Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Co vyprávěl starý traper
datum / id15.08.2008 / 293773Vytisknout |
autorKandelabr
kategorieJen tak pro radost
zobrazeno4242x
počet tipů15
v oblíbených2x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
lovcovy zápisky
Co vyprávěl starý traper

Hyenu astrachánovou lze polapit bezpečně pouze za deště, kdy jí srst zplstnatí, ponejvíce na čenichu, který je vždy vepředu a proto také nejdříve promočený, nuže srst se zacuckuje a smotá ve většině případů takovým způsobem, že hyena nemůže otevřít tlamu a bez pomoci kadeřníka může být bez obav ulovena holýma rukama a odtažena domů. Je ovšem třeba dbáti, aby nebyla nedopatřením či z nedbalosti vyfénována či ostříhána, neb čelisti pak snadno mohou plnit opět svůj účel.

 

Čápa mořského lovíme v přestrojení za vydru běloocasatou, neb tu čáp nepovažuje nejen za svého nepřítele, ale ani za hodnu pozornosti, dokonce nelze vyloučit, že ji nezná vůbec. Leda by se jednalo o čápa mimořádně sčetlého a světaznalého. Pak by to byl asi malér. Nicméně v přestrojení k čápu připlouváme běžným vydřím stylem (ocáskem napřed) a snažíme se vyhnout se očnímu kontaktu. Útok zahájíme plácnutím do vody, imitujícím mořskou rosničku, čáp se ohlédne a v té chvíli na něj skočíme. Citlivým místem je levé podkřídlí.

Servírujeme s vavřínem.

 

Prasopsa bengálského lovíme velkým listem lopuchu samce, kterážto metoda se mnohým jeví jako poněkud zastaralá a neefektivní, ale dodnes používaná domorodými kmeny, tito jsou ovšem na úbytě. Prasopsi jim hromadně likvidují veškerou úrodu lopuchu, na který si po počátečním odporu již navykli a denně vyrývají čumáky sotva rašící lístečky a domorodci, zbraní nemaje, pozorují dění s prázdnýma rukama, krčí rameny a hynou.

 

Netopýr sedmitečný je skvělý na česneku s kapkou vačičího mléka, ale lovit jej je třeba před západem slunce, když je vyspán a  dobře naložen, jinak je maso žluklé a jsou po něm neklidné aviatické sny.

 

Pakobylku vejcorodou lze přivábit třením ebonitové tyče o ocas lišaje, kterýmžto prskáním statické elektřiny  evokujeme pakobylce dojem blízkosti samečka. Bohužel její maso je nedobré až hnusné, snad polívka by z toho byla, ale jinak není moc proč ji vábit.

 

Kulhavku tygrovanou dostaneme na špek, Vejráše královského raději obejdeme obloukem, ulita podkamenni taky nestojí za nadzvednutí, rorýse skřehotavého lze po delším hučení doň přemluvit, aby se sám vzdal. Na žihlavu jednohrbou máme jen jeden pokus, zbývá ji už poslední kus, rejnoka do oka, lamy do tlamy, pštrosa do nosa, nosorožce po předkožce, vorvaně do dlaně, laně na laně.

 

Nejlepším přítelem člověka je guláš.
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

03.08.2012 16:14:18Ještěrčí král
vtipné*
13.07.2011 15:10:29VůněSlov
Legrace není nikdy dost...a že by autor byl animalofilem ?...a to až do úplného konce?...pobavilo, takže další úsměv...nr.3...nebo bych se měla postavit spíš čelem?..jo..to je lepší..to mi spadnou vlasy do tváře a působí to tajemněji :-))
22.02.2010 18:08:25Adriana Bártová
škoda názoru, že je to zbytečný text, je-li pouze pro pobavení, naopak jsem ráda, že jsem na něj narazila, mohla se zasmát úžasným výrazům a radám nezbytným pro přežití v lese, T
14.06.2009 15:30:41Diana
Škoda, že to nemůže číst Hašek. Tohle by byl sólokapr pro jeho Svět zvířat!***
12.06.2009 15:27:05Květoň Zahájský
Parádní šprajcy.
12.06.2009 11:43:59Toscana
jo a taky *T
12.06.2009 11:43:41Toscana
dokonaléééé - kam se na tohle hrabe Magdaléna Dobromila!!! :o))))
11.06.2009 15:47:17Vaud
uzasny!!!
zavan sveziho vetru!
(mnohokrat dekuji za avi)
11.06.2009 15:38:26sepiolite
dokonalý:)
"domorodci krčí rameny a hynou":D
tření ebonitové tyče o ocas lišaje je neskutečnej obrázek, když si to člověk představí
tleskám °
a dovolím si avi
18.02.2009 02:56:30Heulwen
Paráda! Když něco ulovím, zvu vás na dlabanec! :) Snad jen chybí popis jak na Nohouna europoidního:

Nohoun má maso příjemně nasládlé chuti, podobné hovězímu. Loví se oštěpem nebo špičatou dědečkovou holí. Úspěch odvíjí od rychlosti, kterou je lovec schopen vyvinout, ovšem základ je tak jako tak vybrat si unaveného nohouna, který v sobě má již mnoho mil. Další důležitá věc je dbát na to, abychom nebyli na jeho druhém konci. Dobrou chuť ;)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.