Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+6 neviditelných
Zlaté lázně
datum / id13.08.2015 / 458384Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno691x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zlaté lázně

Holka od Přístaviště

Voní heřmánkem a ohon jí hoří jak větrem rozfoukaná sláma. Nemá rozkyv letenského metronomu, taky to není žádná obluda, ale dívka na horozontu puberty. Dlouhé nohy už nemá kam schovat, tak je nechává nahé koukat z bílých šortek. Muži těm nohám pohled opětují. 


Zlaté lázně

Architektura tohoto místa člověka vrhá přímo doprostřed věci samé: na trávník, zelenou smažící pánev. Za horkých dnů je posetý lidmi v nahé mozaice tělesnosti. A prská to na ní potem a fantazií. Řeka tvoří hranici a na hladině labutě vyhlížejí svou Lédu. Pár by se jich tu našlo, a taky skupinky grácií, ty hýří náladami. Zvlášť když si ucucnou barevného koktajlu. Jak by ne, Slunci se tu neobětují živá srdce jako u Aztéků, nanejvýš ta cukrová. Ale vedou klobásy. 


Návštěva z Drážďan

Bílosrsté čuvačky z Drážďan. Přivedli je sem rodiče, anebo zvrhlíci, pět holek na prázdninách. Leží na dekách, srovnaných s německou přesností v řadě, jako čerstvě narozená štěňátka. Někdo by je měl olízat, napadá mě. Prý se to tak dělá.


Čtenář nečtenář

Ten mladý muž nevypadá jako Fillův Čtenář Dostojevského. Kniha mu sice také padá z rukou, zato oči hrají neklidem. Sedí pod řádkou stromů a pozoruje trávník posetý nahými těly. Možná na něm hledá místo expresivní noty, jíž by nechal rozeznít ten rajský výjev. Je pravděpodobné, že je najde, stejně jako malíř, nalezne.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.09.2015 17:25:14Movsar

ano, horké období, to je pěkně nazváno. díky, lakrov.

11.09.2015 15:40:48Lakrov
redaktor prózy

Dost erotiky je skryto-neskryto v tomhle textíku. To je ještě z horkého období? :-) ...horozontu... je nejspíš překlep, i když... Tip.

14.08.2015 16:41:58Marcela.K.

horizontu- máš tam překlep

13.08.2015 13:15:06florian

Pošušňal jsem si jako obyčejně; díky!

12.08.2015 20:51:03Kočkodan
Proč třeba z Popradu nejsou ty čuvačky,
pak mohly mít v pusinkách možná i žuvačky. 

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.