Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
Diesel Power
datum / id27.11.2007 / 266292Vytisknout |
autorMiroslawek
kategorieVázané verše
zobrazeno5538x
počet tipů18
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

18.12.2006

Diesel Power

 

 

plech vlnitý jak nerv

vibrace

jen vzpomínka
na místa hluchá tak
        že ještě nesetřeli
krev         a sežehnuté slovo
    stojí příliš
               vratce
                          záškuby
hladce obrace

              na ruby    na zastávce

    krátce tištěné spoje

 

 

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

06.08.2010 10:56:27Delfín
AH:Tys to v té své poznámce k Lauře vystihl!
Hned se mi vybavila kresbička, kterou jsem kdesi viděl, snad od Kerlese:Auto nabourané do stromu je na sr... a škytá v posledním tažení. ON a ONA stojí poblíž, on s kladivem v ruce a říká: Ukončím to! Nemohu se na to dívat!;o)
31.05.2010 22:51:14zlý_mýval
***
23.08.2009 22:29:07Veeriiaann
krásné asociace,výborně zpracované myšlenky-
jako bych ty vibrace cítila už od prvních slov...*
08.06.2009 18:23:55Prosecký
Ano, máš pravdu!!! Jak může být firma Shell tak pokrytecká a politická moc jí zobe z ruky!Jak k tomu přijdeme my,řadoví umělci! Sbíráme body na slevovou kartu.Původně byly za litr dieselu 2 body, ndes už jsou jenom dva. Takto si nasbírám bonus na mikrovlnnou troubu až za 253 let. Jen tak do nich!
19.05.2009 23:30:45VT Marvin
jako upřímně, tohle se mi líbí - a chápu tam ty jednotlivý jaože nesmysli, ale v celku to smysl dává, je to stylový *
18.08.2008 22:40:47A.H.
korektor
Tak to mne bezpochyby rozesmálo, i když v tom samo o sobě moc vtipu není. Ale je to pěkné.

Laura Eleonora: Vždyť ono to má téměř co do činění s parte. Právě ono černé pozadí tomu dodává atmosféru.
13.08.2008 16:39:18Miroslawek
V zásadě se to probírá na střední škole, ale je pravda, že odtamtud si to nepamatuji. Pro toho, kdo chce psát vázaným veršem ovšem je taková znalost nutným předpokladem, jinak se pokouší zavazovat si tkaničky bez znalosti uzlů a smyček.
13.08.2008 16:30:04Delfín
Miroslawek:
Slibuji, že si doplním vzdělání v tomhle oboru! I když jsem si toho nabral teď poněkud více a tohle beru jen jako volnou partii šachu či podobné kombinační cvičení, aby člověk úplně nezdegeneroval z jistých opakujících se primitivních úkonů v práci...
Ty jsi zřejmě z oboru, když to tak znáš. Nebo vášnivý literární fanda...;o)
13.08.2008 16:19:19Miroslawek
S čím souhlasí nebo nesouhlasí mnozí, není měřítko pravdivosti. Ten text je zcela nepopiratelně rytmicky organizován, milý brepto. Kdo může za to, že nevíš, co je jamb, daktyl či trochej; jak a čím je skutečně definován verš? Zpytuj svědomí, třeba se ti podaří na sobě zapracovat. A já ti pak možná budu schopen vysvětlit, jak se věci ohledně rytmu nejen v téhle básni mají.
13.08.2008 15:49:09Delfín
Miroslawek: Zato Ty máš v tom jasno a náležitě to předvádíš v praxi! Promiň, ale to, co Ty tvrdíš o mně, bych mohl spíše říkat já, a mnozí by tu se mnou souhlasili, jak lze vyčíst i z předchozích komentů! Přiznám se , že ta Tvá starší dílka mi připadala bližší a srozumitelnější. Ta se mi vážně líbila a měla i myšlenku, ale tohle je opravdu jen souhrn volných sociací vyvrhnutý na obrazovku. Možná by to mělo smysl pro psychoanalytika, který by Tě zkoumal, ale tohle je literární servr. I když nepopírám, že samo ucelené sepsání těch asociací může mít i pro Tebe smysl a dá Ti jistý pocit uvolnění...Máš jistě své důvody, proč jsi změnil svůj styl a já je respektuji...
Víš,stále mluvíš o pravidlech, ale Ty sám máš jen jediné: bouřit se za každou cenu proti všem pravidlům, pokud možno je nedodržovat a tvářit se jako děsný modernista! V konfrontaci s Tvými novějšími dílky mi to pak připadá velmi úsměvné...;o)
Ale jsme lidé svobodní a každý máme právo volby! Neshodneme-li se v jistých představách, nemusí ještě nikdo z nás být horší člověk než ten druhý. Jen prostě budeme mít jiný okruh přátel a příznivců, i jiné názory na jisté věci, ať už skutečné či převzaté od našich idolů a vzorů...
Měj se fajn! M.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.