Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+6 neviditelných
Mrákotná hodina
datum / id03.04.2016 / 466545Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno644x
počet tipů5
v oblíbených1x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Mrákotná hodina

Holka

Mostem šla holka se psem. A měla oči jako její husky, smutné a plné lásky. A modré do oblohy a vlasy zapálené stohy.


Dívčí anatomie

Jedla jablko a mluvila o anatomii, holka v metru. V jižním horku byla by ještě hezčí, opřená o pinii, jen tak nalehko, prostá svetru. A se svou kamarádkou by tam u moře svedla o stín hádku. Pak by se dobřily na dívčí způsob: anatomie přišla by jim vhod. 


Mrákotná hodina

Přiházívají se o ní různé věci. V ústech koček nacházejí smrt drobná zvířata, vrátný střežící muzeum posílá mozku informaci o nadměrné dávce morfinu a několik párů promění krátkou rozkoš v početí. Muži s chmelem obnošenými břichy usínají ve světle televizí, ženy osamělé do saténu procházejí další malou krizí. O téhle mrákotné hodině.


Betonová mraveniště

Betonová mraveniště uhasínají do tmy. Tam někde v hlubinách labyrintu, někde uprostřed chodeb a děr, usíná i královna. V posteli s nebesy, hebká nočními krémy, zvláčnělá pilulkou na spaní. Ne, královna není jen na hraní, má poslání: rozhojnit existenci. Co se děje, když už ani žárovky na fotobuňku nevydají jediný lumen? Co pak se děje v betonu?


Ložnice? Studna?

Ložnicí se kývá noční proud rádia, jen sekeru v ruce nemá. Na hranici spánku je to jako na hranici života, člověk se drží, ale pak snadno přepadne přes okraj a padá. Sny prý netrvají dlouho, asi jen takovou chvíli, v níž pavouček svedl zápas o život v ledové studni. 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

08.04.2016 14:48:10slunceblunce

a vlasy zapálené stohy...

celkově moc prima!

04.04.2016 09:12:14Lnice

já se v prosluněném ránu studny nebojím a děkuji za krásné obrazy.-))

03.04.2016 23:35:10Gora
redaktor poezie a prózy

Je to krásné...tu holku s psíma očima vidím jakož i studentky anatomie,ženu v saténu a královnu. Teď jen při usínání nepřepadnout, kouzelníku...díky za cosi krásného, číms mne obdaroval...dobrou klidnou noc            /T.

03.04.2016 21:49:05Kočkodan
Jestli se mi kvůli tvé připomínce Studně bude špatně spát, tak ti zítra vynadám. :-)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.