Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+18 neviditelných
MAFIÁNSKÝ RECEPT (SLIMÁCI) - FEJETON
datum / id17.06.2015 / 456557Vytisknout |
autorkuča
kategorieFejetony
zobrazeno758x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Chtěl jsem odepsat alešovi, jak hubím já. Nezobrazeno. Volím tuto cestu.

MAFIÁNSKÝ RECEPT (SLIMÁCI) - FEJETON


motto: Starej lotr slimák, sežral kopr i mák!


   Jsa odkojen literaturou Ondřeje Sekory, míval jsem k většině lučních či zahradních živočichů vcelku kladný vztah. Dnes už jsem si na lezoucí či létající havěť poopravil názor a hubím a ničím, kudy chodím, ale přesto pár naivních romantizujících představ stále ještě klokotá v mé mysli. A tak ohleduplně nešlapu na žížaly, přihlouple se ptám sedmitečného slunéčka, kam má namířeno a šnečí výčnělky mažu polotučným tvarohem.
   Byly ale doby, kdy mezi mé oblíbence patřívali (považte) i slimáci. Snad to způsobil můj silný smysl pro sociální spravedlnost, (slimák = hlemýžď bezdomovec), snad mladická nerozvážnost, či jen pouhý rozmar, nevím.
S přibývajícími léty jsem prozřel a pochopil, že pokud chci zahradu uchovat v přijatelném stavu, musím se oslizlého bratrstva zbavit. Vzpomněl jsem příkladu mého děda, který nasbírané slimáky naporcoval na kostičky a těmi pak nakrmil své slípky, jenže já nevlastním kura domácího ani v jediném exempláři. Z humánních i estetických důvodů jsem odmítl hlavonožce drtit podrážkami svých bot, ten čvachtající zvuk mně drásal nervy a ani vyklepávání slizu z podrážkových rýh nebyla příjemná práce.
   Napadlo mě, že bych mohl škůdce utopit v po okraj zaplněném 200 litrovém sudu. Zpočátku se zdálo, že se poprava vydařila, vždyť klesli dolů bez jediného výkřiku, ale asi šlapali vodu nebo co, neboť za pár minut už spokojeni a osvěženi slinili a lezli ven.
   V zoufalství jsem zapomněl na veškeré zásady fair-play a jal se mlátit nebohé slimáky po hlavičkách, ba i přes prsty nebo co to vlastně mají ... Scházela mi trpělivost, a tak jsem je z nedobrovolné koupele vytáhl a lámal si hlavu, co dál.
Český kutil je holt český kutil - spásný nápad přišel znenadání. Potajmu, aby mě neviděli, rozdělal jsem v kýblu pár lžic betonu, nebohé tvory hodil dovnitř a zednickou lžící vše upěchoval. Věru, starý osvědčený recept americké mafie opět jednou slavil úspěch!
   Možná mi nebudete věřit, ale několika nejsilnějším jedincům se podařilo prolézt betonem téměř až nahoru, téměř. Je pravda, že vysekávání vzniklé krusty z kýble ven mě stálo dost lopocení a pracovníci ve sběrném dvoře nevěřili svým očím, když jsem se tam sarkofágu zbavoval, ale uklidnil jsem je řka, že když Karel IV. přidával vejce do malty, proč bych já nemohl míchat slimáky do betonu, že?
   Dnes už používám v boji proti slimákům chlorid sodný tak jako ostatní, ale řeknu vám, není v tom ten adrenalin, to tedy ne.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

25.06.2015 21:54:36Lakrov
redaktor prózy

Líbí se mi motto a mám dojem, že tu už kdysi bylo zveřejněno jako miniatura. Baví mě, že i někdo další nahlíží na slimáky jako na hlemýždě-bezdomovce a že jim stejně jako já (narozdíl od jiných bezobratlých) nefandí. Nakonec mě to i přes chvilkový dojem krvavého hororu (slimáci naštěstí nemají krev) pobavilo celé, což se od fejetonu očekává, takže tip.

19.06.2015 14:11:09Tetřev

Tak beton jsem ještě nevyzkoušela - díky za tip:-)

19.06.2015 12:22:45Pacer
Aleši, no..nezkusil jsem. Ale cibetkovou kávu ano :)
19.06.2015 12:20:13aleš-novák

Pacer: je to tak...když to má tvar jako hovno a barvu jako hovno, jak to asi může chutnat? :o)

19.06.2015 12:10:55Pacer
Aleši, zůstaňme u chuti. Slimáka bys neochutnal. A co do počtu se můžeme jen bát vývoje.
19.06.2015 11:59:11Zuzulinka

humorný příběh o mordu:)...my jsme ty s budkama, čili hlemýždě vařily s holkama ve velkém hrnci:) hrozné tyranky jsem byly...

 

19.06.2015 11:57:34aleš-novák

ta definice je trochu matoucí. Stejně jako bezdomovců je daleko méně než "domovců", tak i slimáci tvoří většinu...proto moje definice zní "hlemýžď je obrněný slimák" :o)

19.06.2015 08:30:24Pacer
kdby nic jiného, tak definice slimák = hlemýžď bezdomovec (ve všech souvislostech) stojí za tip. Doufám, že je to z tvé hlavy :)
18.06.2015 07:16:11Petrusha

chlorid sodný je na fíka, keď teho máš plnú zahradu :( jelikož mnoho rosltin nemá rádo .. slanú zem chjo :) nojono :) 

17.06.2015 20:02:55HildegardaWolf

legrace :D


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.