Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
když chcete mít doma draka
datum / id06.03.2016 / 465433Vytisknout |
autoragáta5
kategoriePovídky
témaMysteriózní
zobrazeno919x
počet tipů10
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
když chcete mít doma draka

Jsem velice dobrá hospodyňka. Vařím každej den. Peču obden a barák smejčím furt,  někdy i v noci. To když mě vzbudí nutkání, kterýmu podlehnu a jdu třeba vycídit koupelnu. Kolíčky na prádlo mám roztříděný podle barvy. Na kaďátka bílý, na tepláky černý. 


Můj zákonnej manžel tvrdí, že jsem magor. Pche, on tak bude něco říkat. Nedávno ho vyhodili z hospody ještě před devátou. Brečel jako želva a šel se věšet na půdu. Provaz se přetrhl, bohužel.  Tak šel a vyžral celou lednici i se žrádlem pro kočky. Pak poblil vypulírovanou podlahu na záchodě, slaboch. Jo, slaboch a magor v jednom. To když soused postavil kůlnu na dřevo kousek od našeho krbu a teď tam každej den seká, štípe a prudí s cirkulárkou. Při každým rodinným posezení (já a můj slaboch) na sebe řveme jako dementi.
Nebo ten uhrovitej pošuk odnaproti. Tůruje tam tu svoji motorku pětkrát do týdne. Nic. Ticho po pěšině.  Ten můj si snad sedí na uších. Pořídila jsem si tedy špunty a kašlu na ně. Sice občas neslyším listonošku, ale co, stejně k nám nosí jen letáky.


Jenže život přináší i dobrý věci. Jednou si tak okopávám ředkvičky, hezky srovnané do řádečků a najednou na mě něco vykoukne z hlíny. Vejce. Opatrně odhrnu trošku tý hlíny a ejhle. Vejce větší než pštrosí. Sakra. Opatrně ho vezmu do ruky. Je teploučký. Sakra,sakra. Tak si ho odnáším domů a strkám pod polštář.


Chodila jsem kolem toho obra další měsíc. Pepík se sice cukal, že má spát v pokoji pro hosty, ale pravidelný doplňování basy desítkou ho přesvědčilo.  
Spala jsem s vejcem,  přikrývala ho dekou a hladila. Náš dům se změnil k nepoznání. Žádný noční vstávání, žádnej úklid. Dokonce jsem se přistihla, že mám kaďata přikolíčkovaná černým. Má úchylka byla pryč. Přestala jsem se mejt a stříhat nehty… čekala jsem na zázrak.


A 3.8. 1997. v půl jedný v noci se stal.

Nejdřív jsem ucítila maličký hejbnutí, jen takový drobný tlak. Pak trošku křupla skořápka. Kousek se odlomil a na mě koukalo oko. Mrklo. Napětím jsem se málem počůrala. Ještě jeden kousek a byl venku. Plivník.

Božínku, já to věděla!


První tejden jsme se oťukávali. Plivníček, jak mu říkám, moc nemluvil, jen tak pozoroval okolí, seznamoval se s mým denním rituálem. Zase jsem začala vyvařovat a uklízet. Plivníček rostl jako z vody. Nejraděj má pečený žebírka. Tak peču žebírka.


„Tak co, jdeme na to, ne?“ řekl jednoho dne.


Celá jsem se roztřásla vzrušením. Konečně!


V jednom dni tolik krásnejch zážitků. Sousedovi vyhořel dřevník i s dřevem a cirkulárkou. Navíc mu při zachranný akci ohořely vlasy. Takovej měsíc ho nejspíš neuvidíme. Sousedovic uhrovitej synek si přerazil hnáty na motorce. Motorka je v čoudu, synek ve špitále. A můj manžel? Přestal chlastat a vyřezává ze dřeva draky. Je už tak dobrej, že se u nás vrata nezavřou. Všichni chtěj draky.  Peněz jako želez.


A plivníček? Přestěhoval se do hostinskýho pokoje, že prej moc chrápu, hehe.  Z Pepíka se stal v noci totiž taky drak. A dál si to jen představujte, protože já musím jít nakoupit žebírka.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

09.08.2017 12:04:57agáta5

jj, to ještě bylo na Písmáku veselo, tak mě bavilo psát blbůstky :))  díky za čtení, ráda jsem si přečetla taky :))

08.08.2017 23:52:49lastgasp

To mě vzalo. Báječná pointa. Skvěle vyfabulováno. 

26.05.2017 13:40:30REDH0T

Pěkný, moc pěkný. To se tak v člověku nashromáždí slzy a smích a musí to ven...

11.05.2017 12:08:56agáta5

blbka je taky docela fajn, moje srdcová :))    a těší mě to, moc...

11.05.2017 12:05:50lotosový kvet

haha :D to poznám ;) Musím si nájsť čas a prečítať si od teba viac, bavíš ma :)

11.05.2017 11:30:29agáta5

:))) jsem se zase zasmála, díky ... mě tyhle hovadinky strašně baví a nejvíc, když mě někdo naštve, to mi to píše samo potom :)) 

11.05.2017 11:18:38lotosový kvet

Pobavilo :D Napísané nenásilne a s ľahkosťou :)

29.07.2016 19:39:15nevím,neznám
:)fajn
09.03.2016 08:49:34agáta5

tak to je moudré kočkodane

hlavně neplivat u snídaně :))))

09.03.2016 08:48:32agáta5

Markel - to ti chválím, pavoučci nosí štěstí, jsou součástí příbytků a nikdy, ale nikdy se nezabíjejí... dlouhým pozorováním jsem zjistila, že většinou lidem nekříží cestu, žijí si svým pavoučím životem a spřádají sítě, žerou mouchy a někdy i vosy...

doporučuji dát jim jména, pak se stanou miláčkem příbytku a člověk ztrácí dilema být či nebýt :))))

 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.