Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Dívenka Lupita
datum / id23.08.2005 / 173995Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury, hříčky
zobrazeno4554x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Děkuji Čekance_učekané za inspiraci čerpanou z její povídky Kurvička II.
Dívenka Lupita

Jmenuji se Lupita. Ano, jako ta mexická dýlerka heroinu z Burroughsova Feťáka. Je mi 14, žiji v Praze a jedinou mou prozatímní starostí je fakt, že mé cecíky jsou ještě malé. Nic na tom nemění časté návštěvy jednoho mého kunčofta, který mi je s láskou saje jako divoké lesní zvíře. Budete se divit, ale přestože mi tak moc dělá dobře, NEMILUJI HO! Odmítnout jeho vážně míněné přísliby k lásce, je pro mne cosi jako REVOLTA.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

Mám matku, která mi nerozumí. Ačkoli je sama promiskuitní, nemá pochopení pro mou slabost pro muže. Přijala mainstreamový názor, že totiž prostituce dětí, nadto vlastních je nepřípustná. Nejspíš je FAŠISTKA.

 

Někdy v noci, když cítím své cecíky růst rychlostí mistralu olizujícího hladinu Rhôny, musím tou bolestí myslet na kluky od nás ze školy. Vím, že se jim líbím, jenže oni se k ničemu nemají. Nezmůžou se než na plané komplimenty. Nechápou, že už jsem žena, že už chci jíst, protože mám hlad. Ten nesnesitelný HLAD…

 

Vím, že jsem krásná. Musím být, podobám se totiž všem těm holkám z BAREVNÝCH MAGAZÍNŮ. Mé chyby nemůže žádný z těch slintajících mužských vidět. Který z nich ví, že jsem jen malá, docela hloupá a neforemná bytost s širokými boky a rostoucími cecíky? Ach, ty mé CECÍKY.

 

Nesmím už na ně myslet. Mám přece také JI. Jednou mi jeden kluk v antikvariátu ukazoval knížku americké poezie. Nějaká básnířka v ní psala: „…že máme kundy šeredné – proč jsme/nepřiznaly, že si to také myslíme? (A co/je na tom, pro oko stejně nejsou!)…“ Hrozně jsem se tenkrát STYDĚLA. A tu ohmatanou knížku si koupila.

 

 

Jmenuji se Lupita, jak už jsem řekla. Nikdy jsem nečetla Burroughse, Denise Levertovovou ani žádnou jinou knihu. Je mi 14 let, žiji v Jemenu a jedinou mou prozatímní starostí je fakt, že mě zítra obřežou. Chtěla bych být mexičanka z příběhu starého muže nebo krásná dívka z toho mého vymyšleného. Chtěla bych se v noci trápit bolestí cecíků.

 

Ale teď mám jen strašný STRACH.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.07.2006 11:03:19Jolana19
formální logiku, při psaní zásadně nepoužívám (no možná je to chyba), teda já ji nepoužívám vůbec ani jinde (no to bude asi taky problém, můj že). Prostě jednám impulzilně, žiju impulzivně, píšu impulzivně a pak toho lituju taky impulzivně, protože nakonec zjistím, že první reakce ta impulzivní byla správná, něco jako instinkt, podvědomí, nazvi to jak chceš, je mi to jedno

Tohle se mi líbilo - možná trošku impulzivní, ale pravda
12.12.2005 00:00:00pampelin
Ztrácím se mezi Prahou a Jemenem...Už z hlediska formální logiky.....:)
12.10.2005 00:00:00HERMES
Lupita je kus píči na týči.
10.10.2005 00:00:00Teichman
teda, tohle je docela vyzrálé dílko... emoce, cynismus, sociální poselství. líbilo se mi to¨.

t
02.09.2005 00:00:00darcy
gut hombre.
t
25.08.2005 00:00:00Diotima
Pro mě je to asi jedno z tvých zatím nejprogresivnějších dílek - vedle čečenských bojovníků (hlavně díky poslednímu odstavci) ...dost velkej tip!
24.08.2005 00:00:00Movsar
reb: jsi neznalá formální logiky! jinak bys nemohla říct, co jsi řekla.
24.08.2005 00:00:00rebecca13
pardon - mám nečekaný rozpor mezi třetí větou a čtvrtou od konce. Jedno "před" mi vypadlo.

Musí člověk přečíst tu Kurvičku II. aby pochopil kam tohle míří? Jestli jde o parafrázování, tak dík. Sama jsem přiznala, že Sex a jeho vnitřní a vnější polohy se mi moc nepovedl. Je to vošemetný téma a myslím, že se mi nepodařilo sdělit to, co jsem vlastně chtěla.
24.08.2005 00:00:00rebecca13
pardon - mám nečekaný rozpor mezi třetí větou a čtvrtou od konce. Jedno "před" mi vypadlo.

Musí člověk přečíst tu Kurvičku II. aby pochopil kam tohle míří? Jestli jde o parafrázování, tak dík. Sama jsem přiznala, že Sex a jeho vnitřní a vnější polohy se mi moc nepovedl. Je to vošemetný téma a myslím, že se mi nepodařilo sdělit to, co jsem vlastně chtěla.
23.08.2005 00:00:00cekanka_ucekana
trošku mi vadí, že je na první pohled jasný, že to psal dospělej chlap
ale asi fakt jen trošku
vlastně se mi to docela líbí
asi hodně
asi si to přečtu ještě dvakrát

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.