Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+16 neviditelných
Písmácké sdružení
datum / id15.03.2001 / 20827Vytisknout |
autorOlda
kategorieLiterární diskuse
zobrazeno6986x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Písmácké sdružení
Přátelé Písmáci, jak jste si již asi stačili všimnout, poslední dobou probíhají diskuse o dalším vývoji a budoucnosti Písmáka. Mezi jinými návrhy se vynořila otázka možnosti veřejné prezentace písmáckých autorů (a vlastně i čtenářů) mimo Internet. Teď je jediným člověkem, který může o podobných věcech jednat, samotný Olda, autor tohohle serveru. Bohužel samotná práce na technických záležitostech, a údržba Písmáka, ho vytěžují natolik, že není v jeho silách zvládnout ani to samotné. Navíc jako čistě soukromá osoba, nemůže jednat s většinou oficiálních organizací, institucí (a jiných takových ucí), tedy ani žádat o sponzorské dary, nebo granty. Existuje už několik reálných nabídek na rychlé a bezplatné umístění serveru, nebo jinou další podporu. Ovšem ne za stávajících \účetně chaotických\ podmínek. Samotná otázka financování Písmáka by vydala na dlouhé vyprávění, a pamětníci jistě vzpomenou na veselé dražby, a sbírky k zaplacení pouhého provozu. Také všechny projekty na vydání sborníku písmáckých básní ztroskotaly na nedostatku peněz, a neexistenci možnosti jednání s nakladatalstvími, nebo sponzory (to ty daně přátelé). Jedním z mála řešení situace je vznik občanského sdružení, volně souvisejícího s písmákem, ovšem mající pod svou patronací právě jeho provoz, rozvoj a prezentaci. Sdružení samotné by nemohlo nijak zpětně ovlivňovat Písmáka, ani by jeho členové neměli na Písmákovi nějaká zvláštní práva. Spíše by nějak spojovalo lidi, kteří chtějí pro Písmáka něco udělat, nebo takové, kteří se chtějí zabývat literaturou v její obecné, tedy náročné formě (vydávání, profesionálnější kritika, zařazování do kontextu, atd...). Na posledním srazu v Praze (24.2.) se ukázalo, že by se mezi námi dokonce našli lidé, kteří by byli ochotni vzít na sebe tu práci a odpovědnost, spojenou s tvorbou a fungováním takového sdružení. Tedy rovnou vznikl přípravný \výbor\ pro založení takového (občanského) sdružení, ve kterém v se současné době angažují tito Písmáci: Olda, inventor, Javert, Merle, Miroslawek, Vio a zolli. Tito lidé se zabývají přípravou stanov a pravidel fungování takového sdružení (podívejte se do zákona o sdružování, co všechno je potřeba udělat), a první předvýsledek takového snažení tady bude předhozen k další diskuzi. Pokud chcete rozšířit naše řady, a nějak se podílet na celé téhle sdružovací věci (práce je dost a dost a ještě něco navíc), přihlašte se buď v tomhle auditoriu, nebo nejlíp přímo Oldovi. Pokud si myslíte, že máte k této otázce co (třeba rozumného) říci, staniž se tak. Názory i podněty jsou vítany. Za výše zmíněné Olda, sepsali Merle&Miroslawek&Vio
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

27.04.2001 00:00:00blázen
Monty: Aspoň někdo :-)
16.04.2001 00:00:00Merle
Rivi: pokud si myslíš že bych dopustil něco takového, pak se ve mě asi dost pleteš.... a zaručuju ti, že ani Olda by to nedovolil.
11.04.2001 00:00:00Stevenson
Tak jsem se na ten vylet do CR.. docela tesil(
Po precteni nekolika "kritik; a poznamek na ucty jinych, silackych sprostaren pana bishaka a nadrazenosti dalsich Elitaru, kteri si delaji pravo na nejen svoji PRAVDU, ale na nadrazene posuzovani tech "srackovin" jinych se docela bojim, ze bych se na Srazu s nekym setkal..Kdoz jste.. vy Bozi bojovnici, michajici do obalu intelektualstiny a vyctenych bolestinstvi opovrhovani nasimi "jednoduchymi" city .
O te 'cestine".., ktera zrejme tady pro mnohe je veci nejpodradnejsich, radeji psat nebudu.
Mimo jine, je zajimave, kolika cizimi autory se tady tak zasvecene hazi...Seifert by si asi tolik TIPU jako treba PAN BASNIK PRINT nevydelal, ze?))
Takze, Blanicti rytiri.. je cas vstavat a nechat toho kulecniku..
A mel jsem si zrejme ten let pojistit...))
11.04.2001 00:00:00Bacil
Mít odlišný názor je normální. Netolerovat odlišný názor je nenormální. (Kdopak to řekl: Ostře nesouhlasím s tvým názorem, ale budu bojovat za to, abys ho mohl vyslovit?)

Věcnou diskusi beru, ale tady to přechází do osobní roviny, urážek a podobně, a to mě na všech, kteří se toho účastní, opravdu velmi mrzí. Podle mě básník by se k tomu neměl snižovat.
11.04.2001 00:00:00Vio
Lidsky, intelektuálně a umělecky nízcí... opravdu velmi slušně řečeno ;-)

Rivko, pokud vím, tak bylo jasně řečeno, že výše zmíněné sdružení NEBUDE v žádném případě ovlivňovat vnitřní chod Písmáka!

S úctou Violator
11.04.2001 00:00:00Vojtek
já se taky bojím...ale kdo nic ale předtuchy se nedají kritiyovat...to teprve až se provedou...a pak už možná bude pozdě...uvidíme....Taky mi trošku vadí, že nebude opravdová opozice....ale uvidíme..

Stevenson: PAN BÁSNÍK PRINT!!!!!!!!!! *! ANO!11.04.2001 00:00:00inventor
Bacil: Čí nebo jaký názor se zde netoleruje?? Buďme již, sakra, trochu konkrétní! Nadávka, osočení nebo pomluva je názor??? Pokud ano, dokládejme svoje slova alespoň zdáním logických důkazů.
Pro svobodu zde je vždy třeba něco udělat, třeba alespoň trvat na základních principech slušnosti.
11.04.2001 00:00:00Print
Přesně tak, první sebekritika!
Chválím!:-)
11.04.2001 00:00:00Print
Vlastně ještě malé PS: Oldu jsem pochopitelně vnímal mimo! I když chápu, že by se to někomu hodilo, aby tomu bylo jinak! Ale ono je to jedno, hodí se vždycky všechno, pokud chceme...!
:-)
11.04.2001 00:00:00Vio
Jo, Printe, trošku mě zarážejí ty Tipy, které jsi dal mně, "umělecky nízkému". Ale stejně dík ;-)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.