Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+8 neviditelných
Eat me
datum / id09.11.2009 / 340106Vytisknout |
autorMiroslawek
kategorieVázané verše
zobrazeno5656x
počet tipů48
v oblíbených5x
do výběru zařadilKrytyk, a2a2a, Markéta,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Eat me
komediální rytmy
neumí skrýt mi
strach
můj vlastní strach
odtikávaný po kapkách
do srdce zvonu
tonu
v tónu
v liché tónině
v jadrném cyklotronu
v pecičkách v dužnině
v třetině svého bytí
v unisonu vytí
vyšije
tma
tonus
černou nití
do šíje   nesouzní ti
hypertenze v třetinkách
s rytmikou popela
                     bestie
jazyk jde bos
             a capella
                      ádijé
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

03.02.2011 07:37:40MAJKL65
"v unisonu vytí" :-)
19.07.2010 15:33:11Miroslawek
Nešlápl jsi na kuří oko ani mně, ani mému nohsledovi (nevím o takových, svým chováním je kupodivu důsledně odpuzuji). Jen tady mám takovou, řekněme agenturu Pro uvádění věcí na pravého míru, která zasahuje v případech, kdy někdo nadměrně blábolí a ještě to nevypadá na finální diagnózu. K jakému závěru jsi naši "disputaci" dovedl přičti jen sobě, s každým totiž rozprávím podle toho, jak si on sám řekne, jak se chová. Takže to není o motivaci, ale o důsledcích tvé neschopnosti vést věcnou polemiku.
19.07.2010 15:18:07Whitesnake
redaktor poezie
A jsme samozřejmě u toho: házet školami jsi, pokud se nemýlím, začal ty. NICMÉNĚ, jsem opravdu rád, že to z tebe konečně vypadlo a mohli jsme si ušetřit sáhodlouhé disputace. No samozřejmě, to JÁ jsem patrně někdy šlápl na kuří oko tobě, nebo tvému alternicku, nebo tvému nohsledovi, nebo... je to samozřejmě jedno. Máš absolutní pravdu v tom, že jsem se pod tvými texty "úporně zmítal", protože mi tvé komentáře připadaly až příliš denunciační, povýšené a šmahem odsuzující (zvlášť výživné je vždy ono "dál jsem nečetl", to dokáže vytočit, upřímně přiznávám). Chtěl bych ti poděkovat, že ses konečně vyjádřil. Jelikož mě vidíš přesně tak, jak já tebe, je vše vysvětleno. Jsem s tipem.
19.07.2010 15:09:44Miroslawek
Whitesnake: Být tebou bych se svou Alma mater moc nechlubil a šel se raději v tichosti přeptat na katedru bohemistiky na onu subjektivní akcentaci. Možná by však stačilo zapůjčit si nějaký studijní materiál a zjistit si, co to vlastně onen akcent je a jaká je jeho povaha v češtině. Ostatně tuším, že o přízvuku na předložce píší něco i v PČP. A pokud si se svým kvalitním vzděláním troufáš, počti si v Červenkových Kapitolách o českém verši, dozvíš se věci netušené.

Jestli skutečně toužíš po klidu, není mi vůbec jasné, proč se tak úporně zmítáš pod mým textem a nevystřelíš odtud? Nebo to právě tady prožíváš svůj život? Tak si hlavně nezapomeň na všechny otázky upřímně odpovědět ;)

Mne na tom baví právě to, jak se takový "arogantní šmejd" dokáže durdit, když mu někdo z kolemjdoucích zaplatí podobnou mincí, aby trochu splaskl. To pak hned zloděj křičí: chyťte zloděje ;D
19.07.2010 14:12:58Whitesnake
redaktor poezie
Ty jsi neuvěřitelný klaun. Tebe patrně nikdy ani v skrytu duše nenapadlo, že "případ" můžeš být právě ty? Pokud bych již nebyl absolventem tak dlouhé roky, na oplátku bych se ti pokusil udělat jméno já na FF UP v Olomouci. No ano, i joudové mohou být vzdělaní. Pokud se bavíš tím, že druhé provokuješ, pak u mě se ti to víceméně podařilo. Napiš si bod, běž si přizvukovat s manželkou a vystřel mi z života. Potkat tak arogantního šmejda je opravdové umění.
19.07.2010 13:11:16Miroslawek
ad 1 a 2) mám teď něco koncepčního rozepsáno, po publikaci textu ti s odkazy do něj vysvětlím věcí, až ti to milé nebude. Ale pod jednotlivými příspěvky fakt každému joudovi profesora Higginse dělat nebudu, to bych se upsal. Nakonec ani nejsi krásná květinářka.

ad 3) technická dovednost nutně nesouvisí s tím, jestli jsem nebo nejsem dobrým básníkem.

ad 4) jsi sice nepochopil, ovšem to já jsem zvyklý

Neboj, nejsem egoista. Tobě podobné případy s manželkou sbíráme a ty nad jiné vynikající dáváme k lepšímu mezi (někdy i odbornou) veřejností. Třeba ti nakonec uděláme jméno i na FF UK.
19.07.2010 12:41:40Whitesnake
redaktor poezie

ad 1 - tvoje věc, ale pobavila
ad 2 - neodpustím si zopakovat, že to nesmysl není. Něco mi říká, že to tušíš i ty sám, ale do sebe zahledění "machři" to nijak transparentně nepraktikují
ad 3 - šťastný to básník, který nepochybuje, gratuluji mistře :-)
ad 4 - podepisuji, pravdu díš

Tímo považuji naši zbytečnou interakci za zcela vyřízenou a přeji ti někdy vytáhnout svou hlavu ze svého egoistického zadku. Přijdeš na to, že tu se svými komentáři nejsi k smíchu je jednomu přispěvateli. jsi opravdu sympaťák.
19.07.2010 00:16:23Miroslawek
Whitesnake:

1. Samozřejmě, že bych to vysvětlit mohl a uměl, otázkou zůstává, jestli se mi právě teď chce.

2. Neodpustím si zopakovat, že subjektivní akcentace, resp. to, co pod tím máš na mysli, je nesmysl.

3. Mé verše jsou od jisté doby rytmicky precizní. Že o struktuře a kvalitě toho rytmu nemáš ponětí, je věc jiná.

4. Nemusím nijak mudrovat, jen vím a říkám, jak to je ;o) Rady ovšem nikomu nenutím, na to si každý musí přijít sám...

P.S.

A nechci obtěžovat svou paměť, že toužíš být ignorován.
15.07.2010 08:38:05Whitesnake
redaktor poezie
Mohl byste mi vysvětlit, jak bez škobrtnutí číst souverší "jazyk jde bos a capella" tak, aby koherentně souzněl s předchozím "s rytmikou popela"? To je ona subjektivní akcentace, aby jste byl rytmicky v cajku, musíte chtě nechtě číst "bosa". Narážím na fakt, že vczbuzujete dojem, jako byste měl poetickou formálnost v malíčku, volíte vázané verše, ale nejste schopen ve vázané formě vymyslet jakýkoli příběh či smysl, ale sklouzáváte pouze k asociacím a jakémusi dadaistickému vrstvení veršů. Vázaný verš je těžká a dráždivá disciplína, nikdo si nemůže nárokovat jakoukoli preciznost, která snad není ani smyslem. Mluvím tu o tom, že oba máme základní povědomí o vázanosti veršů a nesnižujeme se k zhůvěřilostem, jako třeba amatérské rýmování lichoslabičného metra veršů se sudoslabičným a podobně. Osobně mi záleží na zpěvnosti a rytmické eleganci veršů, když pro drtivou většinu čtenářů mé verše plynou v pohodě a vy se mě snažíte přesvědčit o opaku, je v tom něco jiného, ovšem nemíním pátrat po tom, co to může být. Již jste poznal jak píšu ma nebavím vás, u mě to je ve vašem případě vice versa, tak proč bychom se nemohli ignorovat, když si nemáme co říct a nemáme se čím obohatit. Jen vás prosím, přečtěte si toto své dílko a upřímně si odpovězte, jestli jste natolik dobrý autor, že můžete mudrovat o perfektním zvládnutí formy.
10.05.2010 21:27:07nes
ta je užasná T.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.