Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+1 neviditelných
Žena za volantem
datum / id05.03.2015 / 453269Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieFejetony
zobrazeno1754x
počet tipů32
v oblíbených0x
do výběru zařadila2a2a,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Žena za volantem

Moje žena je vášnivou automobilistkou. Jezdí s vervou a nadšením, o tom nemůže být sporu. Řidičkou je opravdu výtečnou. Jedním dechem je však dlužno dodat, že za volantem má i své vrtochy. V prvé řadě je to její poněkud svérázný výklad dopravních předpisů.

Ze zásady například odmítá přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Tvrdí totiž, že po povrchu současných silnic je možné jet buďto dvacítkou, anebo sto dvacítkou. Nejspíš tušíte správně, kterému z těchto dvou extrémů dává přednost.

Dle jejího názoru plná čára není jitrnice, a po přejetí nepukne. Přítomnost souvislého pruhu proto má motoristovi signalizovat něco ve smyslu: Předjíždět můžeš, ale opatrně! Svítí-li na semaforu červená, znamená to: Před vjezdem do křižovatky zatrub! Značka zákaz vjezdu prý zase doporučuje vjíždějícímu řidiči nepatrně zpomalit.

Co ovšem žena z duše nenávidí, je jízda v závěsu. Jakmile vidí v jakékoli vzdálenosti před sebou jiné vozidlo, je to závěs. Všemi prostředky pak usiluje o to, aby jela po cestě jako první. Někdo by to mohl pokládat za zdravou soutěživost, ale jistě si dokážete představit, jaké hysterii propadá na dálnici. Nikdy k ní nesedejte na sedadlo spolujezdce, pokud nemáte jistotu, že jste nesmrtelní.

Ani na místní komunikaci si však nepočíná způsobem, vlastním běžnému šoférovi. Ano, nastartuje, zařadí, rozjede se, ale teprve po dosažení standardní rychlosti (což už víme, že je sto dvacet kilometrů v hodině), začne provádět mnohé dle jejího názoru nezbytné činnosti - obléká si rukavice, protože je chladno, upravuje si make-up, protože to doma nestihla, zapíná světla, protože na ni protijedoucí řidiči divně blikají, svléká si kabát, protože už je jí horko, telefonuje, protože na to nemá jindy čas, zuřivě ladí rádio, protože Gotta a Vondráčkové už se naposlouchala dost v dětství a těsně před cílem cesty nastavuje GPS navigaci, protože si vzpomněla, že ji má.

To dělá pravou rukou. Levou pak otírá boční okénko, protože nevidí do zpětného zrcátka, otírá zpětné zrcátko, protože nevidí, jak se tváří řidiči, které předjela, otírá přední okno zvenčí, protože ty pitomé stěrače jsou na sklo tak připlesknuté, že při pohybu dělají černé šmouhy a občas chytí i volant, když pravačkou zkouší, jestli opravdu není možné přeřadit na ještě vyšší rychlost.

Za tu relativně krátkou dobu, co řídí, stala se už natolik významným přestupcem a platičem pokut, že ji dopravní policie začala uvádět na seznamu sponzorů. Minulý týden dokonce našla v dopisní schránce, spolu s předvoláním k vysvětlení přestupku, i pozvánku na Policejní ples.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.03.2016 16:37:43Markel

:-))) :o)) *

21.02.2016 17:48:27Květoň Zahájský

a2a2a - škoda, že stejnou slabostí neoplývá i moje žena. Někdy mám strach, že neunese mé hysterické reakce na styl jízdy, přiváže mě řetězem ke svodidlům u silnice nižší třídy a ujede.

21.02.2016 02:33:40a2a2a
redaktor poezie

Po čase jsem se znovu bezvadně pobavil. Mám slabost pro autory, kteří mají dar humoru.

04.02.2016 08:09:44MKbaby

:-)

12.05.2015 16:17:19Květoň Zahájský

Sestry nesestry, některé ženy jsou holt všechny stejné.

11.05.2015 19:52:55Promenlivynick

KOnečně ! Bratře !

no.. nebo že by naše ženy byly sestry ?

 

21.04.2015 18:01:44Kolobajda

Také mám ženu. Novou. Ta bývalá řídila - pokud jsem s ní jel, tak jedině pod vlivem... Ta nová řidičák nemá (nepovedlo se ani napotřetí). Ale přesto řídí - a ráda. No - člověk si zvykne...   ° -))   /**

18.04.2015 23:14:36Pišta_Hufnágl

Poslechnou, Květoň, voni na to koukaj špatně. Já chodím do práce pěšky (sic!), do kuchyně bych manželku vpustil pouze pod pohrůžkou sexu (tedy krom lichého čtvrtka každý sudý měsíc v přestupném roce, tam je to holt dohoda) a ohledně kanape si můžu jen gratulovat, že jsem prozřetelně investoval do opravdu obrovského. Já bych teda už neměnil.

04.04.2015 01:28:39guy
Bezva!
Některé věci v tom mi připomněly jistou obdobně se chovající osobu. Kromě zde uvedených věcí třeba ještě odmítala zapínání bezpečnostních pásů, že má z toho tísnivý pocit jako když jde s nůší na zádech na chrastí do lesa, při přejíždění křižovatky na červenou argumentovala tím, že jede pomalu a všichni ji vidí, protože má vozidlo výrazně žluté barvy. Kromě toho tvrdila, že v každé barvě je trochu zelené.
:-)
26.03.2015 18:25:22Bosora

:-)))Tak to je bomba!!! Není to náhodou o mě???:-)))))


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.