Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+2 neviditelných
Andrea
datum / id03.08.2001 / 30349Vytisknout |
autorOlda
kategoriePovídky
zobrazeno3912x
počet tipů13
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Omlouvám se - ještě v pohnuté náladě
Andrea

Do bytu za konečnou mě přivedla Jitka, kamarádka kadeřnice. Ten den jsem jí slíbil odstěhovat pár tašek do vesničky za Prahu, kam na několik dalších týdnů mířila. Dělala si legraci, že se to všechno do mýho malýho Renaultka nevejde.

Seděl jsem v nepohodlným křesle a pozoroval v odrazu zrcadla porcelánovej hrníček kterej se mi moc líbil a hned vedle Andreu. Jitka mi ji představila jako kamarádku na prázdninách. Milá holka. Upřeně sledovala televizní seriál a střídavě si psala na telefonu. Já usrkával polívku kterou jsem dostal a v duchu se smál ofině kterou měla pečlivě sčesanou do čela. Jitka ležela na kanapy a asi přemítala co všechno nestačila zabalit. Dlouze se dohadovali jestli vyjet, jestli bychom do Pšic vůbec trefili. Podle všeho si Jitka cestu moc nepamatovala a s lehkou nedůvěrou si mě měřila pohledem. Tvrdil jsem, že poberu všechno, i Andreu, že nemusí čekat na Luboše s kterým byla na odvoz domluvená. Andreiny velký modrý oči nedočkavě poskakovaly od hodinek k Jitce. Holky se domlouvaly snad celou věčnost.

Sedíme v naloženým autíčku, povídáme. Vedle mne sedí nakonec jen Jitka, hrozně se teší na svůj novej pokojíček. Za Bílou horou jsem se na chvíli ztratili. Pak sedíme v roztomilým baráčku na vesnici, popíjime kafe, kamarádka pobíhá po pokoji a rozbaluje věci. Občas mi pípne telefon. Zprávy jsou dost podobný: „NEFUNGUJE PÍSMÁK“. Tady s tím moc nenadělám, a tak ještě chvilku pomáhám. Krásně zařízený nakonec. Nechávám nadšenou Jitku svýmu osudu a sám se točím na Prahu. Čeká mě příjemnej večer s kamarády v Popo-café-petlu. Rovný dlouhý silničky sváděj k rychlý jízdě, jedu s větrem o závod. Zastávka v internetový kavárně nepomohla, budu se muset stavit přímo u Písmáka.

Do tý doby na to ale zapomínám a skvěle se skoro do dvou bavím. Vždyť jsem je skoro měsíc neviděl. Tanec na stole by bývalej spolužák Robert už nezvládl, a tak ho nakládáme do Renaultka a vezu ho domů. Poté co mi vystříkal celej obsah ostřikovače se zklidnil, já sice nic neviděl, ale mohl jsem se alespoň zase věnovat řízení.

Kolem třetí stavím doma, beru klíčky a šroubovák – to kdyby to bylo něco vážnějšího. Kafe by se hodilo, ale musí počkat. Jezdit takhle pozdě po Praze je zábava, na Želivským jsem za chvilku. Ospalý vrátný na mě kouká trošku nevěřícně, ale podle pravidel mě pouští k počítačům. Nemám rád ten zvuk desítek ventilátorů, tak se snažím pracovat rychle.

Zhruba v době kdy Písmák zas ožívá, do ztichlých Ďáblic se ozve bouchnutí dveří a já se slastně rozvalím na postel, zhruba v tu dobu se po stejně úzké, dlouhé silničce směr Pšice řítí Lubošovo auto. Miluje rychlou jízdu a dopřává si ji. Rádio vykouzlí úsměv na rtech Andrei, až do chvíle než se před ní objeví strom u cesty.

Na cestě do Střešovické nemocnice ji dvakrát resuscitovali. Zemřela na sále. Luboše pustí po dvou dnech s obvázanou nohou.

Těhle pár řádek bych rád věnoval Andree z Českých Budějovic kterou jsem skoro neznal a Jitce která měla ten den obrovský štěstí.

 <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

27.08.2018 18:50:04Poldjerry

Píšeš lehce, ale je vidět, že emoční stránku jsi v té chvíli považoval za podstatnější, než jazykovou a ani se nedivím.  Máš tam dokonce nějakou tu hrubku, ale příběh je to silný a je z něj cítit, to, co jsi nenapsal - že to s tebou zatřepalo docela velmi. Dobrý...

15.11.2004 00:00:00hippiesanda
no jo
je to dost smutný...každopádně sem takovej konec nečekala....
***
26.07.2003 00:00:00Don´t_worry
Chtěla jsem si vybrat, od tebe, jakožto autora, něco, co nebylo zrovna upoutávkou či něčím jiným. Vybrala jsem si.
.................................................................................!
(na to nejde nic napsat, co by nevyznělo kýčovitě)
06.06.2003 00:00:00Lasy
Jsem zkrátka smolař - v den, kdy zjistím, že končíš s Písmákem Tě objevím jako autora a první dílo od Tebe si přečtu tohle . .

Ale líbí se mi to . . .

Lasy*
24.02.2003 00:00:00Seregil
Sakra věc... smutná a holt život....
08.06.2002 00:00:00Jeanette
c´est la vie......
04.06.2002 00:00:00Aerotik
Do teďka jsem myslel, že se na Písmákovi podílíš "jenom" ideově a technicky. Tohle je však text vyzrálého autora.
Ať ji už nic netíží. Vzpomínku holce, kterou jsem neznal.
!*
28.04.2002 00:00:00Čolito
život je už někdy takovej....
26.08.2001 00:00:00Jankav
Smutné,ale i to přináší život
20.08.2001 00:00:00ruby
:-*

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.