Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+15 neviditelných
Na vánoce zázraky
datum / id24.11.2015 / 461715Vytisknout |
autorEvženie Brambůrková
kategorieVolné verše
témaHumorné
upřesnění kategorieNakupte si včas
zobrazeno724x
počet tipů12
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Miluji reklamy na vše, co je pro náš život důležité.Stojí mne velké úsilí odolat. Někdy zklamu sama sebe. 

Na vánoce zázraky

Co potřebuješ člověče?

 

Prášky na tlak?

Zaručené!

 Na hubnutí zázraky?

Jíst se smí!

Libo snížit  cukříček?

Nesladit!

A co cholesterol?

Klesá, klesá!

A co potence?

Stoupá, stoupá!

 

Na vše u nás najdeš, 

co orgán tvůj si přeje.

Je to jedno,

který to je.

Zobej, hltej pilule,

zapíjej je,

ty vole.

Stačí trochu napětí,

jestli skonáš vzápětí.

Co tě čeká,

nemine,

než zavoláš:

 

Jémine!!!!!

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.04.2018 20:59:30Evženie Brambůrková

To je pěkná představa. :-)

17.04.2018 20:45:21LucidioVirtualsky

Bylo by skvelé kdyby písmák vyšel tištěný. Vlastně mě baví představa kvanta takové dobré poetrie jež je hodna písmovi ceny v podobě prázdnin na skalistém ostrově. Uklízím na policii a mám tam výstavní plošku tak tam možná (100b.) pověsím Tvojo Ťo.

16.04.2018 21:29:39Evženie Brambůrková

Děkuji za milá slova. :-)

16.04.2018 20:53:48LucidioVirtualsky

 A jaj :-) Pěkné jako pramen horského potůčku. 

02.12.2015 22:22:22Evženie Brambůrková

Tady si tykáme. Ahoj.

02.12.2015 22:14:38Darkblackonyx

Tak tohle? To je asi moje mé dnešní nejkrásnější poděkování. Napsal bych žehnám. Ale tak troufalý nejsem. Krásná odpověď. Moc děkuji. A vězte, že Vám rozumím. Paráda. Být užitečným je také super pocit. Znám ho. Děkuji ještě jednou! :)

 

02.12.2015 20:34:41Evženie Brambůrková

Ještě jednou děkuji. Byla jsem oblíbenou učitelkou, nyní svým bývalým žákům a okolním obyvatelům točim pivo. Znám jejich osudy i děti. Mnozí se vrací do míst, kde žili jako děti a zůstávají. Je to krásné.

01.12.2015 23:15:18Darkblackonyx

Víte, Evženie, můj život je protkán vším. Nebudu to tu do detailů popisovat. Nechci nikoho ohromit a také ani nadchnout. Mám, tak jako hodně Bytostí zdejších, učících se chybami, za sebou těžké (je to relativní pohled) pády a obrovské vzrůsty. Neřeším je. Bylo to vše před pomyslným Plesk. Když mi bylo 30 let. Byl jsem z toho čísla věku hodně smutný a zoufalý. Můj synovec, který v té době studoval v Texasu a je o hodně mladší, neboť moje sestry obě jsou o více jak 16 let (zase číslo o ničem) starší, mi říkal. Stejdo, vypadáš na dvacet. Jsi v nejlepším věku. Krásný chlap. Dám předěl. Když mi bylo 40, byl jsem jinde. Vše, všechny namluvené a naučené hodnoty žití a bytí, které jsem dodržoval a byl u nich v nesouladu se svou duší jsem zrušil. Bylo to lehké, ač jsem si vždycky myslel, že to nedám. Byl jsem šťastný. A také naivní. Bylo mi 50 a vše, co jsem získal, to úročím k prospěchu svému, nesobecky, jen jsem se naučil více sebe, jako člověka, osobnosti a bytosti v jednom vážit. Proč? Ač to zní nabubřele a vytahovačsky, začal jsem se umět milovat, ne ve stylu Narcisisty, ale ve stylu prostého člověka, který tu něco předvedl, předvede a někoho přitom, z lásky obyčejné, pohladí po tváři, neboť tam cítí souzněnost. Víte, Evženie. Domek z karet je labilní záležitostí. Hrával jsem hru Záchod se svým otcem, mojí nej láskou, která tu už 25 let není a je zároveň. Vždy mne nechal vyhrát. Já měl radost. Nyní vím, po takových letech, že ta největší radost a byla na straně druhé. Vše se v danou chvíli mění, a nic není stabilní. Vše těká. To si říkáme často. Vše je správně teď a tady. V pravý čas. Jsem všechno. Ať si mne každý zaškatulkuje do své krabičky. Stejně to ve finále poplete a dá mne do jiné. Jsem hlavně člověk. Ale ne obyčejný. Cítící. Vnímající. To jsem chtěl stručně nastínit. A také vyznavač nejen jógy, ale i Lásky! Bez ní to tu vůbec nemá cenu. Můžeme mít titulů zepředu a zezadu hafo, ale co naplat, když nectíme Lásku a Boha a rodiče. Přepískl jsem svůj koment. Ale mně je to docela šumák. Nemám očekávání žádná a ani ambice se dostat do top v soutěžích literárních. Mám spousty jiných aktivit, nejen sport, skládám hudbu, miluji organickou chemii, vykládám tarotové karty, studuji astrologii, hladím potřebné, žiju.... Dobrou noc a děkuji. Moc si toho vážím, paní Evženie (určitě jste byla oblíbenou učitelkou). Howk.

01.12.2015 20:33:21Evženie Brambůrková

Díky, Honzo, tvůj přístup je asi nejlepší.

01.12.2015 20:31:56Evženie Brambůrková

Ten je velmi nechutný.  Já mám stromokeře. Pak bude z plodů marmeláda. Ta je dobrá. 

Díky za zastavení. jejdavildo.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.