Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+10 neviditelných
Čornaja papacha
datum / id12.12.2015 / 462348Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno760x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Čornaja papacha

Ráno v metru

Má dlouhé nohy, jejichž síla hvězd se dotýká. Potažené jemnou síťovinou, aby neprochladla a učarovala mužům. Až se tak stane, budou jí nosit drobné dáry a horký čaj s citrónem. Ona ví, jak věci zařídit, jak žít.


Čornaja papacha

Jde s kamarádkou mostem, za zády obřího brouka se zlatými krovkami národního obrození. Možná byly v kavárně, skrze výklad hleděly na siluetu mnohozvířete české státnosti a pily po domácím zvyku černý čaj. Nu, pažálsta, čaju. Spasiba. Ta silueta na horizontu připomíná karavanu kupců, překračujících gruzínské kopce, fantazírovala možná potom, co jí tein pronikl myslí.

Nu a pak vstaly, ona si nasadila na své dokonale rovné blond vlasy černou beranici a vydaly se překročit Vltavu. A tak byly spatřeny, tak byly zachyceny.


Zverimex

V průchodu starého domu na Smíchově vartují Vietnamci. Cibule, nebo pistole?, vyslechl by si každý, kdo by chtěl jen zkoušet, zda se mu zelenina vejde do kapsy.

A pak už vstup do džungle: dravé ryby, chameleoni, papoušci, hadi, brouci a sádlo, samý sádlo, bzučí velký čmelák v pozdrav.

Za kasou mladá, chovatelka drobných šelem. Jsou mléčně bílé a jsou dvě. Více než jen zpola obnažené a jistě hladové. Ne více než já. Hypnotizuji je pohledem a ony za to tiší můj neklid.

 
V řadě

V samoobsluze splývám s okolím. Stávám se soukolím. V řadě přede mnou neznámá nakupující. Její brada i ústa jsou výrazné a tovar, co vykládá na gumový pás, vybraný: klíčky, kokos, kakao, vše v exkluzivní kvalitě.

Představuji si, jak dnes večer jí klíčky a kokos, pije k tomu kakao, to vše mizí uvnitř těch krásně mohutných úst a pod tou výraznou bradou, a – činí tak v průsvitných šatech, neboť je pátek večer a tovar je to exkluzivní.  

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

28.01.2016 17:37:51Movsar

díky, lakrov. ne, ta čárka ta mpřebývá, jak už to někdy s čárkama bývá.. :-) jsem rád za reflexi.

28.01.2016 10:20:53Lakrov
redaktor prózy

...dlouhé nohy, jejichž síla hvězd se dotýká... je zajímavé, emotivní slovní spojení, stejně jako ...mladá, chovatelka drobných šelem... (ta čárka je tam schválně?) -- to už není jen slovní spojení, to je celý příběh. Taková trochu snová nálada, napadá mě po dočtení. Názvotvorná ...Čornaja papacha... mě oslovila nejméně.

13.12.2015 22:31:52Kočkodan
Přestaňte, štěnice,
neřeknu nic více. :-)
13.12.2015 21:20:01Movsar

čas trhl oponou, oprátka nehrozí. jak řekl v. bělohradský: dřív se nesmělo nic říct, každý poslouchal, dnes se může říct vše a nikdo neposlouchá. jedinečná příležitost: nasloucháme!

13.12.2015 21:13:47Kočkodan
Již od kojeneckého věku byl mým vzorem Julek Fučík...
13.12.2015 17:44:49Movsar

díky. a co ta pistole? prozraď.

12.12.2015 14:34:49Kočkodan
Mně by se teď pistole možná hodila. Ale myslím to jinak, ne jako narážku na kvalitu tvého díla.
12.12.2015 10:33:47Gora
redaktor poezie a prózy

Tvůj "umělecký tovar" je také exkluzivní...díky za krásné počtení/T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.