Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

anketa ako obraz prominenta?
datum / id13.02.2005 / 148633Vytisknout |
autorzvedavec
kategorieDiskuse
upřesnění kategoriemožno sa aj mýlim...
zobrazeno10013x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Nie som prominent.
Nepáči sa anketa, ktorá je už dlhšiu dobu vysvietená bez vysvetlenia dole vľavo. Stačí kliknúť bez vysvetlenia na slová :

\"jaký máš postoj k prominentům\"

a zjaví sa mne i Vám – nič iné, len toto:
anketa ako obraz prominenta?

 <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Anketa

 Zacházení s prominenty   Založil(a): Lyryk  dne: 2005-02-07 00:00:00

 Má být na Písmáku privilegovaná vrstva prominentů, kterým má být tolerováno porušování pravidel serveru?  Hlasuj do: 2005-02-28

 

 

  333

   NE

  94

   ANO

 

Na znak protestu mala som úmysel založiť anketu o tom, či sa Vám páči.

 

 

Neviem nájsť vhodné tlačidlá. Prosím pomôžte mi, určite tu niekde sú.

 

 

Lebo ak náhodou nie, musela by som si myslieť, že tvorca tej ankety, čo sa mi tak nepáči,

 

je prominet, ktorý má rozhodne privilégiá.  

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

15.04.2019 11:24:09R. L.
/*
20.02.2005 00:00:00Prozatím
*
19.02.2005 00:00:00Lyryk
redaktor poezie
ale jo .-) něco jsme si ozřejmili, já jako předtavitel určité moci se na ni nikdy nemohu podívat zcela "zezdola", a těžko mohu zprostředkovat vlastní pocity někomu jinému, protože by tu musela být ta zkušenost, že kolikrát nemám na vybranou a vybírám ze dvou zel to menší .-) opatruj se a díky za diskuzi;
19.02.2005 00:00:00zvedavec
Vďaka za odpoveď :)

Nechcem už predlžovať diskusiu nasilu, no ešte dodatok, na ktorý naozaj nemusíš odpovedať: aj ja poznám výber z dvoch, či viacerých možností, z ktorých ani jedna nie je taká, ako by som chcela ja. Lebo situáciu nemám v rukách. len sčasti ju tvorí moje rozhodovanie.

Ak je príliš veľa zainteresovaných, je celkom isté, že dôvodov k nespokojnosti sa nájde dosť.

Napriek tomu,
forma diskusie
a popis situácie a možností,
a tuším i toho, ako vec prežívam, rozmýšľam, prečo sa nejako rozhodujem, môže prispieť k tomu, aby ma ostatní nevnímali ako diktátora, ale ako človeka, ktorý aspoň hľadá tú najsprávnejšiu alternatívu. Môžu ma vnímať možno aj ako demokrata, ak do svojich úvah vložím aj ich problémy, prežívanie, ich záujmy, ak budem hľadať spätnú väzbu...

Jasné, možno im ale neulahodím, aj keď sa posnažím, ako len chcem...ale aspoň som urobila, čo viem.18.02.2005 00:00:00Cinky_se_nevzdává
Pravidla se samozřejmě vztahují na všechny (platí a platila samozřejmě i pro mě:-)) Odpověď NE je tedy více než žádoucí. Problém Pravidel je ovšem rozlišit, co je hanlivá či neetická forma publikování, neboť hraniční mez tolerance má každý někde jinde. Před pár dny jsi navrhoval utvořit jakousi komisi, která by problémy etiky řešila. Mně se to jeví jako dobrý nápad. Mazání bys nemusel vysvětlovat sám a případný hněv Písmáka by se rozložil mezi několik lidí.
S chroustjazzem si lidi anketu logicky spojili, jelikož právě probíhala jeho aféra. Jestli to dobře chápu, tvůj názor byl ten, že chroustjazz porušil Pravidla. Lidé si tento názor spojili se zněním ankety a připadalo jim to, jako by osoby typu chrousta byly na Písmáku nevítanými hosty. Prostě to tak vyznělo, přestože účel ankety byl doufám jiný. Příště je třeba lépe zvolit načasování ankety a také znění otázky ("Privilegovaní prominenti" už od prvního pohledu vyvolávají vzdor).
Toť mých pár skromných a vcelku zbytečných poznámek
18.02.2005 00:00:00Lyryk
redaktor poezie
To máš zcela pravdu .-) ale taky dnes víme, kolik revolty tu s námi je .-))) zkusíme revoltu asimilovat;
18.02.2005 00:00:00zvedavec
snáď postupne

1) řadíš mne mezi prominenty - proč? protože mám výkonnou moc, kterou nemají všichni, ALE nemusím se z ní snad zodpovídat? nyní například tobě? kdybych byl prominent, tak se o mých prohřešcích nediskutuje... s tím souvisí i skutečnost, zdali můžeš označit nějaký případ, kdy jsem porušil sám zdejší pravidla - občas se to tak někomu jeví a diskutuji o tom, protože si takový případ neuvědomuji;

v tomto prípade SI popredný predstaviteľ, lebo máš výkonnú moc
:) a tlačítka navyše.

dobre, ak sa nezhodujeme už ani len v tomto (či si, alebo nie si prominent), potom v tom vidím dôkaz, že anketa je príliš obecne postavená a dá sa obrátiť mnohými smermi.

nie, mne sa nemusíš rozhodne spovedať...niekto musí byť v tomto zmysle prominentom. Ale zase: mne ide o rozlíšenie toho, AKO a ČÍM budú porušované obecne platné pravidlá serveru.

Lebo toto je príklad toho, že ak budeme dôslední, nebudeš môcť ani Ty vykonávať tú výkonnú moc, ak budeš rešpektovať výsledok ankety - tým zároveň ODPOVEDÁM AJ NA TVOJ BOD 2)

BOD 3)
možno si nemal podobné úmysly - ale ak by som ja mala výkonnú moc a tlačítka navyše a anketa by vyšla podľa mojich predstáv (prevládla by odpoveď NE), mohla by som ju použiť ako ARGUMENT I NA TO, ABY som mazala príspevky, ak sa mi to bude pozdávať - pravidlá serveru určite majú zakomponované i niektoré nedefinované pojmy (teraz sa mi nechce ísť ich študovať) - napr. bude tam zákaz používať urážajúce vyjadrenia a pod.

Ak by prevládla odpoveď áno, tak ako prominent s výkonnou mocou by som sa mohla oprieť o tú istú aanketu a mazať príspevky.
18.02.2005 00:00:00zvedavec
7) začíná mi docházet, že v podstatě neuznáváš, že anketou kladená otázka je obecná, tys tam prostě viděla místo slova prominent -> konkrétního chroustjazze;

nie, rozhodne nie. Nesledujem chroustjazza, vôbec nie. Neviem, čo je podstata Vášho sporu. Anketa sa mi nepáči sama osebe.

Milý Lyrik, ale páči sa mi, že si ochotný diskutovať a zamyslieť sa, čo vadí Tvojim kritikom.

10) hlasováním jsem sledoval zcela obecnou rovinu postoje k prominentství -> je to praktická ukázka toho, jak kdo přemýšlí; čtvrtina revoltujícího veřejného mínění odpověděla díky konkrétnímu problému ANO a to je pro mne důležitá informace, kolik zdejších uživatelů nepřijímá obecné principy v zájmu konkrétní podpory svého přesvědčení; ale řada lidí se prostě nedala nachytat a hlasovali současně NE a vynadali mi za chrousta do pošty... .-)

no ja som nehlasovala vôbec...a určite nie som jediná. Zato aj mne niektorí vynadali - v diskusii, zaujímavé, Ty zatiaľ nie.

11) na závěr jedna moje otázka: Co jsem z té kauzy měl za výhodu? Vyjmenuji ti nevýhody: Přeplněná pošta protesty, ale i podporou, desítka paralelních diskuzí, nechuť v té době cokoliv poetického uveřejnit, obecně špatná nálada; a teď mi vysvětli proč bych to dělal, kdybych neměl na mysli neosobní princip .-)

tiež si myslím, že máš i množstvo nevýhod. Asi prevládajú. Máš zato i výhodu, môžeš si podiskutovať, konfrontovať svoj pohľad na niektoré veci s nesúhlasným názorom a keď nebudeš až príliš ješitný, máš šancu aj Ty trochu pochopiť oponentov. A hlavná výhoda - ak si úprimný, môžeš presvedčiť o všeličom aj Ty iných.


17.02.2005 00:00:00Lyryk
redaktor poezie
Cinky_se_nevzdává : anketa se na chrousta nevztahuje, ta otázka je sama o sobě; pokud ji někdo vztahovat chtěl nehlasoval objektivně; ještě tu nepadl logický argument, proč by se ta anketa k chroustjazzovu problému vztahovat musela, respektive proč by tato otázka měla být podřazena dílčímu problému, když její podstata je hierarchicky ve vyšší obecnější rovině -> srovnej: existuje svět? - jistě nadřazenější otázce: a líbí se mi tento svět?

to je dopověď i pro Lisa...
17.02.2005 00:00:00Liso
lyryk!!! Pisem vyssie -> Tamta diskusia je o Tvojom spore s chroustjazzom a tato je o BLBEJ a NEZMYSELNEJ ankete!!!

Nechapem teda PRECO Ti mam teraz davat nejaky logicky argument, preco by sa vztahovat musela!!! :-[[[

Na tomto mieste sa (ako je to kazdemu inteligentnemu jasne) nechcem venovat chroustovi, ale napr. otazke logickej nezmyselnosti ankety (a to pomocou poukazu na "paradox luhara" ) ...

Teda presnejsie -> CHCEL SOM ... Neviem, ci to ma nejaky este zmysel... Necham to na zvedavcovi! Ak ona bude mat chut este v tejto veci skusat nieco vybojovat v tomto boji za normalitu Pismaka, postavim sa po jej boku... :)

zvedavec :
inak si myslim, ze za tychto okolnosti (a schopnosti admina logicky uvazovat) ma vacsi zmysel citat si dielka ako pokusat sa s nim rozumne diskutovat na tuto temu. (v inych temach si dufam s chutou pokecame este aj s lyrykom :)|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.