Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+16 neviditelných
Ecce Ianuarius
datum / id27.01.2016 / 463937Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno622x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Ecce Ianuarius

Cuchato v šedé

Cuchali se ti dva na Smíchově pod schody. A líbali k tomu, na znamení, že jsou jen dětmi náhody. Vtisknutí do kamene připomínali abstraktní malbu: geometrie lásky, cuchato v šedé.


O tiché stravě

Z bufetu vanou uzené větry, takové polední signály, něco jako ohně Apačů nebo sirény o první středě v měsíci. Všude to kypí masem, krví, kostmi, vnitřnostmi. Kam se hrabe hnízdo lidojedů z tichomořské džungle. Přitom je to prosté, dal bych si třeba čočku. A k tomu drobnost: sněhovou vločku. 


Děcko v tramvaji

Děcko v tramvaji. Podvečerem bere si to domů, v kulichu, s krabicí Happy Studio na lulíku. Veze si v ní poklad: hranolky a křupavá křidýlka, hračku navrch, to vše zalité báječným kečupem. Už se těší, u telky šestileté pandírko si nacpe, cévičky ucpe. Ne ne, tohleto je chucpe.


Ecce Ianuarius

Kde jsou ohně léta, škvířící olej uzenin otáčených do zlatova. Večery třpytné hvězdami, večery rozpučelé hříchem. Rosná rána, rána po malinovém trní. Ejhle leden, člověče.


Časný úžeh

Tahle noc má měsíc a deset stupňů, a taky časný jarní úžeh má. Vzduchem jde vůně muškátů, sliznice květů o sobě dávají vědět. Zpěvačka v rádiu cizí řečí líčí příběh erotiky. Na leden to není tak málo. 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

27.01.2016 22:41:09Gora
redaktor poezie a prózy

Nevím, kudy to chodíš, že vidíš třebe cuchato: to jsem na ulici dávno nespatřila, nebo jsou v Krumlově cudnější občané...  /T.

27.01.2016 19:38:46Kočkodan
Veřejně potvrzuji, že jsem dílko dočetl až do konce. Na mě to není tak málo. ;-)
27.01.2016 19:29:55Lnice

uzené větry.-)))


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.