Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+13 neviditelných
Kdo jinému jámu
datum / id06.09.2007 / 257118Vytisknout |
autorOldjerry
kategorieMiniatury, hříčky
upřesnění kategoriePříběh třířádkový
zobrazeno5696x
počet tipů18
v oblíbených0x
zařazeno do klubůPříběh třířádkový,
Prolog
žádná síla není nezničitelná....
Kdo jinému jámu

Blesk statný dub
jednou ranou rozpůlil
ale sám zanik‘

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

10.09.2007 09:58:51jagara
//:aby do těch hájků už:// aby do těch hájků blesk prásk! T.
10.09.2007 09:58:32jagara
//:aby do těch hájků už:// aby do těch hájků blesk prásk! T.
07.09.2007 20:22:53Oldjerry
korektor
Prvočko - Paráda - ono to totiž není haiku, i když to znaky haiku má. České haiku je hybrid, bohužel, protože na kompletní tradiční haiku nemá všechny potřebné prostředky a ty zmrzačeniny haiku (třebas i obsahově i formálně bezvadné miniatury ) - on se nikdo nezblázní, ale já sám pro sebe je neuznávám.
Naštěstí na mém názoru tak nezáleží...
07.09.2007 20:13:02střeva prvokova
vlastně ani nevím, co přesně má haiku mít a nemít, ale moc se mi to líbí, tak si s prominutím dovolím - *
:)
06.09.2007 20:51:15Oldjerry
korektor
Ignoruješ to, že jsem se s Natashou domluvil. Ignoruješ vše, co jsem napsal. Další debata je o ničem. Zaštiťuji se svým stářím. Jsem zvědav, zda mi to pomůže od pozornosti přemoudřelého studenta.
Pokud jsi mne chtěl otrávit tak ti gratuluji : alespoň na nejbližších pět minut se ti to povedlo. Budu velice rád, když si svou pokřivenou rétoriku budeš příště trénovat na někom jiném. Děkuji ti, zůstanu u svých rigidních 5-7-5...
06.09.2007 20:42:35Oldjerry
korektor
Brčáličko - nebudu se hádat o slůvka. Takhle jsem to napsal. Punktum. Dík za hodnocení - nic nevadí, že je záporné.
06.09.2007 19:43:58brcalovezelena
Ty si snad můj příspěvek takhle pochopil? Psala jsem, že je to hrubé, nelyrické, drsné nebo podobně? Napsala jsem, že ta slova někam pasuješ. Pro upřesnění, myslela jsem to tak, že jsou nepřirozeně nasázená do tří řádků. Nebo aspoň mně to nepřirozené a ořezané připadá. A to nemá s třpytem nic společného.

(Zvonky zbloudilých ovcí jsou lahodné? Není v nich spíš volání o pomoc?)
06.09.2007 19:27:42Dero
ADMIN, korektor
Pokud se chceš zašticovat zkušenostmi a věkem, nemohu s tebou diskutovat.

Říkáš, že se sem chodíš bavit, a přitom nejdeš daleko pro arogantní slinu "Natašo - jasně ! čti ufňukanou lyriku, ta nemá chybu" vůči kritičce, která o umění opravdu něco ví.

Říkáš, že se sem chodíš bavit, a přesto ti stojí za to kopat a sekat přes prsty tebou zvané zlomyslné arogantní hajzlíky. Kdo však rozhoduje o zařazení do té kategorie?

Říkáš, že se sem chodíš bavit, a přitom vystupuješ stylem, při kterém se kritici bojí vyjádřit kritický názor na tvé dílo. A mýlíš se v jedné věci - to, že ses změnil, poznáš mezi těmi, kdo tě znají, až jako poslední, pokud vůbec.

Naznačil jsem, že lžeš ohledně zařazení svého textu do kategorie. Omlouvám se, nemám pro to žádné argumenty a šlo jen o můj pocit. Stále si myslím, že o tom textu přemýšlíš v hranicích toho, co my ostatní zveme haiku.

O tvé citlivosti na názory druhých mě přesvědčila jiná část tvé reakce, kde nyní píšeš: "Na to fakt nemáš dost zkušeností. Jenom proto mi připisuješ tolik negativních vlastností."

Nepřipisuji ti negativní vlastnosti, hodnotím pouze tvé projevy. Nikdy jsem se o tobě jako o člověku nezmínil, glosoval jsem pouze tvoji zdánlivou nejistotu a jistou neomalenost v oné jedné reakci.

A pokud jsem se kdy snažil ti přisoudit jakoukoliv vlastnost, tak vyrovnanost, jíž jsem se však nedočkal. Záleží mi na lidech tady, to je také důvod, proč se ptám, proč "šťourám" a proč se může zdát, ze sebejistě vydávám své domněnky za neochvějné pravdy.

Ve skutečnosti jen věřím, že lidé zde jsou schopni kritického přístupu nejen k mým názorům. Pokud je oslovím, tak jistě ne proto, že své domněnky vyjadřuji bez všudypřítomného "myslím si že" a "podle mého názoru".

Zeptal bych se jich, rád bych rozeslal avíza, ale nebylo by to fér, protože bys beztak mohl tvrdit, že jsem jim svým posledním odstavcem vložil odpověď do úst.

A mimochodem, 98 % Písmáků si zde jistě na velké umění nehraje. Pokud nemáš to číslo jak obhájit, pak jej možná raději nepoužívej, jinak vyznívá nerozvážně.
06.09.2007 19:26:37Oldjerry
korektor
Brčáličko - je to drsné, ale co chceš od dubu a dokonce od blesku ? Lehký třpyt a lahodné zvonky zbloudilých ovcí ? (:-D)
06.09.2007 19:11:59jclv
tady je tolik blesků, co bijou do dubů... je to pravda a nejen v lese

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.