Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Jak se zbavit much za pomoci slimáků
datum / id06.11.2012 / 418431Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieMiniatury prozaické
témaHumorné
zobrazeno3366x
počet tipů37
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Jak se zbavit much za pomoci slimáků

Stane se, že neodkladně potřebujeme zlikvidovat větší množství plžů a hmyzu současně. Mnohý zahradník a pěstitel by podlehl beznaději a hledal spásu v chemii, nevěda, že existuje snadný, veskrze ekologický způsob jak zabít slimáky i mouchy prakticky jednou ranou.

Za tento vynález mi bylo uděleno čestné uznání v našem zahrádkářském klubu Krteček a rád se s vámi o něj podělím. A jako vždy zcela nezištně. Nikdy jsem neslyšel, že by na tohle vypsala grant například Evropská unie, která jinak dává peníze na kdejakou pitominu.

 

Prádelní hrnec naplníme do dvou třetin nasbíranými slimáky, přilijeme k nim půl litru pramenité vody, přihodíme pět kuliček nového koření, tři hřebíčky, kousek skořice a na špičku nože šafránu. Na mírném plameni necháme dvě hodiny probublávat (nesmí vařit klokotem, aby vývar neztratil želírovací schopnost).

Tekutinu pak scedíme skrz jemné síto do jiného kastrolu, přidáme sklenku koňaku, nejlépe vaječného a pozvolným zahříváním za stálého míchání zredukujeme přibližně na polovinu objemu. Proces považujeme za ukončený v okamžiku, kdy hmota dosahuje konzistence lesního medu a charakteristické vůně, která připomíná silný vývar z tchořů. Poté dáme vychladit.

 

Dopijeme zbytek koňaku s pocitem triumfu, a zatímco se z pokoje manželky ozývají zvuky neklamně signalizující chvatné balení kufrů, pustíme se do výroby mucholapek, která je nyní už dětsky snadná.

 

Třívrstvý toaletní papír natrháme na zhruba metrové kousky, které štětcem č. 25 se syntetickými štětinami potíráme po obou stranách vychladlou hmotou. Okamžitě je můžeme rozvěšovat po bytě v místech největšího výskytu much, což je v tuto chvíli prakticky všude, neboť pronikavý odér, který bychom mohli bez nadsázky nazvat smradem, přivábil k nám již veškerý hmyz z celého okresu.

 

Vařené slimáčí ostatky doporučuji zatavit do plastové fólie a zakopat na skládce poblíž kafilérie.

 

P.S. - Věren své pověstné šetrnosti a zvykům, které jsem odpozoroval od sarančat a Francouzů, zkoušel jsem i alternativní způsoby, jak naložit s přemnoženými plži, pročež dobře vím, že nejsou zdaleka tak lehce stravitelní, jak jsem si původně představoval.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

27.03.2013 05:55:18MKbaby

Slimáka údajně naštveš tak, že ho posolíš. Osobně jsem to nezkoušel, ale má se naštvat tak, že až vypění :)

25.03.2013 10:36:45Květoň Zahájský

Slimáci se vždycky přiloudají sami. Jsou to takoví ti obrovští hnědí španělští. Já nevím, že se jim to vyplatí, připlazit se takovou dálku až ze Španěl, aby zrovna mně oslintali trávník.

24.03.2013 22:53:28MKbaby

A slimáky nalákáš na silný vývar z much? :)

20.11.2012 09:45:32Lydie

chápu..snažíš se tu pro změnu trumfnout Baudelaira s jeho mršinou v kategorii bezobratlých, případně petra měrku v kategorii zvedání žaludku, na slimáky se přec běžně už dávno používá specielní druh kachen, tuším že je to běžec indický, ta kachna se ale dá pak doopravdy zkonzumovat v  rámci běžného potravního řetězce, :) takhle se lze zbavit jenom  té manželky, a všech čtenářů s neblahou schopností detailní vizualizace

11.11.2012 16:08:26nostalgik

...být moucha, sednu ti na lep

být plžem, hledám ochranu u tvé manželky

být štětcem č. 25 zavčas pustím chlup

**

09.11.2012 20:06:20filemon

Buď ma budú ničiť muchy alebo ma zabije smrad :))))

07.11.2012 11:53:23berg

Mne zaujal spíš sekundární účinek vábiče hmyzu, a to odpuzovač manželek. Tam bych viděl komerční potenciál ještě mnohem zajímavější než tebou propagovaný. ÷) *

07.11.2012 10:53:30čučenka

Zkus to poslat Přemkovi do Receptáře, úspěch a sláva zaručeny :-D,

07.11.2012 09:39:18BBarkku

;) skvělé rady. já bych teď potřebovala pár-jak vychovat kočku. v příručce se píše, že se dá kočku naučit spousta věcí,podobně jako psy, ale musí se na to jít jinak. Jak, to už tam řečeno není. -Po většinu času na nás kotě dlabe-obzvlášť tehdy, máme-li s ním nějaký záměr. Když si chceme dopřát chvilku soukromí a pro změnu dlabat my na něj, je ohromně společenské a kousabilní...

07.11.2012 00:59:23jejdavilda

silný vývar z tchořů je skvost***

( akorat mi v dílku chybí přesahy, alegorie, trolej  ap.- výběr nebude. J to moc srozumitelné )


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.