Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
DYŠKRYMYNACE!
datum / id25.02.2011 / 379209Vytisknout |
autorMrzout
kategorieFejetony
zobrazeno1056x
počet tipů7
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
DYŠKRYMYNACE!

"Dobrý den milé děti, dnes se budeme učit o romské historii", pravila paní učitelka. A než se stačila nadechnout podruhé, tak jí do řeči skočila Anička.

"Sím, sím!!! Co je to ten rom?"

"Ale dyť si hloupá", pravil zkušeně Honzík, "to se strká do počítače."

"Ale ne děti, romové, to jsou naši spoluobčané, žijí tu s námi, pracují, platí daně, nezneužívají sociální dávky a nenechávají skoro uhořet svoje malé dítě kvůli nakradené naftě. Umí dobře česky, znají naší historii a tradice, respektují je a proto se my budeme učit zase o jejich tradicích."

"A paní učitelko, nemyslíte, vy náhodou cikány?", ozval se ze zadní lavice Pepíček, který jako správný druhák, tuto větu doprovodil potažením ze Startky bez filtru a zahoupáním se na židli.

"PEPÍČKU! BUĎ TIŠE!" okřikla jej paní učitelka, " Ty nevíš, že se jim takhle nesmí říkat?! Chceš abych měla problémy?"



Tak co? Líbí se vám tahle vize školství? No mně teda ne...



A narazil jsem na to úplně náhodou, při hledání sportovních výsledků. A dokonce přímo v parlamentních listech, které jsou jakoby hlásná trouba našich troubů.

Nevěříte? Věřte! http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/189802.aspx

Síla, co? K romské národnosti ( odmítám z principu psát slovo rom s velkým R) se hlásí zhruba 11 000 obyvatel, čili jedna tisícina obyvatelstva a my se kvůli ní můžeme, do slova a do písmene, posrat. Zbytek našich spoluobčanů, jak to kulantně říci, trvale opálených, se hlásí k České národnosti ( je mi fuk, jaký Č tam má být).

Budeme naše děti nechávat učit o historii národa, JE TO VLASTNĚ NÁROD?, který neví zhola nic o naší historii. A leckdy neví ani zbla o našem jazyce. Romština na školách, zatím díky tlaku rodičů, neprošla do osnov.

Chápu, že všichni cikáni nejsou stejní. Někteří pracují, platí daně, vedou svoje děti ke vzdělání. Prostě nechtějí, aby se na jejich děti pohlíželo stejně jako na ně.

Tomu já říkám, panečku, integrace do společnosti! To je ono, tak se to má dělat! A ne, cpát do nenasytných černých děr ( teď je to bez dvojsmyslů ) miliony a miiony korun na dávkách, podporách a různých programů pro integraci.

Dokud budeme tak blbí, že si necháme líbit, kam tečou naše peníze, které by mohly být v silnicích, zdravotnictví, školství a ví bůh, kde ještě jinde, tak to se nedá sloužit.

Ona se nám tahle multikulturní společnost jednou vymstí. U nás jsou to cikáni, v Německu jsou to Turci, ve Francii Arabové. Všichni dělají bordel, všichni čekají s nataženou rukou na peníze, které my jim hloupí přád dáváme.

Dovolím si ocitovat skupinu Orlík a jejich text z roku 1991

"Až nám vlítne do Evropy vlna Arabů
to nám možná zkazí na dobro náladu
hráli si s náma hráli, na slepou bábu.
A ve vlnách vodporu, hnusu a závisti
nadávaj nám lidi že jsme rasisti
chcem jen slušně žít slušně žít
jen upozornit."



Tak mi přijde, byli oni vlastně rasisti? Začínám o tom pochybovat...

Však máme, co jsme chtěli

Sdílejte dílo:



Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

28.06.2011 06:18:01Mrzout
NO, řešení už se tady jednou zkoušelo... Takový konečný...
A humanismus a multikulturalismus nas jednou znici...
22.05.2011 19:44:36danekk1165
Asi nejsem moderní humanista..
22.05.2011 19:23:06Kapsa
I kdyby v celém etniku byla jen jedna dobrá ,,duše" nelze je zatratit; to platí i o víře - viz islám.
Islámští fundamentalisté nedělají ze všech muslimů vražedné zrůdy.
To patří k modernímu humanismu. Význam jednotlivce může překonat většinu...
22.05.2011 19:04:00danekk1165
Itneligentní cigán? :D :D No my rozhodně o cigánskou (ani vietnamskou, islámskou,..) kulturu nestojíme! Taky by mne zajímalo, kde se (úspěšně) skrývají ti slušní z nich.. Já zatím potkal jen ty "méně slušné, a ano, mají tvrdé pěsti. P.S. Zasraný multikulturalismus..
22.05.2011 11:18:37Kapsa
Tohle je špatný názor!

Rómové - cikáni jsou perzekuováni již od dob minulých (tím nemyslím jenom minulé 20 stol.), jako národ bez vlastního území jsou vnímáni jako přítěž, což se zažilo do podvědomí méně inteligentních.

Rómové mají bohatou lidovou kulturní historii, kterou nám mohou nabídnout. To, že se na nich ,,profiluje" skupina intelektuálně malomocných politiků, za to oni nemůžou.
Tak jako v každé společnosti existují slušní, méně slušní lidé a zločinci.

Je zajímavé, že se stále řeší drobná kriminalita Rómů a ne drogové gangy vietnamských ,,občanů", rusko-ukrajinská mafie apod.

Jen pro úplnost nejsem rasista, jen chci poukázat, že každé etnikum přináší do společnosti to dobré - v podobě své kultury a bohužel i to špatné v podobě povahy lidí jako takových, včetně té naší ,,bílé" rasy.
22.03.2011 20:18:49danekk1165
Super, ale takových shrnutí problémů už tu bylo.. V příštím díle se zaměř na řešení, do kterého se může zapojit každý z nás.
01.03.2011 00:19:42Dave9562
Mrzoute,kdyby šlo dát sto tipů,dal bych-mluvíš mi z duše,a určitě nejen mě!Měsíčně na daních přicházím o 7tisíc,jen aby se nějakej pozlacenej týpek v bavoráku měl na sociálce dobře,v práci jsem byl na koberečku za to,že jsem o cikánce řekl,že je cikánka(Róm mi prostě nějak nejde přes držku,tak už jí neříkám ta cikánka,ale ta píča,pardon).Všechny státy se tváří svatouškovsky,ale přitom tu jejich vychcanost nikdo nemá rád...tak sakra,proč jim to pořád prochází?!!!!Víš v čem žijeme?V rasizmu naruby-to my jsme ti masakrovaní...vidí vůbec někdo,že si to necháváme dobrovolně líbit?A víš,co je nejlepší?Že si za to můžeme sami-jako když pustíš lišku do kurníku-vymalováno.Tak,a teď nás odsud oba vymažou :))))))) *************************
27.02.2011 18:28:05Sebastiana
Jedna cikánka od nás, co byla stále zavřená a nikdy nedělala, šla teď do důchodu a hádejte co? Vypočítali jí důchod z celostátního průměru tj. 15 000 kč.
25.02.2011 23:07:26Siggi
Já věděl, proč nakupuju náboje.
25.02.2011 09:43:57sharik
skončí to blbě. ale pravdu máš. bohužel.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránku



Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.