Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+3 neviditelných
Holka ham ham
datum / id07.09.2015 / 459217Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno708x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Holka ham ham

Neděle večer

Kdo ještě neusnul, ten má srdce rozechvelé nočním proudem. Mnoho lásky proteče rádiem , každou minutu je toho na malou povodeň. Láska počítaná na kubické metry. A z chat se ještě vracejí lufťáci. Venku na parkovišti třísknou dveře aut, rozhučí se výtah. Ti ale nemají na romantiku pomyšlení, takhle kdyby byl kus salámu v lednici od pátku. Rádio zapnou jen jako kulisu. I je tak ocáká láska.


Ajfounek

Má svůj ajfoun, své nablýskané štěstíčko, holka samá móda. Stojí v branické zákrutě, čeká na autobus a v rukách chová to své štěstíčko. Je jako maminka s robátkem. A tohle svede mnohem víc než tamagoči, a taky má hezčejší oči. A na čelíčko mu ve výrobě vyleptali jablíčko. Ale to k tomu patří!


Rýmařka

Vběhla do metra a hned rýmuje. Potahuje, utírá si nos, papírky s vervou profukuje. Září zkrátka vtrhlo na scénu podobně jako žena do vozu. A nebere ohledy. 


Braník

Neklenou se horizontem téhle čtvrti kupole chrámů, jen rozhárané střechy činžáků. Braník. Ač na pevném podloží, leckoho tu stihne mořská nemoc. Z piva. A vysoko, skoro až mezi mraky, skokanský můstek. Tam dobrovolníci pilují své salto mortale. A dělají to vždy napoprvé a dělají to stále.  


Holka ham ham

Seděly v metru, probíraly práci, s vážností, ale taky se zjevnou úlevou, že už jen mimo ni. Dvě upravené ženy, jedna o něco starší než druhá. Mladší pak jela od Národní sama. U nohou taštičku s logem módní značky, v hlubokém výstřihu kopečky opálené z léta, velmi dívčím způsobem klenuté. Působila jako adeptka na modelku. Petr Kotvald by jen zapěl: Měla postavičku ham ham! Pak si zajížděla rukou do vlasů, takové kaštanové záplavy. Ne ledabyle, jak to dělávají mondény, ve vrcholné chvíli flirtu, ale docela soustředěně: vytahovala z vlasů smítka nebo něco podobného. Několik jich jen tak pohodila, pak sevřený palec a ukazováček natáhla vysoko před sebe, proti chabému světlu vagónu. Pozorně prohlížela nález, mírně s ním otáčela, jako když vědec otáčí robotickou rukou. Chvíli to trvalo, zdálo se, že přemýšlí, dávala si na čas. A pak – snědla to. Ham ham! 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

06.11.2015 12:16:40Lakrov
redaktor prózy

Pobavilo mě srovnání telefomu s tamagoči i ten druhý význam rýmování, jen ta dvojšunková holka mi moc nechutnala.

08.09.2015 18:46:31Josephina

Nějaka úchylka ... lupozroutka?  

08.09.2015 14:48:32Movsar

bude to nejspíš něco prozaičtějšího. na prima zoom o tom možná bude i pořad. 

08.09.2015 14:23:03Josephina

Nebo saranče, mňam 

07.09.2015 19:58:28Kočkodan
Mě osobně trochu překvapilo, že měla ve vlasech šunku...

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.