Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Prosincové náledy
datum / id19.12.2004 / 139921Vytisknout |
autorgabio
kategorieOstatní nezařaditelné
upřesnění kategorieproč není kategorie pocity?
zobrazeno4331x
počet tipů12
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Je to letos nějak smutný, ne?
Prosincové náledy

Prosincové náledy<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Lidi jsou zlí. Budu zlejší.

Posledních pár statečných hrdinů se skrývá na nádražích v Praze. Prosí o cigarety a vypráví lidem o tom, co je v životě potkalo…aby byli lepší a šťastnější, pokud mají alespoň něco.

Doufáme, že máme kolem sebe pár nejbližších. Pak přijde první seknutí do živého masa, druhé…a jsme na kolenou, sami, ubrečení, rozcuchaní.

Nechtěla jsem ubližovat. Ublížila jsem. Asi mi to patří.

Včera jsem hýřila. Tančila jsem tango s látkovou růží. A pak dostala přízvisko sestřička. Občas jsem si zašla zaneřádit plíce do mínusových teplot venku. Kdo by to řekl, že moje sestra bude jednou úspěšnější než já? Všichni…

Sundala jsem svoje jin-jang po třech letech z krku, jako že mi nikdo nemůže ublížit, že se nikoho nebojím a plakala jsem andělům na ramenou. Taky už jsem sehnala všechny dárky, protože letos jich nebylo tak moc. Bylo málo lidí, co by to ocenilo. Hraju si na semetryku Šeherezádu, ověnčená šátky, možná s bílou podprsenkou.

Vždycky ráno prospím sníh. Nemůžu vstát dřív. Zvracela bych z té přílišné čistoty, falšované. Stejně ten sníh psi na zemi pomočí.

Chodím v noci do vany. Je tam klid a nikdo mě nezadrží, když se budu chtít utopit…ne, lžu, vymýšlím si... Proč umírat, když už jsem mrtvá.

Ztratila jsem věneček, co nebyl můj. Ale dobrovolně, sama od sebe. Asi to spíš byl šátek, ale nosila jsem ho ve vlasech.

Hořím.

Kdo z nás dvou je spravedlivější, osude?

Špatně jsme oslavili minulý Silvestr, protože je to letos samá mrtvola. Tak to letos radši prospím.

 

19. prosince 2004

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

16.05.2005 00:00:00Vaud
depresórka :-) *
30.12.2004 00:00:00gabio
Hanee: myslím, že se to daří každýmu. Mně se moje bolestivý věci nelíběj, protože jsou to vzpomínky na bolestivaost. Ostatní se v tom najdou. A já zase cítím s ostatníma...
30.12.2004 00:00:00Armand
po zimě vždycky přijde jaro ... .-)
30.12.2004 00:00:00gabio
Jo, už aby tady bylo:)
díky
29.12.2004 00:00:00gabio
Jenže bohužel ti rytíři taky někdy musí spát. A já přemýšlím a píšu zásadně kolem půlnoci a později...Nerada si stěžuji světu se středem já. Proto jsem pořád tady. Je to svět ne moc dalekej, ale taky ne moc známej.
dík
29.12.2004 00:00:00Hanee
Čím víc bolesti v sobě člověk má, tim kvalitnější básně píše. Mně se tohle nedaří plnit, ale tobě asi jo. tip
28.12.2004 00:00:00Sen_cha
Celý jedno odpoledne sem seděla sočima v rukou abychneviděla svět, seděla sem tak a kolem mě byli mí nejlepší přátelé. V hlavě mi znělo "je to jen iluze..pořád dokola.... vlastně ani nevim proč ti to píšu......dostali mě ztoho a já si uvědomilaže né všichnilidé sou zlí... oni jsou mojirytíři....tooni mě vysvobozují z těch zakletých zámků
26.12.2004 00:00:00Anis
Taky o Vánocích hodně přemýšlím o přátelství, o životě, o tom jak se čas neuvěřitelně zrychluje. Alespoň mi to tak připadá. Někdy mám pocit, že TO (a vlastně ani nevím co) nikdy nestihnu. Ale to asi znáš ...
25.12.2004 00:00:00Anis
Chodím v noci do vany. Je tam klid a nikdo mě nezadrží, když se budu chtít utopit…ne, lžu, vymýšlím si... Proč umírat, když už jsem mrtvá.

... letos je to fakt smutný ... *T
25.12.2004 00:00:00gabio
B_W: Od srdíčka dík:)
Anis: nějak moc. Dneska byl den rodinných návštěv. Člověk tam může v klidu přemýšlet, když se ho zrovna někdo na něco nevyptává. Jsme zase o rok dál a je to zase stejně neuvěřitelný jako minulý Vánoce. Člověk o lidi přichází a nový zase najde. Vánoce nejsou svátky ani klidu a ani míru. Jen má tak nějak čas si srovnat v hlavě to, na co jindy nemá čas.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.