Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+9 neviditelných
Můstek - v dobré společnosti zadnic
datum / id25.08.2008 / 294164Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury, hříčky
zobrazeno2019x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Na počátku byla jedna z nich. Patřila anonymní krásce, byla zdůrazňována elegantní chůzí, jakou známe z přehlídkových mol, rámována boky, vynášenými a sestupujícími v souhře rytmů. A pak už jich byl celý zástup, každá připravena otisknout svůj obrys do textu.
Můstek - v dobré společnosti zadnic

Ta se houpe v bocích, nabízí se tiché zvolání, její zadnice, obepínaná jen střídmě lesklou látkou, říká zase hlasitě: jsem tu, uprostřed Prahy, na Můstku, před skleněným domem, všímejte si mě! A všichni si všímají, až přesně do té doby, než zaslechnou výraznější hlas jiné zadnice, obepnuté jinou látkou, podtržené jiným střihem. Houpou se, a nejsou tím vinny uvolněné kyčle, je to účel a smysl zadnice, houpat se a plout, nechat dotírat pohledy, zůstat alespoň na chvíli vyslovena v řečech znalců, zevlounů, hladovějících fantastů.

Kunderův románový hrdina byl hypnotizován doširoka rozevřeným okem zadnice milenky. Ulice to oko nechává zavřené, za clonou látky, v masitém sevření oblin. Nahota má svá pravidla: těmi jsou meze, hranice - je možné pouze naznačit, nechat nahlédnout, nechat snít a ten sen třeba obestřít krajkou. Sen nesmí rozmetat výslovnost ani blízkost; dotek je zapovězen.

Příliš silná, volná nebo tmavá látka diskvalifikuje zadnici z účasti v soutěži bez vítězů. Taková látka je nepřítelem tvaru, pochází z krejčovské dílny mohamedána nebo stávkokaze, ušklíbají se zevlouni. Když kdosi před léty oblékl ženu do kalhot, a látku pak ztenčil a vystříhal do provokujících tvarů, měl na mysli půvab. Snad z ženy učinil objekt, jenže objekt touhy. A touha je prý zázrak.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.06.2010 22:24:02Max Hutar
Jo, líbilo. Tok myšlenek je správně roztřískáván. Zábranskýho neznám, takže podobnost neurčím.

Tip.
26.08.2008 01:44:10Lucie-at
korektor
ty budeš tak v jeho věku, co? neznáš ho náhodou??
25.08.2008 21:15:18Movsar
díky za kritiky i doporučení (vcelku jsem rád za tu asociaci).
25.08.2008 17:44:44Oldjerry
korektor
Nedokončená... škoda. Líbí se mi jak jsi to uchopil, vytáhl na světlo skrytý smysl a pak jsi nechal trčet ve vzduchu. Štronzo ! a pak jsi zapomněl, jak se to štronzo ruší. Ovšem i tak je to za tip
25.08.2008 01:24:52Lucie-at
korektor
Zkus si přečíst Zábranskýho :-D
20.08.2008 20:16:05rebecca13
Hmmm :o) asi bych měla zajít na Můstek někdy pozevlovat :) zdá se, že prací v Letňanech a v Jinonicích jsem byla po šest let velmi ošizena :)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.