Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Úvaha o smazané komunikaci, asertivitě a taktu
datum / id20.11.2015 / 461556Vytisknout |
autorKolobajda
kategorieÚvahy
témaPsychologické
upřesnění kategorieNení úvaha jako úvaha
zobrazeno1121x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Úvaha o smazané komunikaci, asertivitě a taktu

 

       Úvaha o smazané komunikaci, asertivitě a taktu

Tak jsem ten svůj pokus o úvahu „O komunikaci…“ smazal. Nevím, který čert mi nakukal, abych zde, na tomto místě, se takto zcela netaktně vyjádřil k některým věcem, které se poslední dobou na Písmáku dějí a které mi (a nejenom mi) vadí. Bohužel jsem píchl do vosího hnízda víc, než zdrávo. Pro někoho úvaha zcela nestravitelná… ovšem zároveň jsem se dotkl i některých autorů, na nichž mi záleží - a tito zase (pro změnu) taktně na můj článek nereagovali. Tímto se jim omlouvám.

A tak dnes nad ránem mi čert nakukal (možná to byl jiný, než toho 18.11.), abych to smazal. Smazat - nesmazat? Jo, smazat - jako tabuli. No tak vidíte, a zase trochu kecám. Jedna kritika mě totiž dovedla k tomu, abych si po roce zdejšího pobytu přečetl pravidla chování na serveru. A zjistil jsem, že jsem porušil Písmáckou ústavu, konkrétně předposlední bod: „je zakázáno zveřejňovat obdrženou soukromou poštu (včetně citace její části…)“ atd. Ano, sypu si popel na hlavu: citoval jsem.

Nechci vám podsouvat, že jste se právě stali svědky nějakého mého pokání, či pokusu o nápravu něčeho, co jsem vlastně nepokazil. Jen jsem to s tou asertivitou zřejmě přehnal. Takže vlastně kýžený efekt se nedostavil, dosáhl jsem spíše opaku. Ale snad jsem přece jenom někomu brnknul na citlivou strunu.

Ze smazaného článku si dovolím zopakovat: „…o komunikaci zde na Písmáku. I když v tomto případě vlastně nejde o komunikaci, ale o monolog. Připouštím, že mi takový monolog vyhovuje, jednak si u něj mohu uspořádat myšlenky, a pak také mohu některé obalit slupkou asertivity.“ A ještě si dovolím doplnit, že některé myšlenky, vložené do kritik pod mé dílo, jsou natolik podnětné a zábavné, že jsem si je okopíroval a přidal do šuplíku „Myšlenky tajné a jiné perličky“.

      To je tak asi všechno. Jen jednoho opravdu upřímně nelituji, a to že se mi ulevilo při veřejném pranýři jednoho Dobrotivého umělce, ke kterému bych ještě dodal (ale to platí obecně): hovado zůstane hovadem - pokud nedospěje v hovado ještě větší.

      Tím končím svou úvahu o smazané úvaze o komunikaci, a zcela netaktně vám sděluji, že veškeré takové úvahy jsou na hovno!

            S Písmáckým pozdravem „Názorů ač jsme různých“ a „V originalitě je síla“

s úctou ke všem slušným a soudným Pavel Vaněk – Kolobajda zvaný

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

22.11.2015 17:40:40Zdenda

Možná by sis na mě mohl zase postěžovat, kolobajdíku, malinko se zas ztrapnit a porušit přitom zas pár pravidel, to ti jde, ačkoli ostatní bys pro porušení pravidel nejraději rovnou mazal. :)

22.11.2015 17:36:41Kolobajda

Dyť to říkám - to je ten člověk na správném místě - tak se projevuje investigativní kritik! Jen houšť!

22.11.2015 17:29:38Gora
redaktor poezie a prózy

HOWGH...

22.11.2015 17:26:18Zdenda

prudíš leda ty

jdi si raději zas na někoho postěžovat, přečti si něco hnusného a spravedlivě se nad tím rozhorli, opájej se vlastní spravedlností a tím jakej jsi slušnej člověk :)

nebudu ti v tom překážet

měj se krásně, ty nenávistnej komunistickej šmejde :)

22.11.2015 17:17:20Kolobajda

Už unavuješ. A prudíš. A myslí ti to za roh, i když pokorně (povolání : Básník) ... Ano TY jsi ten pravý básník života.

22.11.2015 14:57:55Zdenda

kolobajdo, nevím, že by tu carevna careful chtěla někoho mazat nebo někomu něco zakazovat - to děláš jen ty, gora a vám podobní spravedliví, dobře vychovaní, kterým nejvíc ze všeho smrdí svoboda, kteří by pořád něco zakazovali, mazali a blokovali každýho, kdo říká věci, které se jim nelíbí

a goro, přesně tvojí zprávě nerozumím, ale pýcha a neskromnost budou spíše tvoje vlastnosti. Já jsem dostatečně pokorný alespoň na to, aby mě v v životě ani nenapadlo někoho zakazovat, někoho mazat nebo někoho blokovat.

tak se nad tím zamyslete, vy slušní lidé, než zas příště budete volat po pálení knih, mazání děl a blokování účtů, projděte si myslí, jestli právě toto jsou projevy slušného vychování, a mějte se krásně

21.11.2015 19:09:53Gora
redaktor poezie a prózy

Přemoudřelým a neskromným : pýcha předchází pád

Careful: na základě tvého komentu pod p.Radovanem o starších psavcích zde na Písmáku  tě blokuji. Tví rodiče by z tebe asi neměli radost. Každý stárne, představ si, že ty též...

21.11.2015 19:00:38Kolobajda

Jo,jo, Zdendo Přemoudřelý - přesně tak jak píšeš se chová carevna careful... nebo to zase obrátíš?   Nás totiž rodiče ještě mlátili - a to byla ta nejúčinnější výchova  " -))

21.11.2015 18:17:23Zdenda
Aha, tak to rodiče te naučili někam přijít a hned se chovat, jako by ti to tam patřilo.
20.11.2015 23:08:41Gora
redaktor poezie a prózy

Zdenda: dokážu tolerovat ledacos, ale tyto příspěvky mne opravdu zarazily jako nevhodné...je to jen můj názor. A kde se to ve mně vzalo? Jo, to bude nejspíš výchovou rodičů ...


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.