Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
"Požadavky: ..., kreativita, ..."
datum / id24.10.2014 / 449384Vytisknout |
autorOdettte
kategorieFejetony
zobrazeno722x
počet tipů6
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
"Požadavky: ..., kreativita, ..."

Doba už je dnes taková, že člověk, ucházející se o práci, musí splňovat celou řadu kritérií. Flexibilita, týmový duch, loajalita, asertivita... Ano, tím vším musíte disponovat, chcete-li mít šanci uspět a být přijati do pracovního procesu. Především a hlavně však musíte být - a to se bere již téměř jako samozřejmost - kreativní. Co to může být?!
No dobře, flexibilita, budiž... Člověk prostě musí počítat s tím, že se bude přizpůsobovat různým vrtochům zaměstnavatele, chodit do práce v nejneuvěřitelnější denní i noční dobu, že se nebude zbytečně vyptávat, proč třeba nedělat to či ono jinak, než se to dělalo dosud - zkrátka, že bude dokonale přizpůsobivý a neochvějně splachovací, jedním slovem flexibilní...
Týmový duch... ano, je to vlastně zákonité, že se lidé musí (zvláště, když tvoří stádo... fuj, kolektiv samozřejmě, tedy... tým) nějak vzájemně hierarchizovat, nejlépe tak, že o tom někdo chytrý rozhodne, aby to klapalo jak má - tedy aby se jeden mohl přetrhnout a jiný zevloval, aby hlavní slovo měl vždy ten největší bl.... (tedy kre...) - prostě, vedoucí týmu. Ano, i to se dá pochopit, stejně jako loajalita, asertivita, dynamičnost, juniorovost... 
No jo, ale co ta kreativnost (nebo snad kreativitita)? Krea... kdo vůbec tak blbé slovo vymyslel? A kdo ví, co to znamená... A tak se u výběrového řízení osmělíte a pokusíte se to zjistit u osoby, která to určitě bude vědět, tj. u svého potenciálně budoucího zaměstnavatele:
"Dobrý den, posaďte se, prosím!
"Děkuji."
"Hledáme nového kolegu do našeho dynamicky se rozvíjejícího týmu... Požadujeme hlavně... Důležitá je pochopitelně také... Předpokládáme, že budete rovněž... U uchazeče preferujeme asertivitu a... Výborně, jste ten, kterého hledáme. Ještě maličkost - jste kreativní?
"Já... nevím."
"Jak to, že to nevíte?"
"Protože nevím, co to je."
"Vy nevíte, co je to kreativita?"
"A vy to víte?"
"Samozřejmě, to ví přece každý. Kreativita je... no, třeba když... že jako... myslím situaci, kdy například... tak ne, jinak. Kreativní člověk zkrátka musí umět... víte... rozumíme si, že... ne?! Co je na tom tak nepochopitelného? Dnes přece každý zaměstnavatel požaduje, aby jeho podřízení byli kreativní! Bez toho přece není možná asertivita, loajalita... Nekreativní lidé mohou narušovat komunikaci uvnitř týmu, působit negativně na ty ostatní, co kreativní jsou... Prostě - zprávu o vašem eventuálním přijetí na inzerovanou pozici vám sdělíme emailem..."
Druhý den přijde slíbený email. Může v něm být napsáno toto:
"... bohužel nemůžeme přijmout z důvodu absence kreativního přístupu..."
nebo třeba něco takového:
"... akreativní uchazeči nemohou... Je nám tedy líto, ale..."
či do třetice:
"V naší firmě pracovat nemůžete, protože jste kreativní víc, než je normální!"
Přátelé - jste kreativní?! 

 

 

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

13.10.2017 16:33:25lastgasp

Vzhledem k romu, že jsem kreativní, dávám tip, je v tom vtip.

22.12.2015 17:25:40Minty

Úsměvné. Tip a oblíbenci.

30.10.2014 13:59:08Lakrov
redaktor prózy

Vcelku vtipné. Nápadité téma a hezky zvolené příklady. Slohové zpracování je možná trochu školní, "neodpoutané", ale číst se to dá bez potíží. Ústřední myšlenku spatřuji v současném módním trendu, tedy v nadužívání (či jen "akreativním" opakování?) cizích slov, jejichž smyslu uživatel těch slov často ani nerozumí, ale prostředí a doba od něj žádá, aby taková slova užíval. Tip za aktuálnost tématu.

27.10.2014 23:01:53Silene

Hlavně za první půlku s nedořečky. :)

24.10.2014 14:37:15kuča

Jestliže mám základ pivní,

jsem všechno - i kreativní!

 

Já to tipnu.

 

24.10.2014 12:32:14aleš-novák
vítej mezi kreativci :o)
(teda každý si to o sobě na Písmáku nejspíš myslí, jinak by tu přeci nebyl...)
24.10.2014 11:48:54Kočkodan
A vítej na prsou Písmáka, hade! ;-)
24.10.2014 11:46:55Kočkodan
:-) ) (promin málo kreativní komentár)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.