Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+13 neviditelných
Láska v časech teroru
datum / id19.11.2015 / 461545Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno922x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Láska v časech teroru

Láska v časech teroru

Myslí na ni taky někdy ti hoši opásaní trhavinou? Je v polštáři takového hulána, v docela maličkém bytě v Saint-Denis, k ránu obrys ženské tváře? Anebo jen reliéf granátu? Křikne taky někdy: Pojď, zválíme duchny! Anebo jen to své Alllahu akbar? Vždyť i on je z kraje Písně písní. 

 

Pankrác

Před mřížemi vazební věznice na Pankráci se štosují gymnazisté. Čekají na exkurzi. Hlaholí a těší se. Jak by ne, takový svět se otevírá k volnému vstupu i výstupu málokdy. Hlavní brána je pohltí rychle, čekání není dlouhé. Ještě ráno pili teplé mléko a za chvíli už se budou kochat v suterénu sekyrárny pohledem na šibeniční propadlo a zrezlou gilotinu. Z dvora se ozývá vřískot. Pronikavý smích v krátkých dávkách, skoro jako střelba do vzbouřeného davu. Jsou to ale jen vězenkyně obdařené dobrou náladou. Snad se jim podařilo vyzískat tabák, nebo se jen tak radují ze vzduchu. Anebo se příliš zvědavý gymnazista zatoulal někam, kam neměl.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

21.11.2015 08:57:28Movsar

díky přátelé za čtení a názory.

těžko říct, možná je jejich teror jen radikální odpovědí západnímu nihilismu a konzumu, který s sebou nese. odpovědí nepřípustnou. na druhou stranu jim askezi nevěřím a myslím, že je hraná, protože mají k moderním věcem blízko.

 

21.11.2015 00:06:05Josephina

myslím si, že ti malí hlupáčci pomýlení jímavými ohnivými hlasy svých mladých vůdců jdou na smrt v bludu, že to nejlepší je čeká po smrti a po osvobození z tohoto slzavého slzného údolí ... umírají za snění o nekonečném mejdanu a sexuchtivých pannách ...

20.11.2015 23:57:08Marcela.K.

Myslím, že nemyslí - VŮBEC! 

Myslím, že Korán Píseň písní neobsahuje...

 

Aprobace čeština - dějepis? :-)

20.11.2015 16:39:02Čudla

/*

20.11.2015 10:41:31Lnice

Láska v časech teroru:  já myslím, že má stejné potřeby, jako my obyčejní smrtelníci.., přála bych mu , aby někdy byl těhotný, rodil a kojil a strachoval se o nový malý bezbranný život, možná by mu pak přišlo zatěžko zničit tolik lásky jedním výbuchem. Ale tohoto štěstí už mu asi nebude dopřáno, když po něm zbylo jen pár vzorků vhodných na analýzu DNA...

 

Pankrác: já bych se přikláněla k tomu zatoulanému gymnazistovi:-)

19.11.2015 20:26:33Kočkodan
Tak už vím, proč mi není do smíchu – nejsem ve vazbě... :-(

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.