Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Vemte si slepici!
datum / id05.03.2009 / 313590Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieFejetony
upřesnění kategorieBajkařský
zobrazeno6713x
počet tipů35
v oblíbených3x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Vemte si slepici!

    Chcete, aby vám zobala z ruky? Vemte si slepici!
Pokud máte nahrabáno a jste dostatečně zazobaný, máte na výběr. Slepic je jako much.
Jako vlk v rouše beránčím, potměšile snováte pavoučí sítě, v duchu pořekadla: "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". A potrefená husa jde odevzdaně do chomoutu, jako ovce na porážku. Ovšem i černá slepice snáší pouze bílá vejce. O zlatých ani nemluvě. Koníčkem té vaší klisničky se dříve či později stejně stane jediné - dělat si z vás dojnou krávu.

    Postupem času se z larvičky a žabičky vyklube můra a ropucha, dále pak koza, svině, kráva a jiná průmyslová zvířena. Co vás to jen přivedlo k domněnce, že je lepší zajíc v pytli, než holub na střeše? Jedna vlaštovka přece jaro nedělá, o tom si už i vrabci štěbetají, že?
Pamětliv přísloví: "Jeden dvorek je malý pro dva kohouty, ale slepic uživí mnoho", začínáte mít v hlavě brouka. Chodit spát se slepicemi, nebo zůstat doma s krůtou, co se na vás přisála jako pijavice a drží se jak klíště? Jak k tomu přijdete, když jste pracovitý jako včelka, dřete jako kůň a ona je líná jako vepř? Ponocuje u televize jako sova , zatímco vy jste ranní ptáče. Skřivan! A skřivan si přece musí vrznout i kdyby... Však to znáte.
Tokáte jako tetřev a cukrujete po vzoru holubím s každou křepeličkou která se namane. Ovšem z toků je časem výtok a z cukrů cukrovka. Ano, mnoho psů - zajícova smrt. Těžko se pak omlouvat, že i osel může dělat koniny.

    Domácí puťka, která dřív byla k vašim avantýrám slepá jako krtek a němá jak macarát, začíná se najednou vzpouzet jako jankovitá kobyla. Ve chvíli, kdy se z plemenného býka stanete dobráckým volem, už máte zaděláno na parohy. A jenom osel se může konejšit hypotézou, že je to způsobeno přebytkem vápníku v těle. Náladu máte pod psa.

    V domnění, že jste moudrý jako sova, nabízíte jí příměří. Jako páv vystavujete na odiv své klady a s trpělivostí mezka zahrnujete tu zmiji sliby a dary. Doufáte, že se vlk nažere a koza zůstane celá. Vám se nikdo nemůže dostat na kobylku! Vy jste přece na koni!
Omyl! Proč nosit sovy do Athén? Házením kostí psa nezaženeš a kapr si sám rybník nevypustí.

    Ta vychytralá opice má sloní paměť. Za vaše těžce vydělané "kapříky" si najme právníka mazaného jako liška, pohraje si s vámi jako kočka s myší a oškube vás jako husu. Právník je přeci u soudu jako ryba ve vodě. To jenom vy jste náhle na suchu. Není to pech, být kaprem zrovna o Vánocích? Nezbude, než stáhnout ocas a smutný jako želva, roně krokodýlí slzy odejít s prázdnou. Co na tom, že vám vzali i ten krunýř. Aspoň můžete běžet svižněji. A taky že pelášíte jako chrt. Když jde o holou kůži i liška bere do zaječích.
Jo, když se psi kočkují...

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.02.2016 19:11:00Květoň Zahájský

Díky, MKbaby, to víš, my giganti to ani jinak neumíme.

20.02.2016 15:42:05MKbaby

Neuvěřitělně úžasné, ba přímo pyramidální dílo :-)

21.10.2011 08:02:10Květoň Zahájský
Mohl by nanejvýš chytat lelky. ((-:
20.10.2011 22:32:54Kočkodan
U toho asi nikdo nezacne tlouct spacky.
08.04.2011 15:19:50Yeziiinka
Tu mám vytetovanou na předloktí. Tak aspoň něco...
08.04.2011 15:01:22Květoň Zahájský
Úplně jsem se zděsil, tak jsem si narychlo stáhnul a vytiskl aspoň Medvědělejevovu periodickou soustavu prvků, abych měl aspoň něco na cestu z práce domů.
08.04.2011 14:53:58Yeziiinka
Nevěřím. To je stejná blbost, jako kdybys řekl, že v tašce nemáš fyzikální tabulky. S Tebou se vážně nemá cenu bavit o normálním obsahu kabelky, kašlu na to.
Jdu se uklidnit nad sešitem z občanky z roku 1991, který mám srolovaný v pouzdru na mobil, pa.
08.04.2011 14:35:28Květoň Zahájský
Já nenosím ani to. Co jsem to za člověka?
08.04.2011 14:25:36Yeziiinka
No a, co je na tom? Kdo Ti nakukal, že musíš mít v tašce pořád jenom Prvouku??
08.04.2011 14:13:10Květoň Zahájský
To mě těší, že znám někoho, kdo běžně nosí v kabelce přírodois pro sedmáky. To je u vás zvykem?

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.