Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+1 neviditelných
Murilino Urbi et orbi
datum / id21.11.2015 / 461578Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno632x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Murilino Urbi et orbi

Přátelé Zeleného údolí

Volají na sebe děti na zastávce v Podolí. Volají na sebe jeako přátelé Zeleného údolí, tak životně a tak naivně na sebe volají. Jejich hlásky mizí v hluku aut, podvečerním bučení motorů. A Zelené údolí mizí v oparu benzínu.


Murilino Urbi et orbi

Šteluje si ajfounek k poslechu a neubírá ze znuděného výrazu. Ani hudba, nejspíš Mozartovo Requiem, na tom nic nezmění, drží ledovou formu ta platinová blondýnka. Městu a světu vysílá zprávu o svém nezájmu.


Četba na Klementa

Jedna ze zkazek praví, že Klement Gottwald jako zavilý čtenář a uvědomělý soudruh od mládí čítával pod lampou pouličního osvětelní, aby tak šetřil elektrickým proudem. 

V ulici zas nesvítí lampy. Lupiči mají pré a dokonce ušetří za punčochy. Zato venkovní čtenáři o téhle noci nepokročí ani o stránku.


Ušatý Moldavec

Do stanice Muzeum sestupuje ušatý Moldavec. Včera možná prožil lásku a dneska už zas dává život v sázku. Hledá nebezpečný podnik, co by mu odpomohl od přebujelé mužnosti: ve výškách lešení bude ručkovat jak dovádivý pongo v korunách baobabu, nebo snad u silnice popase daku babu.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

26.11.2015 07:41:49Lnice

moc milé:-)

21.11.2015 14:12:51Kočkodan
To je úžasné – soudruh Gottwald byl vlastně i naším prvním Zeleným, protože se snažil šetřit energií. Samozřejmě je také ukázkovým příkladem toho, jak může vhodná četba člověka kultivovat.
21.11.2015 12:02:41starej Rendl

Kdýýýbýýýs tak náhodou...

Wolfiho Requiem je přece jedinečné a zcela nezaměnitelné... jaképak nejspíš?

Antonín umírá, žárovka zpívá... kdoví, jak si to Kléma vykládal.

Roztomilé to máš. ;-)

21.11.2015 11:32:38Gora
redaktor poezie a prózy

Také jsem ta platinová, ale dobrý. Asi se stanu v rámci úspor venkovní čtenářkou, pokud budou svítit, dobrý nápad. Doufám, že lešení pro cviky ušatého Moldavana nestavěli Ukrajinci, jinak...         /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.