Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Hopperovský autobus
datum / id20.09.2015 / 459625Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno718x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Hopperovský autobus

Neděle

V neděli o polednách se z lidských útulen stávají rajské zahrady: nečinnost je svobodná od pout svědomí, hovězí pouští šťávu a stoly odívají panensky bílé ubrusy. A pak ta laskavost, trochu protokolární, ale přece. Z televize jdou jako duchovní předkrm ideje a vize. Neděle jako místo odporu evoluci chaosu.


Hopperovský autobus

Hopperovský autobus před půlnocí zas vystoupal od starých Hlubočep k sídlišti. Dokonale prosklený, aby bylo vidět až na dno osamění. A je: pár lidí ponořených do sebe a do únavy velkoměsta. Jen těžko se vnímají jako výraz poetiky malířova světa. V téhle propasti mezi autorem a jeho postavami vězí pravda toho díla: v novém světě už lidské vazby nejsou možné; leda jako banální spojenectví. 


A jinde ve městě

Jako kroupy v polévce plavou světla lamp po Vltavě. Na nábřeží cinkají tramvaje a taky penízky za alkohol. Nebýt železné vůle kolejí, leckterá tramvaj by stažena poezií večera skončila mezi kroupami. Dostane se ale i oplým chodcům stejně železného směru? Vodník už cinká lžící.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

20.09.2015 17:42:25Josephina

mnohé, často rodinné vazby, jsou ale pořád fajn, nic banálního! - tys to psal mírně ovíněný! ...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.