Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

**Zábavné rodinné konstelace aneb Píchá kámen skutečně ......?**
datum / id06.04.2010 / 352875Vytisknout |
autorŠtěpa z Hřibska
kategorieOstatní nezařaditelné
upřesnění kategorienámět na scénář
zobrazeno2614x
počet tipů4
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Rodinné konstelace jsou metoda rozvoje osobnosti, sebepoznávání a psychoterapie. Umožňují názorně ukázat a pocítit souvislosti a vztahy mezi členy rodiny, případně členy širších systémů. Jejich tvůrcem je Bert Hellinger. Metoda je používána v terapii a poradensví.

Věnováno: Vladimírovi Kokoškovi ze z Plzně
**Zábavné rodinné konstelace aneb Píchá kámen skutečně ......?**

**Zábavné rodinné konstelace aneb Píchá kámen skutečně cihlu?**

 

První čtenář  (externímu poradci, plénu):

 

(Časopis „Mužské rozhledy duchovní“  25.2.2010)

 

Milý Vladimíre, doslechnuv se o Vašem věhlasu rodinně-konstelačního  specialisty, obracím se tímto na Vás s naší rodinou konstelací. Příběh tento, ach,  je pro mne  tak nepochopitelně  komplikovaný až zašmodrchaný! Soudím, že k jeho rozpletení je třeba napnout všechny síly. I ty Vaše magické. Přestože  tento příběh, zdá se, patří  do  kategorie trillerů a znít  bude  spíš jako dětská  hádanka,  věřte- nevěřte, napsal ho sám nejkreativnější z kreativních ……..totiž Mistr Život.

 

Tak to je, myslím, na úvod vše. Poslouchejte, prosím!

 

 Bylo-nebylo, ale bylo………

 

Moje máma a Jardův táta se znají z  mládí a dokonce už skoro mysleli na veselku.

Jarda a já jsme proto skoro bratři.

Jarda je můj spolužák z gymplu a před x-lety jsem mu skoro „jednu“ natáhnul, protože jsme se skoro ve stejný okamžik ucházeli o (skoro?) stejnou dívku.

Mám také jednu sestru, Jardovu skoro sestru.

Skoro Jardův  skoro švagr se jmenuje Baumaxa. Můj skoro švagr také.

(Kdo je Věrka Baumaxová?)

Píchá kámen skutečně cihlu?

 

Ve víře ve vaše neotřesitelné schopnosti a autoritu a v očekávání vaší pomoci

 

s úctou

 

J.Š.  Pardubice – Bělečko

 

 

Druhý čtenář  (k plénu):

 

(Tamtéž   5.3.2010)

 

 

Už vím !!!!!! Věrka Baumaxová je skoro majitelka obchodního řetězce, kde ve stavebninách prodávají kameny i cihly!

Díky výše uvedené technologii výroby mají neuvěřitelně nízké výrobní náklady a ceny materiálu.
A Xavier? Ten je tak skoro skoromilionář.


To jsem zvědav, co z tohoto materiálu pan Kokoška V.  postaví :-)?
Krásnou dobrou…… (noc),Skorobratříčku!

J.H.  Bělečko

 

 

Redakce časopisu (Prvnímu, druhému čtenáři. k plénu):

 

(Ještě tamtéž  15.3.2010)

 

Odpověď externího poradce Vladimíra Kokošky ze z Plzně si netroufala etická komise i redakce  našeho časopisu uveřejnit v  obavách o ztrátu seriózního renomé listu.

 

Omlouváme se všem našim pravidelným čtenářům.

 

 

THE END

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.04.2010 09:06:03Štěpa z Hřibska
Pánové, tento spor není o přidávání se k něčí straně, natožpak k tzv. většinové.
Toto je o individualitě člověka. ( A prosím, věřte mi, že nyní nemyslím sebe.) Já nesnáším samozvance. V jakékoliv f-ci a místě. Tedy i zde na písmákovi.cz.
Pro mne není jasné, jak se zde na písmákovi.cz různí kritikové, adminové a vševědi-papouchové rekrutují. Jsou nějakým způsobem vyvolenější než ostatní zde účastníci? Právo na svévolné přeřazování, škatulkování, debilně - nekonstruktívní kritiku si tito kritičtí a adminovští chytrolíni rozdělili jen mezi sebou jako kamarádíčkové- přihrávači, či jak jinak se dostalo do jejich rukou? Zavání to tak trochu leninským paroubkismem. Buď budeš dělat, jak mi budeme zde na písmáku pískat, žádné vybočování z řady nebo rozvíjení osobní kreativity. Tady jsme stanovili "škatulky" my, a my víme přece nejlépe, co do jaké kategorie co patří. Ty budeš držet, krok nebo se ti zde zle povede.

Nechápu také argumentaci, že pokud to nebude zde na písmákovi přesně podle vševěda- papoucha nebo jiného vševědoucího kritika přesně ve zdejších škatulkách, tak nebude nikdo díla číst.

Já třeba osobně si díla zde nevybírám podle nějakých kategorií. Prostě snažím se číst denně alespoň něco, co se objeví zde nového. A nejvíce mne potěší, když se objeví něco od autora, kterého jsem si zařadil mezi své oblíbené. To obvykle mne skoro nikdy nezklame. Soudím tedy, že "rozumný" člověk si poradí sám, jak se dostat k dílům, která jsou blízká jeho duši. Nejchytřejších přeřazovačů a kritiků, myslím, zde na písmákovi skoro netřeba.


Zdar a sílu!
J.Š.
29.04.2010 18:22:21Kiwagamo´ag
F.B. Zajímavý názor, dá se s ním souhlasit !!
29.04.2010 18:18:23FAE BOMB
V tomhle sporu se na žádnou stranu nepřidám. Jak už kdosi řikal, bylo by zřejmě lepší ponechat na místě a vystavit kritice čtenářů. Pokud ti deset lidí řekne, že to jako scénář nevypadá, tak je asi dobrý ustoupit tlaku většiny. Sice možná máš pravdu, ale příště ti to už nikdo nebude číst.

Zdar a sílu!!!

F!B!
29.04.2010 09:28:36Štěpa z Hřibska
F. Bombo, tvůj názor ti neberu. Jenom znovu opakuji, že jsme podle tohoto textu, předváděli tuto scénku přímo "konstelátorovi" V.K. pro potěchu jeho ducha neb to je náš kamarád.

Takže, můj názor je, že jestliže se podle tohoto textu dá scénka realizovat "na jevišti", je to podle mne scénář nebo minimálně námět na něj, jak je uvedeno v upřesnění.

Takže, proč by měl nějakej vševěd-papouch omezovat kreativitu svobodných lidí, přeřazovat a škatulkovat. Myslím, že člověk nejlépe ví, kam svoje výtvory zařadit. Policajtů, zvláště na zábavním-zábavovém serveru, myslím, rozumnému člověku netřeba.

To, co mi na těchto zdejších vševědech papouších a jiných "kriticích" zde vadí nejvíce je , že se ve svých funkcích příliš samolibě a samozvaně vyžívají!

Zdar sílu!
J.Š.

29.04.2010 00:12:16FAE BOMB
Sry, ale tohle jako scénář skutečně nevypadá...
20.04.2010 21:48:38Bert_Hoffman
Ano, za pokus to vždy stojí. Konečně z Tebe plynou kladné emoce a plány. :-)
20.04.2010 08:06:23Štěpa z Hřibska
Berte , já se taky určtě nedám (otrávit vševědem-papouchem a ani nikým jiným. Tvořit "něco", řekněme, hodnotného, povzbudivého a užitečného? To je podle mne moc věcí dohromady, ale za pokus to stojí.

Zdar a sílu!
J.Š.
19.04.2010 21:35:05Bert_Hoffman
Dejme tomu, ale mne nezazdil. Já se jen tak nenechám. ;-) Radši pojďme tvořit něco povzbudivého a užitečného, debatování již bylo poměrně dost.
15.04.2010 09:02:42Štěpa z Hřibska
Berte, přiznávám, že mám úplně jiné chápání světa než ty! Moje ego pro mne skoro nic neznamená! To bych se na vševěda-papoucha už dávno vykašlal. On pro mne žádnou autoritu neznamená. A že mi nadává, to je mi jedno. Že nadává jiným, jedno mi až zas tak není! Vševěd- papouch už "zazdil" zde na písmáku docela dost lidí, kteří byli podle mne "nadějní" tvůrci. Jen svými svými nekompetentnostmi a "hodnotnou" kritikou. A zajímavé je, že to byli zrovna lidé jejichž pokusy o tvorbu mi byly docela sympatické. Takže podle mého názoru, opakuji, hodnotím jeho samozvanou f-ci jako k ničemu, jen jako léčbu jeho ega. A v konečném důsledku i jako ochuzení nabídky na písmákovi. Prostě dle mne vševěd-papouch, není člověk na svém místě. Neznám vševěda- papoucha osobně (a ani po tom netoužím), ale z jeho "kritik" a odpovědí mi spíš vysvítá jeho omezenost, lpění na škatulkách, přeřazování...A navíc pociťuji, přiznávám, že intuitivně, jeho radost nad tím, jak může někoho ponížit, zesměšnit ho...! A to je podle mne ta největší chyba zde na písmákovi.

Zdar a sílu!

J.Š.
14.04.2010 20:37:54Bert_Hoffman
A tady je ten odkaz:
http://www.pismak.cz/index.php?data=read&id=338096

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.