ale děsný kraviny!
A když už se musím tvářit vážně a dospělácky, tak si představuju lidi, co k nám chodí třeba ve spoďárech, nebo jako zvířátka, a když mě naštvou, tak po nich hážu v duchu něčím hodně těžkým, podle toho, jak moc mě namíchnou. A taky si zpívám, ale jenom v duchu, protože se nemůžu poslouchat, nahlas si zpívám jenom ve sprše:o)

Ale jinak jsem strašně vážná a dospělá
29.01.2005 00:00:00Slůůůníčko
...nó, tak například cestou do školy se dá chodit jen po dlaždicích určité barvy (nebo jen po obrubníku, prostředkem silnice, poslepu, pozadu, závodit s ostatními chodci - „schválně, jestli budu na rohu dřív než tamta paní 5 metrů přede mnou?“, jen po bílých nebo tmavých pruzích zebry – to už zmiňovala Erin, leč Slůňo se tím moc rádo baví), vyhlížet „dobrá znamení“ (kominíka, 2 jeptišky, zelenej trabant, čtyřlístky, několik aut stejné barvy vedle sebe – Slůňo jednou vidělo 11 červenejch aut za sebou nebo trikolóru ze škodovek:) )...

...pro ukrácení přednášek jsou dobrý přenosný šachy nebo člověče nezlob se, všecky hry na čtverečkovaným papíře (fotbal, piškvorky, lodě...), nemáme-li čtverečky, pak si můžeme poskládat z obyčejného papíru několik origami zvířátek (případně solniček, lodiček, parníčků, čepiček, vlaštovek, papírových koulí...) a hrát si s nimi nebo je nechat kolovat (pošli to dál) a dívat se, jak se tváří (jak si hrají) ostatní, nebo hrát se sousedem jakousi obdobu čáry (každý si na jednu polovinu papíru několikrát obkreslí minci – obvykle pětikorunu – a potom se trefuje do koleček na sousedově půlce), skládat nějaké menší puzzle (i vlastní výroby – z rozstříhané pohlednice nebo nějakého obrázku), rozstříhat noviny a vytvořit dadaistiskou báseň, psát kolektivní báseň na přehýbaném papíře, vymýšlet nebo luštit různé křížovkolušťovky nebo si posílat šifrované dopisy (morseovka, hobitovské runy, obrázkové písmo...)...

...ve větším stádu slaví úspěch různé variace na tichou poštu, pantomimu, dědeček měnil... (znáte to? každá skupinka dostane jednu sirku, kterou má za úkol vyměnit s cizími – kolemjdoucími lidmi za co nejlepší úlovek a samozřejmě si zapamatovat cestu k němu: například sirka - brambora - kalendářík - propiska - pingpongový míček - papírové kapesníky -jiná propiska - pytlík bonbónů...)...

...a zkoušeli jste někdy na kopírce okopírovat svou vlastní ruku nebo jinou část těla?...

...změřit, jak dlouhý je toaletní papír nebo kolik pasty se vejde do jedné tuby, popřípadě, je-li to pravda o té žárovce v ústech (– i když zrovna tuto srandu by si Slůňo radši odpustilo)?...

...nebo dělat xichty či jinak rozesmívat telefonujícího člověka?...

...& Slůňo miluje hrát si na tetovací salón, musí být ovšem po ruce gelovky, inkoustovka, fixy na tělo nebo henna & někdo, kdo se nechá pomalovat...

...& někdy v budoucnu by se rádo projelo šalinou „na netopejra“...
28.01.2005 00:00:00Slůůůníčko
Jasně, že si Slůňo hraje – třeba se stavebnicema, jako jsou karty, domino, párátka, pivní tácky, víčka od pet lahví, oplatky, slané tyčinky (krásné pyramidy a pagody!), rumové kuličky (kouzelní sněhuláčci! Jen ta kámoška, u které jsem byla na návštěvě, se nedívala 2× nadšeně, jak že to zacházím s jejich cukrovím...), samozřejmě si hraju se zvířatama (třeba s potkanem na schovku v posteli pod dekou), taky nebylo špatný si hrát s kámoškama na sáňkování (– pravda, nebylo to úplně ono, jelikož byl zrovna srpen a neměly jsme sáňky, ale přesto mohu říct, že sáňkovat lze i na igelitu po orosené louce – je-li zároveň nakloněnou rovinou:) )... ...pokračování zas někdy příště:o)
28.01.2005 00:00:00Kačírek
nevi, jestli si přímo hraju, ale udělá mi obrovskou radost jenom takovou kravinu vymyslet, už to ani nemusim realizovat (někdy) a někdy zase jo, třeba když jsme tuhle s Morasten šly na hřbitov....
ale umím se radovat z maličkostí, z toho, že na mariánský skále se udělaly rampouchy, z toho, že u nás teď napad první sníh, z toho, že se ráno, když jdu do školy, třpytí, z toho, že mi náš pejsek přiběhne naproti, i když mě vůbec nemá rád a jenom čeká, že sem mu něco přinesla, z toho že jsem dneska koupila ségře (kterou někdy fakt nemusim) kytku k narozeninám, z toho, že teď sedim tady. :o) a to byl jenom dnešek a nezahrnula jsem milion dalších věcí, ze školy. :o)
ale inspirovalo mě to Papí, od teď budu všechny kraviny, který mě napadnou a který budou jenom trochu realizovatelný, důsledně realizovat. :o))
dík
:o)
12.05.2004 00:00:00crayfish
My šli jednou v hospodě s kámošem na záchod a na tý chodbě, co k němu vede, jsme si začali hrát na letadla. Znáte to - rozpažíte ruce a lítáte. Můžete zatáčet, přistávat, vzlítat, cokoliv. Samozřejmě s patřičnými zvukovými efekty.
Pak jsme začali pořádat nálety na hosty jdoucí chodbičkou na záchod. Situaci jsme dovedli k dokonalosti. Vzájemně jsme se kryli, nalétávali si do nejvhodnějších palebných pozic a samozřejmě stříleli z kulometů. Vzájemně jsme si hlásili úspěšné sestřely hostů, zvláště když šli ve skupinkách.
Abychom v tom neměli bordel.
Nejlepší bylo, že cizí lidi to nikdy nevytočilo. Dvě holky dokonce duchapřítomně podnikly odvetný protinálet. (musím bohužel přiznat, že mě jedna z nich sestřelila). Nasral se kluk naší kamarádky, co tam byl s námi poprvé.
Je pravda, že byl zhulenej, ale docela nás dostalo, že pak svou nasranost vysvětloval tím, že prej jsme ho chtěli "sestřelit". My ho totiž předem verbálně varovali, ať neodchází od stolu, jinak že ho sestřelíme.
No, každej má asi se sestřelením svý (a jiný) zkušenosti. :-)
A čeština je holt krásnej a pružnej jazyk... :-)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.