Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Lidskost
datum / id28.09.2010 / 366606Vytisknout |
autorOldjerry
kategorieCitáty
upřesnění kategoriea možná i úvaha
zobrazeno3760x
počet tipů13
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Autorovi se omlouvám, že jsem ho předem nepožádal o souhlas. Vycházel jsem z faktu, že je to výstřižek textu z veřejně přístupného zdroje...

oldjerry
Lidskost

Kdykoliv se řekne slovo „lidskost“, člověk znejistí. Faktem je, že význam tohoto termínu společnost přesunula někam k hranicím patosu. Přesto jej však uvádím jako stěžejní bod tohoto webu. Lidskost pro mě znamená toleranci k názorům druhých, uvědomění si, že druhý člověk je mi vždy roven, ať už je jakýkoliv, znamená pro mne uvolněnou a přátelskou atmosféru...

Citát je od Jaroslava D. Polakoviče, který jej použil v úvodním slově k svému webu. Tento názor by slušel i některé z uctívaných osobností, je to však »jen« neskutečně vyzrálý názor mladého muže. I když jsem si vědom, že naplnění tohoto názoru v praktickém životě bude stále narážet na nepochopení nebo ignorování jeho obsahu, soudím, že neztrácí nic na platnosti, která sahá daleko za rámec jednoho webu.

Důvod, proč jsem ho použil právě na Písmáku, je naprosto jasný. Nejsem ovšem tak naivní, abych si myslil, že v tak velké komunitě, jakou Písmák je, všechny současné zbytečné třenice urovná a dalším zamezí. Oblíbené klišé : kdyby tímto  výrokem ovlivnil jen jednoho člověka, nenapsal to zbytečně,...             nepsali jsme to zbytečně (i když ne společně J)...

oldjerry

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

19.10.2010 21:09:28Oldjerry
korektor
Tohle je už moc sofistikovaný přístup k problému. Já to začal v obecné poloze v rozpětí chápání všedního dne, ale chápu ten postoj - má taky něco do sebe.
19.10.2010 19:03:17beda
Napřed bychom museli definovat, co je to vlastně člověk a z toho vyvodit ono člověčenství neboli lidskost. Asi trošku problém. No a s tou rovností je potíž také. Těžko položí někdo rovnítko třeba mezi Stalina a Matku Terezu. Ale třeba ano. Vím já ?
01.10.2010 14:27:05Oldjerry
korektor
Protože jsou tady lidé chytří myslím, že následující poznámka je zbytečná. Iniciací není jedno či pět drsnějších slov, ale místo a způsob jejich použití - ergo bac-hammer : kritiky k dílům. Trochu etiky by to spravilo a k takovýmto článkům a polemikám by nedocházelo. Docházelo by asi k jiným, to je fakt, ale další fakt je, že tyto debaty nás všechny odvádějí od tvorby a potřebných kritik z kategorie smysluplných - konstruktivních a skutečně pomáhajících.
01.10.2010 11:09:12A.H.
korektor
V uvozovkách si nechám svůj výklad, proč toto dílo bylo napsané. Většina autorů jistě tento text bude směrovat k osobám, u nichž ví, že jim tolerance chybí. Celkem logické.
01.10.2010 10:57:56Lakrov
redaktor prózy
Lidskost, tolerance... Stačila by obyčejná slušnost, jenže co bylo ve výchově zanedbáno, ve světě se nadožene. Zvláště ne v tom virtuálním, že, monohahlaví pánové (nebo dámy?), co jste tu na léčení :-)
30.09.2010 14:52:54Prosecký
A co je opakem lidskosti?
Nelidskost? A kteří jiní tvorové kromě lidí mají ještě nelidské vlastnosti?
Považovat druhého za sobě rovného je nejen lidskost, ale i zákon efektivního přežití. Mohlo by se mi totiž stát, že by ostatní nepovažovali mě atd ..... Za názor vyvolávající polemiku tip.
30.09.2010 10:44:15sepotvkorunachstromu
mylenko..vyhlaš..prohraješ...))))))))))))))))))))))
30.09.2010 10:42:51Marcela.K.
šepote :-)) jinak? nedám? :-))) klidně jukni ,alespoň budu mít o návštěvu víc...pak vyhlásím soutěž o nejvíce navštěvovaná díla :-)
30.09.2010 10:40:37sepotvkorunachstromu
:mylenko..:)))))))))))))))))))))))))))..juknu na tu báseň..když jinak nedáš..:))

Zuzulinko..ejejej..vysvětlení u mně nehledej...)))
30.09.2010 10:32:56Zuzulinka
takže já nějak nejsem v obraze, kdyby mi to někdo osvětlil, věcně a nezaujatě...tak si to ráda poslechnu, takhle dostávám avíza od diskuze, které úplně nerozumím, což mě mrzí

reagovala jsem na dílo jako takové, tak jak se dotklo mě a jak mě oslovilo

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.