Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+21 neviditelných
svět je betaverze, Matrix, Bůh etc.
datum / id02.05.2001 / 24014Vytisknout |
autorDanny
kategorieLiterární diskuse
sbírka/net/pismak/pocitace/dila,
zobrazeno6061x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůLidé od počítačů,
Prolog
svět je betaverze, Matrix, Bůh etc.
Nazdárek! Deltexova reakce na moje dílo "alfa, beta, omega" mě 'nakopla' k tomu, abych zde otevřel diskusi na jisté téma - dnes už ne originální, ale snad to nevadí: Představte si Boha jako programátora a Vesmír jako jeho program. Je to stále ještě ve fázi testování, vlivem bugů apod. je spousta věcí implementována nedokonale. Například rychlost světla je rychlost Jeho počítače, která samozřejmě, když jsme vevnitř, překročit nelze... Otázka je jak poslat bug report a jestli si Nejvyšší vybírá svůj mailbox... Nebo jestli si neodskočil na pár tisíc našich let na kafčo a nechal to volně běžet... Co vy na to? Zároveň to patří do mého klubu takže to tam zařazuji.
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.06.2001 00:00:00Helča
Deltex: otázek se nikdy nezbavíš.

Napadla mě ještě jiná varianta:
Představte si velký OS. A nepolemizujme o tom na čem běží. Postačí nám velký OS, který tu je a vdycky byl a vdycky bude. A je všude.
I proběkl OSem inpulz a on vytvořil databázi a alokoval ji místo v paměti. A začal ji plnit. Pak vymyslel skriptíčky, které taky začaly plnit databázi. Některé skripříčci po vzájemné interakci ve dvoji mohli tvořit další skriptíčky. A jak skriptíčci plnili databázi, najednou si uvedomily, že oni ji plní, a začali si myslet, že jsou nezávislí, zapomněli na velkého OSe. Jiní si řekli, že není možné, aby byli naničem nezávislí a tak začali plnit databázi nejrůznějšími bohy, někteří pokročilejší ji začali plnit představami a samotném velkém OSovi. Ale OS se jim nikdy do databáze nevejde...
12.06.2001 00:00:00Deltex
Polemizovat o tom, zdali je svět programem či není, je velmi zajímavé. Pak vyvstávají otázky typu: Kdo program ovládá, kdo ho testuje, kdo jej tvoří, co má za úkol apod. Jenže nám však nezbyde nic jiného než si domýšlet fakta. Každému občas připadne, že svět není reálný - mě hodně často. Koukám a mám pocit - moc silný pocit - jako kdyby to bylo nedokonalé, jako by za támhle tím keříkem byla jakásí neviditelná hranice, ke které když se pohnu, ona se pohne také, tak ji nemohu dostihnout - nikdy. Je pak svět onou diskutovanou BETAVERZÍ, když nám dává cítit hranice? A nebo je to naopak účel? Aneb slunce vyšlo na západě... kdo ví?!
16.05.2001 00:00:00Anonym
Stvoření je betaverze a internet, PChry a vůbec virtuální světy je gamaverze. Loni jsem se málem ztratila a zapomněla v gamaverzi a před tím jsem stále toužila po alfaverzi. Teprve letos jsem konečně pochopila, že svou aktivní složkou existuju momentálně tady v betaverzi a že tudíž "když už jednou jsem, tak mám koukat, abych byla a když už koukám, abych byla a jsem, mám být tím, čím jsem a ne tím, čím nejsem, jak tomu v mnoha případech je, jak říká pan Werich. Moje vnímání Stvoření je hodně podobné (myslím, že v dnešní době hodně lidí pochopí mnohem přesněji Boha, protože už je na světě kybernetika a ta dovoluje mnoho věcí chápat) ačkoli mám spíš teorii o virtuální hře, kde existují levely (nerosty, rostliny, elemntálové,zvířata, lidi, andělé, božstva atd) a bytost postupuje od jednoduššího ke složitejšímu levelu a může se vracet do těch pod ním,ale musí se propracovat během svých existencí do té bezprostředně vyšší .Je to celé delší, ale už takhle to je dlouhé. Jen ještě dodám, že právě proto, že se nechci zapomenout v gamaverzi, se asi nezapíšu tady na Písmákovi a nezapojím se do diskuse (která mě ale wellmi potěšila) přestože se mi tu moc líbí a tu a tam se sem podívám a budu šířit tip na tenhle sajt dál. Ale přátelé, autentickej život je přece jenom lepčččí. Ahoj Radima
15.05.2001 00:00:00FLO
Jestli nás má Bůh jenom jako hru, tak bysem chtěla být na jeho místě. Smíchy bych se potrhala. Musí se posírat smíchy, když vidí, jak se bereme strašně vážně.
15.05.2001 00:00:00JiKo
Doufám, že se hraje na tři životy a v desetitisících je bonus a extra život navíc!! Jinak tam toho bůra nehodím
15.05.2001 00:00:00Helča
_Jiko_ jasně, ale nesmíš střílet do vlastních, jinak jdeš do mínusu.


14.05.2001 00:00:00JiKo
A proč? :-)
12.05.2001 00:00:00Danny
a proč pařez? Aby lépe jezevec? vždy je třeba ptát se proč.
08.05.2001 00:00:00Konstantinidisová
toto mě děsí :...................

asi se stanu hackerem :-))
08.05.2001 00:00:00clovrdik
proboha, už zase bůůůh ??????? aůůůůůůů !!!! :-(((

Karel Plíhal má nádhernej výrok : Až nám bude tak sto deset, příjde bůh a zmáčkne reset !

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.