Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Tisíc dní
datum / id02.09.2008 / 295165Vytisknout |
autorOldjerry
kategorieMIMO
upřesnění kategorieretro i futuro
sbírkaPomlouvání času,
zobrazeno4386x
počet tipů15
v oblíbených2x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Tisíc dní
Tisíc dní... Kurňa, to to utíká… Když jsem 7. prosince 2005 poprvé otevřel stránky Písmáka začala se prohlubovat ještě dnes nepříjemně doznívající Písmácká krize. To jsem ovšem nevěděl… vyvaloval jsem oči a četl ze všech sil. První věc, kterou jsem přečetl byla úplně nová báseň JiKo s pořadovým číslem 187 181 nazvaná Ministerstvo vnitra. Fňoukl jsem si pod čumák : no – to to pěkně začíná, ale po přečtení prvního řádku, prvního verše jsem už věděl, že je to – jak už název bývá – jen upoutávka. Báseň docela fajn i podle mých dnešních měřítek, od té doby trochu transformovaných. Tip jsem mu však dal až o hodně později, když už jsem vzpomínal na ten začátek.

Dnes je 2. září 2008 – číslo díla, vloženého skoro na minutu přesně tisíc dní od minuty mého prvního vstupu, nese číslo 294 508, jmenuje se Zdát se spolu a jeho autorem je sestřička.sluníčko. Nějak jsem si přál, aby to byl zase JiKo, ale uznávám, že to nemohlo vyjít. Nevadí – svých tisíc dnů oslavím se ségrou… a její lyrickou ódou. Ostatně – je dobře napsaná, sestřička umí, jen kdyby to zase nebyla ta osobní lyrika...

Tisíc dní… Slušelo by se napsat nějakou oslavnou ódu na Písmáka. Přešlo mne to vteřinu potom, co mne to napadlo. Poučil mne můj poslední pokus vyvolat diskuzi na téma Vulgarity. Tak zůstanu při zemi a jestli něco napíši o Písmákovi, tak jenom to, že to není jen server, jen literární server, že je to fenomén. Jak jsem se tak pod různými nicky proběhl po šesti podobných literárních serverech, Písmák mi svým celkovým vzhledem, stylem, náplní a nakonec i obsazením od autorů až po adminy vyhovuje ze všech nejlépe.

V tento den – jak se sluší – odpouštím všem, kteří se do mne kdy strefili neprávem (názor na právo se asi bude různit) a zároveň požádat o pardon ty, které jsem zbytečně a neprávem osolil já. Názor na zbytečnost a neprávo se asi bude různit…

Co dál ? Za deset dní odjíždím na Šumavu podívat se, co roste v pořádných lesích… Houbařskou dovolenou na Šumavě plánuji už jedenáct let – a vždy mi do toho něco vlezlo. Držte mi pěsti! Ať tentokrát vše proběhne podle mé představy a ať nejedu domů s dlouhým frňákem. Udělal jsem co jsem mohl : vybral lokalitu, týden s úplňkem, nabrousil nože, vyčistil… co vyčistil : vydrbal koše, vypůjčil sušičku, našel trasu, naplánoval jídelníček, sepsal potřebný nákup na týden, zaplatil zálohu… prostě dal jsem si záležet. Tak ať chodím, chodíme po správných pěšinkách… až se vrátím …ale co já vím. co bude. Uvidíme, uvidíme se.

Vzpomenu si na vás v tisící a jedenáctý den patnáct kilometrů za Vimperkem. Tím a právě tam načnu svou druhou tisícovku strávenou s Písmákem, s vámi a spoustou někdy slabších, někdy průměrných, ale hlavně dobrých až bezvadných děl a prací. Stojí to za to, i když to tu občas srší, skřípe, smrdí, vrže, píchá a mrcasí. Pod slovem mrcasí si můžete představit cokoli, co je protivné a vaší mentalitě nejvzdálenější.

Zdravíme vás všichni : nejen oldjerry, ale i Olda, oldík, old, dokonce i exhibující blbec, vůl a bůhvíkterý další dědek ještě… no – to koukáte, kolik nás je, co ?
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

07.09.2008 09:54:29Oldjerry
korektor
vindale - vždyť od tebe - od vás - taky... dík
07.09.2008 00:46:28vindal drámo
hodně zdaru Olde -
tohle bylo milý :)
04.09.2008 20:03:14Oldjerry
korektor
Ď
04.09.2008 20:02:43baronka
Jistě
držím palců pět
jeden v úrodné zemi srdce
bylo sucho
teď prší
to půjde
04.09.2008 19:58:42Oldjerry
korektor
Baronko - držím ti pěsti ! Pomsti se mi stejně !
04.09.2008 19:16:23baronka
Hmmm hm
to je pěkné a zaokrouhlené
a jako na houbách
báseň hřib
a tahle je statný křemenáč
přeji další tisícovku
Koncem měsíce jedu také
za Cheb
do lesa pokleknout
04.09.2008 07:55:57JiKo
já na to mám trik, ona ta slečna je na fotkách z mýho prvního srazu :-)
Naja se jmenovala:)
03.09.2008 23:01:35Oldjerry
korektor
JiKo - to já si zase sakra pamatuji, která holka mne sem přivedla ...vesuvanka....
03.09.2008 21:19:16Marcela.K.
Taky to meumím...ty oslavy. Skoro bych řekla, že čím jsem starší, tím míň slavím... třeba jen proto, že to mám nějak jinak- bez povelu, bez důvodu :-)
Ale na houby bych fakt jela :-))
03.09.2008 16:51:28Oldjerry
korektor
Naštěstí tyhle hříbky jsem nechytil ani navojně...
JiKo - třeba můžeš oslavit 1729 dní... tomu se nedá nic vytknout.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.