Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Další vývoj
datum / id05.02.2001 / 18546Vytisknout |
autorOlda
kategorieLiterární diskuse
zobrazeno7803x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Další vývoj
Stále slýchám mnoho moudrých a zajímavých názorů ohledně dalšího vývoje tohoto serveru. Nemluvím-li o dílčích kosmetických úpravách, jsme v situaci, kdy vesměs jakákoliv změna posouvá vývoj Písmáka svým směrem. Referenda v auditoriích často věc neřeší, glosují na obě strany, nemluvě o otázkách které poskytují více než dvě varianty řešení. Oprávněný argument, že konečné rozhodnutí by tedy mělo příslušet autorovi, mě staví do nepříjemné situace. Myslím si, že toto rozhodování přesahuje rámec jedné osoby. Rád bych tedy ponechal rozhodování plně na vás a přenesl tak odpovědnost na bedra vás autorů. Vězte, že toto vidím jako jedinou možnost, jak znovu nastartovat vývoj Písmáka, který byl zastaven. Ovšem nikoliv vývoj omezující, ale vývoj nabízející další nové možnosti pro ty, kteří chtějí, vývoj adekvátní nárůstu autorů. Zbývá mi tedy vyřešit, jak zmíněnou myšlenku realizovat. Nastínil jsem, že referendum – tedy přímé “hlasování“ každého autora - považuji až na výjimky za nefunkční. Předestírám tedy řešení ve formě několikačlenné rady, jenž by zmíněné otázky ve svém kruhu diskutovala, s veřejností je konzultovala a nalézala odpovědi. Vzhledem k tomu, že tuto rada netvoří základ Písmáka, ale vzniká z něj, pravděpodobně nejdůležitější otázkou by byl způsob její volby. Navrhuji možnost dle mého názoru maximálně demokratickou, a to volbu všemi autory. Konkrétní podobu zatím nerozvádím, jako příklad uvádím navržení 3 autorů (radních) každým autorem. Rozhodovali by tedy osobnosti které uznáváte a jejichž názor je vám nejbližší. Děkuji za vaše názory.
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

18.03.2001 00:00:00Vio
Kalinko, auditko o občanském sdružení už je na světě. Volby do Písmácké rady se chystají.
17.03.2001 00:00:00kalinka
co znamená za chvíli???!!:o(
08.03.2001 00:00:00nikdo
Myslel jsem si ze tady se nedostane politkaření....v podstatě jsem ani nepochopil co se všem nelíbí???Asi sem nepatřím(jako nikam)
06.03.2001 00:00:00cloviecik_3
nemam ted bohuzel cas cist celkou diskuzi ale
ZA NUTNE POVAZUJI PREDEVSIM VYTVORENI KLUBU AUTORU, ROZDELIT PROZU A POEZII A OSTATNI, DO JAKESI RADY ZVOLIT LOIDI KTERI BUDOU NEJDRIVE SAMI KANDIDOVAT A NABIDNOU SVE PREDSTAVY K DISKUZI
jestli se ma totiz pismak vyvijet nemeli by to byt jen lide z vyberu, navic diskuze o samem smyslu vyberu a redakce mi pripada legitimni, jelikoz je to velice subjektivni zalezitost a vypovida jen o zavedenych autorech, protoze tech si vyberaci meli cas vsimnout
05.03.2001 00:00:00Vio
Kalinko, vydrž. Za chvíli se dozvíš... ;-)))
02.03.2001 00:00:00kalinka
omlouvam se fšem, že jsem tu hulákala do éteru a pak na sraz nepřišla, ale ochořela jsem převelice, a ještě dnes chrchlajíc nechutně jsem se vydala šířit bacily do kafírny, abych se omluvila - mimo jiné.

jorel: jo, MV pro tenhle účel sídlí vedle Tazzbaru na Republice, jednou jsem tam byla registrovat nějakou asociaci! A je k tomu potřeba pár dokundamentů, který jsou doufala načít na tom srazu, jako že jim tam dát prvotní náčrt, který povede po pár takových srazech a debatách tady k nějaké výsledné podobě, kterou bych tam pak klidně sama vlastnoručně odnesla!:o)

Fšem: Jenže nevím, jak to dopadlo ,když jsem tam nebyla, takže prosím o nějakou informaci, co se dělo, a co se tam vymyslelo, jestli teda je ze strany osazenstva tady nějakej zájem, aby právě kalinka vo tom měla nějakej ánung!
Tímto děkuji!
22.02.2001 00:00:00Merle
Yoss: poslední známá informace je ta, že Olda je proti členským příspěkům... a já se nedivím, kdyby to tak mělo vypadat, odejdu hned, a to bych řekl, že na dražbách a výběrečných akcích jsem do písmáka dal víc, než nejvyšší tříletní poplatky, jaký si umím představit.
Nedělejme si tu z toho pionýra...
21.02.2001 00:00:00Yoss
Bingo Kalinka!
Myslím si, že při takovém množství autorů a příspěvků není jiné cesty (pokud se autoři sami se svými příspěvky nechtějí stát pouze součástí jakéhosi odkladiště s nadějí, že si jejich dílko přečtě 20 lidí)než-li celému podniku dát nějaký řád. Chápu že to všem svobodomyslným písmákům zní hrůzně, ale jedinou cestu vidím skutečně v právní formě a rozumně placeném členství, které by mohlo umožnit i papírovou formu vydávání, neb co si budem namlouvat - když píšu a myslím to vážně, chci být čten z papíru.
Ideální by bylo zájmové združení s volenou správní radou na pevně stanovené období.
Samozřejmě je třeba aby taková rada měla víc než tři členy a je třeba učinit spoustu přípravných věcí a kroků. Čili první čím by se mělo začít je volba "přípravného výboru".
Doufám, že jsem neskazil mnohým celý den a nezpůsobil mnoho žaludečních potíží (zvracení a tak)
A je třeba si ještě uvědomit, že ten kdo to hlavně táhne je Olda a ať se to někomu líbí nebo ne, je to hlavně jeho záležitost a do té doby dokud se sám nerozhodne předat vše třeba vznikuvšímu sdružení je to on kdo má právo na poslední slovo a odměnu za svou práci.
Jen na závěr - je-li něco úplně zadarmo, málo kdo si toho váží...

21.02.2001 00:00:00jorel
už jsem to něgde psal, ale forma neziskové organizace (ze zákona o Sdružování občanů) je dle mého názoru nejvodnější variantou. Registruje se u ministerstva vnitra, musi mit sidlo (staci treba napsat Praha, nebo Ostrava...) a stanovy. priprvny vybor (minimalne 3 lide) podaji navrh na MV a to v zakonne lhute odpovi. pokud stanovy neporusi paragrafy (rasismus a spol. proste klasika) je vse OK. jediny orisek je ucetnictvi, ktere nepatri k nejsnazsim, ale na pismakovi by se mohl negdo najit, kdo by to udelal. co se tyce stanov, podivejte se napr. na stanovy http://www.linux.cz/czlug/stanovy.html .
20.02.2001 00:00:00Bacil
Jenže občanské sdružení, právě díky právním podružnostem, může lépe třeba přijmout něčí dar (co já vím, určený třeba na prezentaci toho nejlepšího z Písmáka někdy někde)... prostě nějaká právnická osoba by asi měla smysl...

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.