Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Z ireality do ireality
datum / id31.08.2001 / 32002Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídky
sbírkaDannyho scifáče,
zobrazeno3646x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
plod mých 13ti let
Z ireality do ireality

Stojím na mořském břehu, slunce vychází, mořský vánek mi ovívá tvář... Ponořím se do lesknoucích se vln... mysl se vytrácí...cvak! Už jsem jinde! Jsem pták, vznáším se proti zamračené obloze...koříst! Sletím k zemi - klov! Po dvou hodinách se mysl vytrácí...cvak! Jsem jinde, jsem středověký rytíř, astronaut, někdy zase pro změnu pták nebo šelma, pak jen tak polehávám na mořském břehu nebo v lese... Tolik různých podob, to jsem !

Mysl se vytrácí....bzzzzzum! Ležím v polorozpadlé barabizně. Ne, tohle není iluze, to je skutečnost !!! Už skoro pojem skutečnosti neznám. Je pro mne jedním z mnoha paralelních světů, do kterých se nořím.

Po každém desátém návratu si mám podle předpisu zopakovat, co vím o skutečnosti, jinak bych na ni zapomněl. Tak se rozhlédnu - jsem v polorozpadlé barabizně, v poušti plné trosek bojových strojů, nade mnou smogem zšedlé nebe... Tak co o té trosce světa zvané realita vím... Je válka, třetí světová, vlastně válka mezi bohatými - ti chudí jež dávno útlak nevydrželi a zmutovali a vrátili se k živočišnému životu nebo propadli drogám. Realita je totiž tak zrůdná že v ní nikdo nevydrží!

Rozhlížím se. Vidím trosky válečných strojů, pobíhající bojové roboty s programem který již dávno nemá smysl... Na obzoru se skví zámek továrníka Zooga pod silovým polem. V jeho továrně už stejně pracují jen samí roboti...

Dívám se do kapsy - mám dost potravinových tabletek. Ano. Zatím si ještě nemusím přemodifikovat trávící soustavu, abych mohl žít z fotosyntézy... Vlastně z obdoby fotosyntézy - místo kysličníku uhličitého - smog!

Jsem jeden z bývalé střední vrstvy - všichni se nakonec stali chudáky. Skrývám se v posledním domě, který z města zbyl. Zatím nemusím jít dál. Jsem tu už čtrnáct dní... realita je hnusná! Mám dost iluzionik?

Ano, ještě hodně tabletek! Vyvolají v mém mozku pocit jiného světa, jako kdybych snil... ale tyto sny mohu ovlivňovat.

Beru si jednu tabletku. Budu ptákem, zvířetem, rytířem, rybou... Jedna tabletka mne vyvede do ireality asi na jeden až dva dny. Pro mne to ovšem bude alespoň měsíc!

Polykám jídelní tabletku. Je vydatná, ale nemá žádnou chuť - to si vynahradím v mimosvětě, ochutnám tam toho horu! Skutečnost není pro mě nadřazená nad ostatními světy - naopak. Realita je hrůzná - honem pryč!

Stojím na mořském břehu, slunce vychází, mořský vánek mi ovívá tvář... Ponořím se do lesknoucích se vln...

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

26.03.2004 00:00:00johanne
nooo... tenhle styl se mi fakt moc nelíbí, je to celkem o ničem, ale jestli's to psal ve 13, tak těžko soudit :o)
03.01.2003 00:00:00hurvinek
tak tahle irealita je mi velmi neprijemna
02.09.2001 00:00:00StvN
hodně záleží na tom, v jakým rozpoložení píšeš a vůbec přemýšlíš, o tejden jindy bys to napsal jinak
01.09.2001 00:00:00Deltex
Zajímavé... pesimistické... ale ano - pravdivé a snad něco takového nikdy nebude a nebo naopak? Měj se fajn!
01.09.2001 00:00:00StvN
zas tak hrozný to snad neni
01.09.2001 00:00:00Danny
StvN: neni ale bylo

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.