Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+3 neviditelných
Některé nápady jsou
datum / id18.12.2009 / 343867Vytisknout |
autorOldjerry
kategoriePovídky
upřesnění kategoriez kategorie šutr
zobrazeno4466x
počet tipů22
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Některé nápady jsou

\"\"

Je to pitomé, začínat právě takhle, ale je to nezbytné k pochopení  linie příběhu. Sedím na bidýlku a odvíjím si potřebný papír. Ejhle : končí pás papíru, naštěstí ale pokrývá mou momentální potřebu. Zbývá rulička z tvrdší lepenky, na níž je papír navinut (když ještě nějaký je). Napadá mne úsloví starých Dadů :  šúšú Dadad šúšú trk – volně přeloženo : všichni Dadové vidí vše přes pivní trubku.  Parádní filosofie!  A proč bych se já nemohl koukat na vše  trubkou od toaletního papíru?  Provedení není daleko od nápadu. Natrhl jsem roličku do kříže, protilehlé segmenty utrhl, nasadil roličku otrhaným koncem na brýle a zahnutím zbývajících dvou segmentů upevnil na očnici. Pak jsem dělal pár vteřin něco nezajímavého a šel přes koupelnu, tam jsem dělal to, co se tam dělá (umyl ruce) a už se těším na reakci ženy Jarky.

 

Nejdříve se nevšimla, ale tak dlouho jsem se jí vnucoval do zorného pole, až jsem se prosadil. Ovšem jak jsem čekal v reakci na můj vtip smích, šeredně jsem se zklamal. Bez pohnutí koutkem se odvrátila k nějaké práci u stolu a jen ucedila: Panebože, ty jsi cvok… jak malej kluk. Tebe to snad nikdy nepřejde…

 

Necítil jsem se pokořen, naopak – ten malý kluk mi zalichotil. Co jí budu vyprávět o starých Dadech, to bych si moc nepomohl…

Povídám: Panebože – to jsi ještě nikdy neslyšela, že koukání tubusem zostřuje vidění?

 

Podívala se na mne tak, že jsem pochopil, že na ostrý pohled není třeba tubus a tím méně od hajzlpapíru…

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.01.2010 17:50:15Oldjerry
korektor
Toscano - to nelze komentovat, tak dík!
10.01.2010 22:34:48Toscana
A to se ti podařilo, já se u tohohle bavila královsky! ;-)
10.01.2010 18:31:55Oldjerry
korektor
Zboro - mám trochu zpoždění, aber : nějak takhle jsem si to řekl i když jsem si nevzpomněl na Platóna a další fundamentální podporu. Jen jsem si udělal závěr, po němž jsem odsunul Nora z oblíbených do skupiny, která mi nemá co říct a nemůže mne obohatit. Fajn je to, že jsi svým rozborem podpořil mé přesvědčení, že mu nekřivdím.
Možná, že v něm někdo inicioval skoro patologickou potřebu ubližovat, ponižovat. Skoro to vypadá na mindrák, ale nevím proč - píše většinou dobré věci, nemá toho zapotřebí. Prostě dík!
Sašo - není větší radosti, než když se mi podaří splnit záměr - jak Zbora píše: neohromovat rádoby hlubokými myšlenkami a na efekt konstruovanými verši, ale pobavit lidi a trochu to tu odlehčit. Jsem šťastný vždy, když se mi to podaří...
09.01.2010 22:11:29Saša Deda
Některé nápady jsou... dosti směšné a reakce žen pochopitelné :-)))
22.12.2009 23:55:46Toscana
Zbora - jo aháááá, takže původně chroustjazz, pokud se nepletu. Toho jsem docela ráda čítala, jen jsem netušila, že je to takový suchar... :o))) (mj. k těm vtipům: jsou buď slušné nebo vtipné - málokdy je z tohoto pravidla výjimka. A já ráda ty, kterým se jde z plna hrdla zasmát, čili druhou kategorii) ;-)
22.12.2009 18:29:09Zbora
redaktor poezie
a
22.12.2009 18:29:00Zbora
redaktor poezie
Víš Chrouste, říkat někomu, že něco, co mu připadá legrační ve skutečnosti vtipné není, je dost zavádějící. Je to úplně stejné, jako tvrdit někomu, že to co se mu líbí ve skutečnosti není krásné (a to jak u přírodního Platonova přístupu, tak u Kantova stavu subjektu). Určitě to ukazuje na určité skutečnosti, týkající se toho konkrétního jedince, případně to může být i Tebou zmiňované pokrytectví, které se na Písmáku hojně vyskytuje. Ovšem mám poměrně dost zásadní problém se Tvým zvšeobecňováním, kterého se, jak jsem si měl možnost za ta leta všimnout, s radostí dopouštíš. Mně tahle krátká skeč vtipná připadá, což Tebe povede k tomu že mě zařadíš buď do množiny volů nebo do množiny pokrytců, kteří se smějí ze zjištných důvodů. To, že jsem v dílku, nehledě na jeho intelektuální úroveň, o kterou Ti tady zřejmě jde (jinak si totiž Tvůj výstup vzhledem k tomu, co jsem napsal v úvodu, nedokážu vysvětlit), našel po všech těch přepatetizovaných textech našel osvěžení, které nepotřebuju dál řešit, zřejmě nepokládáš za možné. Mimochodem v každém solidnějším psychologickém testu se vyskytuje tzv lžiškála, která má za úkol odalit, nakolik se subjekt, kterému je určen, vidí nebo chce vidět lepší. Často se v ní vyskytuje otázka: Smějete se někdy hrubým nebo sprostým vtipům. Za odpověď ne, je danému subjektu na škále odejmut jeden bod za klamavou odpověď.

Toscana: Chroust je, tedy vlastně býval jedním z nejplodnějších a zároveň nejzajímavějších autorů v (nejen) internetovém prostředí. To, že tady nemá žádná díla je jistě nějaký způsob protestu. On totiž hrozně rád proti něčemu protestuje.
21.12.2009 00:12:03Toscana
pokud tohle není nějaký alternick, pak tvá tvorba nepatří právě k nejkošatějším... nemůžu si pomoct, chrouste
20.12.2009 20:46:28Oldjerry
korektor
Antichroust

Existují brouci jistí
co pochoutka pro ptáky…
zejména, co žerou listí
a pak serou Písmáky
20.12.2009 20:41:46chroostjazz
aha..tak podle toho soudíš? jak omezené..možná by ses hodila do Dělnické strany..jsou na tom obdobně

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.