Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Ze zápisníku Městské policie
datum / id23.11.2010 / 371778Vytisknout |
autorZbora
kategorieFejetony
upřesnění kategorienebo tak něco...
sbírkaFEJETONY nebo tak něco,
zobrazeno3563x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
...aneb z oblíbené kategorie: Napsal sám život, nebo co.
Ze zápisníku Městské policie

V rubrice Ze zápisníku Městské policie píší samé zajímavé věci. Jako třeba že strážníci odhalili drobnou krádež v samoobsluze (ke které byli přivoláni bezpečnostní agenturou) nebo náhodou na pochůzce potkali opilého mladíka (kterého odvedli domů k neméně opilým rodičům). Zdálo by se skoro, že jejich práce je rutinní až nudná. Opak je však pravdou, což se snaží jihoměstský oběžník dokázat, a každý měsíc přinese alespoň jednu napínavou, akční zprávu z kriminálního podsvětí.

Minulý únor jsem se tam například dočetl, že hlídka MP byla v ranních hodinách povolána k naléhavému případu! Neznámý pachatel v ulici XY znečišťoval veřejnou komunikaci. Hlídka po bleskovém příjezdu (zřejmě za použití výstražných majáčků) a ohledání místa činu konstatovala, že je komunikace skutečně přímo znečištěna a to neznámým pachatelem. To ovšem hlídka samozřejmě nemohla nechat jen tak, a tak se odvážní muži zákona dali do vyšetřování, přičemž zjistili, že onen neznámý pachatel pokryl zledovatělou vozovku neznámým odpadem, nejspíš popelem, jehož dvě stopy vedly až před prázdnou garáž neznámého pachatele, z kterého se tak geniální dedukcí stal pachatel známý. Hlídka si na výtečníčka počíhala, a když se pachatel ve večerních hodinách vrátil na místo činu (vrátil se tak, že přijel autem, na jehož pneumatikách strážníci zajistili vzorek látky totožný s tím, kterým byla veřejná komunikace přímo znehodnocena), vyřešila hlídka celý incident velmi přátelsky napomenutím.

Co už se v jihoměstském oběžníku nedočtete je skutečnost, že pachatel hlídku přímo šokoval tím, že prohodil, aby se starala spíš o to, jak silničáři udržují ty jejich veřejné komunikace a poté ji poslal hrubým způsobem do všech známých míst, za což mu hrozí pokuta až 1000 Kč.
 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

24.11.2010 22:07:43Květoň Zahájský
Ále, fejeton nefejeton, sranda to je. A k vzteku je to taky. Ve filmech vždycky fandím zločincům. V normálním životě zase fandí zločincům policie.
24.11.2010 18:08:06sveřep
:D
24.11.2010 11:12:38Pišta_Hufnágl
Nojo, už ani ti zločinci nejsou, co bývali. Člověk aby za ně dokončoval práci sám...
24.11.2010 10:59:48aleš-novák
jasně, Pišto...soused je poučen, příště své sešlapané okapy nejdřív odnese do kovošrotu...
24.11.2010 10:56:53Pišta_Hufnágl
Mám podobnou zkušenost, aleši. Někdo se mi snažil vloupat do ordinace - vzal cihlu, jebnul s ní do výlohy a zcela rozflákal první vrstvu skla. Druhá pouze popraskala. V tu chvíli začal houkat alarm, pašík tedy svého jednání zanechal a prchl. Pojišťovací likvidátor, či jak se těmhle lidem říká, pravil, že mi nic nezaplatí, anžto jsem pojištěn proti vloupání. A jelikož v oné dvojité výloze nevznikla škvíra skrz naskrz, byť třeba centimetrová, tak se o pokus o vloupání nejedná.
Na závěr se ke mě přitočil, spiklenecky zamrkal a poradil mi, ať příště ještě před příjezdem policie výlohu doprokopnu, a bude to.
Tož tak.
24.11.2010 09:12:41Alessa
fejeton to neni, ale milé
24.11.2010 08:29:18Norsko 1
aniž by si lup , to je přesné
24.11.2010 08:05:40aleš-novák
našeho souseda v noci probudil rámus. Někdo mu sundaval měděné okapy a sešlapával je do roviny, aby se lépe nesly.
Soused neváhal a vyběhl na zloděje, ten překvapen zanechal sešlapávání a prchl, aniž by si lup vzal sebou.
Pojišťovák odmítl škodu zaplatit: víte, vaše pojistka je proti krádeži a vám nikdo nic neukradl, tady jde jen o vandalství a nato vaše pojistka neplatí...
23.11.2010 23:43:35kouzelná_květinka
:-)) jooo dějou se divný věci :D
t
23.11.2010 22:00:39Honzyk
no, Vietnamec romskyho puvodu, ovsem s polskymi predky, jasneze, by taky nebyl k zahozeniPPP

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.