Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Kedlubnová arrhenoidie
datum / id29.01.2009 / 309527Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieFejetony
zobrazeno6383x
počet tipů19
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Kedlubnová arrhenoidie

    Nedávno jsem byl svědkem urputné pře dvou seriózně vyhlížejících, starších pánů, kteří seděli přede mnou v autobuse. Předmětem jejich sporu byl kedluben. Nebo snad kedlubna? Ano, tady byl pes zakopán. Nejednoznačné určení rodu této venkoncem zdravé zeleniny.
Každý z nich pocházel očividně z jiného kouta naší vlasti a svoji pravdu oba hájili s pravou slovanskou zarputilostí.

    Všimli jste si někdy, jak mnohé věci, pouhou změnou místa pobytu mění i své pohlaví? Stačí přejet z jednoho kraje do druhého, někdy i z vesnice do vesnice a máte sex - reversal problem. Z okurky se stane okurek, z bramboru brambora, ze salámu je saláma a z placky naopak placek. Nemluvě o šálu/e, řádku/ce, prostoru/ře a dalších předmětech vyvolávajících krajové řevnivosti a půtky. (Všem vzdělancům, kteří se na tomto místě chtěli blýsknout poznámkou, že takovýto jev učeně nazýváme dvourodostí, se upřímně omlouvám, neboť jsem jim touto vsuvkou vzal vítr z plachet.)

    K naprosté dezorientaci v pohlavích dojde, navštívíme-li, jazykově nevybaveni, některé naše německy hovořící sousedy. Tam, na výsledky naší snahy o správné přiřazení rodu (der, die, či das) pohlížejí zhusta tím způsobem, jakým se my díváme na fialového koně v bazénu.

    Kupodivu, v živočišné říši jsou tyto pohlavní metamorfózy věcí když ne běžnou, tak alespoň dosti častou. Každý akvarista se jistě s podobným jevem setkal u rybky Mečovky, kdy se mu samička bez varování proměnila v samce. A to je jen špička ledovce.
Za přeborníky jsou pokládáni kanicové. Po vytření mohou tyto okounovitové ryby za několik sekund změnit pohlaví a zase se znovu spářit. Ve Středozemním moři byly pozorovány případy, kdy za několik hodin se dokázali proměnit i šestkrát.
Některé druhy slimáků zase mění pohlaví s věkem. V mládí jsou samci, aby snáze zaváděli spermie, potom jako větší samice lépe zápasí s jinými slimáky o místa vhodná pro hnízda.
Spontánní změna pohlaví je pak zcela běžná u nižších vodních druhů s jednoduchým reprodukčním systémem.

    "Sodoma-Gomora!"říkáte si jistě. Ještěže u nás lidí je proměna pohlaví dle libovůle zhola nemožná! Omyl přátelé. Soudobá věda lékařská je téměř všemocná a umožňuje nám v tomto směru uskutečnit i naše nejdivočejší představy.

    Jedna moje známá bývala v době relativně nedávné - mužem. Z mého pohledu zcela normálním chlapem, pravda, s nepatrnými vrtochy. Teď je ženou. Usuzujete správně - na pohled normální ženskou i s odpovídajícími vrtochy. Vidíte - jde to! Ovšem to mezidobí bych neabsolvoval ani za nic. Nechci vás nudit otřepanými vtipy o chirurgickém odstranění poloviny mozku, či bolestivé depilaci nežádoucího ochlupení. Nejhorší ze všeho jsou úřady.
To máte: změna jména a příjmení na sexuálně neutrální, souhlas lékařské komise o změně matričního pohlaví, změna zápisu v matrice, změna rodného čísla a rodného listu a druhá definitivní změna jména. A tohle na všech dokladech které člověk běžně vlastní, a že jich je!

    Člověk by řekl, že po takovéto kalvárii bude dotyčná konečně spokojená, avšak její vlastní slova svědčí o opaku:
"Když jsem byla chlapem, každýmu vadilo, že se chovám jako buzík. Teď, když jsem ženská, tak jim zase vadí, že jsem lesba! Ach jo."

Tak to vidíte. Nebývalo by bylo lépe býti kedlubnem?

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.02.2016 19:18:06Květoň Zahájský

A přitom by stačilo jednoznačné - ty kanče, že.

20.02.2016 15:45:23MKbaby

Jo, jo... jedna známá mi říká Petříčku, jiná Peťulko... čert aby se v tom vyznal ;-)

09.10.2011 10:21:04Květoň Zahájský
Žádný průměr. Obdělávat celiny!
08.10.2011 23:56:17FAE BOMB
Četl znova a furt líbí... Mimochodem, kolik milimetrů v průměru má ona ruská metoda...?
25.04.2010 19:34:25Květoň Zahájský
A kdyby to nepomohlo, tak ještě zůstává osvědčená sovětská metoda...
25.04.2010 19:09:48FAE BOMB
To nezpochybňuji. Dostal mě výrok toho lesbáka... Zdá se, že to tyhle lidičky maj' v hlavě pěkně pomotaný. Celkem často se stává, že se někdo nechá přešít na opačné pohlaví, pak zjistí, že to předtim bylo lepší a nechá se přešít zpátky. Je jasný, že zpátky přešitej chlap už nikdy nebude plně funkční a zpátky přešitá ženská už taky ne.

Tak mě napadá, proč nějakýho blázna nepřešít na Napoleona, když si myslí, že je Napoleon, he?!

Navrhoval bych tyto problémy léčit klasickou čínskou medicínou, t.j. nahnat na plantáže a do dolů!
25.04.2010 18:41:49Květoň Zahájský
Jedná se o autentický výrok.
Autor se dušuje, že si nevymyslel ani hň. ((-:
25.04.2010 17:58:50FAE BOMB
"Když jsem byla chlapem, každýmu vadilo, že se chovám jako buzík. Teď, když jsem ženská, tak jim zase vadí, že jsem lesba! Ach jo."

Tak to mě dostalo... :-)
13.11.2009 14:58:37lemon
nevěděla jsem..fčíl tu k tobě zas o kúsek blíže...:D
neboj..blíž už nejdu..:D
13.11.2009 13:54:10Květoň Zahájský
A to ještě nevíš, že na Hané se říká - kerlub a oharek!

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.