Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
AKCE V AKCI
datum / id03.09.2014 / 447316Vytisknout |
autorupupa
kategoriePovídky
témaHumorné
upřesnění kategoriex
zobrazeno457x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Šíleně nízké ceny vyhánějí horečku do šílenství!

AKCE V AKCI

                                   AKCE V AKCI

 

 

      Na startu připravené babičky – akcionářky. Osmá hodina se blíží po vteřinách. Fotobunka čeká na pokyn – v nultou vteřinu dveře odblokované a zorné pole infra-kukadla se hmíří pohybem.

      Vrazily dovnitř jako teriéři. K těm pomerančúm, do prdele, k těm mandarinkám. Za dvanáct korun, no nekup to! Cibule, zelí, celer... kurňa, ta zelenina je tak objemná a nákupní vozíky nejsou nafukovací... skoč ještě pro jeden.

      Ve dveřích se srážejí doplňovači nákupu s těmi, co se o vteřinu opozdily. Někoho prí zavraždily v boji o vozík, ale to nevadí, akce přináší oběti.

      A už se ženou – stádo divokých žen. Na ty barevné cedulky koukej, to se oplatí, ježiš, jogurty za pět korun! A čipsy za babku a mouka od babičky dnes zdarma... jo, až si koupíš deset kilo, pak jedna zdarma... jenom rychle, ať to ti nenažranci nevykoupí!

      Vem ten prášek, ne ten, do řiti! Ten v akci, budeme prát zdarma, a pěna do koupele od deseti litrú zdarma... poslyš, Joži, já se pochčím, já musím na wécko, pohlídej to tady, ať nás neokradou... ježiš, támhle mají kuřata za čtvrtinovou cenu! To sou kuřecí krky? No nevadí, ale polívku budeme mít pak rok prakticky zdarma! Tamhleta svině je bere po tuctech, utíkej tam, ať to neukrade všechno... do řiti, počkej, já sem asi pochcaná... Jedeš, ty svině, co si to dovolujete, já tu byla první! To sou moje vložky...

      Regál povolil a sokyně v boji o hygienicky čisté intimní partie se válely po sobě jako milenkyně. Přivolaly službu, ale ta bezprizorně civěla na řádění živlú neschopná akce.

      Do bojového řinčení po kapkách přiléval olej supermarketový tlampač.

„V oddělení masa nabízíme ve výprodeji maso z armádních skladú. Je zaručeně nezávadné, protože obsahuje takové dávky konservantú, že nic jiného při jeho konsumaci nebudete cítit, jenom lahodnou chuť sterility. Po jeho konsumaci ste schopen sníst cokoliv, neboť žaludek budete mít navěky desinfikovaný. Tak ať vám chutná, stojí jenom sedmdesát devět devadesát devět, devět, devět, devět... skrátka mnohem míň, než osmdesát za kilo, co to melu, vlastně jenom sedmdesát a nějaké drobné.“

      Šíleně nízké ceny vyhánějí horečku do šílenství, Regály přetěžené masem a červami se rychle vyprazdňují, ve vzduchu cítit-necítit pach zdechliny, protože v boji o život se plastové obaly trhají a plyny z kafilerie zamořují vzduch. Lidská chapadla berou dořady všechno i s krysami. Ubohá zvířata skáčou z regálú a hledají úkryt. Doplňovači sboží nestíhají hnilé maso v zákulisí umýt v sódě od plísní, tak ho jenom vyválejí v paprice a už jim ho berou kupychtivé hospodyně.

„Za kolik je ten paprikový búček... Joži, kde jsi, nemám brýle!“

„Za devět, devět, devět...“

„Vem ho!“

      Velký nápis z d a r m a je vidět i bez brýlí. Támhle, koukni, koukni, prej ZDARMA! Naber toho... a co je to vlastně?

      Nevadí, vždyť doma se vyperu, máme přeci prášek za pár drobnejch, panebože, mám právo se posrat, ne!

      Najednou se opět připoměj tlampač něžným hláskem paní zubaté.

„Dovolujeme si vás pozvat do novo otevřeného oddělení recyklovaných potravin. Dnes výjimečně nabízíme sboží, které není po záruce, ale před zárukou. Ano, technologie rozemletí na púdr umožňuje obnovit konsumnost sboží jednou nebo dvakrát  použitého. Nejde při tom o odpad, ale o čistou zelenou přírodu. Stačí ochutnat, a hned víte podle přírodně identického uhlovodanového aroma, že co jíte, je to tam napsané. Tak třeba živé anebo uměle oživlé kuřata spracované na krém, múžou mít chuť pravé svíčkové, nepravého lososu, nebo třeba banánového pudinku. Velkovýkrmna prasat taky přispěla novinkou – vepřové paprčky-samochodky, musí se při konsumaci přidržet, aby vám neutekly z talýře. Kravský podnik zas přináší mléko bez tukú, bílkovin, uhlovodanú a dalších odporných chemikálii, je čisté jako voda z pramene a taky tak chutná. Ceny sou upravené tak, aby ste si ani nevšimly, že za něco platíte... ergo platíte za nic. Přejeme vám rozkošný nákup!“

      Jóži, Jóži! Utíkej domú, mám v podprsence ještě železnou reservu, dones to, ať máme dost peněz, poněvač na účtě je nula.

„Nemusíte se bát o výšku vašeho konta, náš supermarket vám vyřídil čerpání do mínusu jakkoliv hlubokého, neboť sme si spočetli, že prodat sboží nás vyjde méně, nežli jeho ekologická likvidace. Proto náš reklamní slogan t o t á l n í  l i k v i d a c e je taky heslem na ochranu přírody.“

Joži, Joži, támhle ten ručník mi podej.

Ale on není v akci.

To nevadí... já mám orgasmus.

  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

07.09.2014 17:00:51smyčka
Tak to se da pochopit, pobavilo.
05.09.2014 08:48:35upupa

Veľmi sa ospravedlňujem, zabudol som uviesť, že som slováčisko a toto je môj pokus o preklad do češtiny, skrátka neovládam českú gramatiku.  Viem, že je tu jazyková bariéra, to je akoby sme mali Švejka v slovenčine, chápem nechuť šítať slovenský text. My sme, samozrejme, na češtinu plne zvyknutí, stáva sa mi: V akom jazyku je tá kniha, čo čítaš? No a ja veru niekedy ani neviem spomenúť si.

05.09.2014 08:46:56upupa

Veľmi sa ospravedlňujem, zabudol som uviesť, že som slováčisko a toto je môj pokus o preklad do češtiny, skrátka neovládam českú gramatiku.  Viem, že je tu jazyková bariéra, to je akoby sme mali Švejka v slovenčine, chápem nechuť šítať slovenský text. My sme, samozrejme, na češtinu plne zvyknutí, stáva sa mi: V akom jazyku je tá kniha, čo čítaš? No a ja veru niekedy ani neviem spomenúť si.

03.09.2014 19:15:25Tucci

Účel to splnilo - pobavilo. Aj keď s nadsázkou, ale je smutné si uvedomiť, že poniektoré akcionárky (tie, čo nakupujú v akcii) sa takto chovajú aj v skutočnosti. Až na tú poslednú vetu, skôr by im to privodilo infarkt...

03.09.2014 18:46:49Vigan

Což o to, dramatický náboj to má, ale babky-akcionářky, hm?

03.09.2014 18:37:12smyčka
Velmi pusobive, ty hrubky jsou tam patrne schvalne, dokresluji mentalitu hlavnich hrdinu?
03.09.2014 17:57:33smyčka
Velmi pusobive, ty hrubky jsou tam patrne schvalne, dokresluji mentalitu hlavnich hrdinu?
03.09.2014 12:51:27aleš-novák
pěkný popis...:o)
nechtěl bych to zažít.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.