Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+6 neviditelných
Marilyn na mostě
datum / id09.04.2016 / 466776Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno700x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Sobotní zápisník.

Marilyn na mostě

Rozinka ze Zborovské

Z vchodu ve Zborovské vyběhla holka. Jako rozinka letící vánočce v ústrety. A dává té smutné ulici sladký šmak. A už ji bere prach zároží, už patří jinému piroží.


Maseratti

Od západu jede maseratti a kluk na chodníku tahá muže za rukáv a říká: Kouke, koukej, tati. A holky zas cítí tíhu na srdci, řidiči přiznaly by právo první noci. Tak svět roztočil se kolem auta. Děti, silikonové blondýna, chlapci i chlapi v kšiltovkách, planetky olejové touhy. Velká automobilová soustava.


Adepti

Na ostrůvku křižovatky před Tančícím domem turisti krmí své telefony, už jsou plné obrázků. Za plného provozu, se životy na vlásku. Už pro ten risk adepti na World Press Photo.


Witkinovo pole

V Kotevní už zavírali masný krám. Holka sklízela velký kus vepřových žeber. Fotograf Witkin by ta žebra položil na její nahá žebra a pořídil snímek. A byl by úchylný. Ale ne víc než zkrvavělý bok ve výloze.


Kamarádky

V bezmasé jídelně právě dojedly dvě kamarádky. A upřeně hledí každá do svého ajfonu. Je to známá scéna: obývák a v něm manželé po obědě, tisícím společném v řadě. Už jim chybí jen párátko, které by mohly zalomit v zubech, aniž by zdvihly oči od displejů.


Marilyn na mostě

Hladina Vltavy je klidná, jako by pramenila v lahvičce barbiturátů. A z mostu u divadla ji sleduje holka, v bundičce a husí kůži, rty má jednu temnou růži. Bledá a neradostná a pěkná, jako Marilyn, když ji naposledy obdivovali s pramínkem zásvětní řeky v ruce.


Holčičky

Ve smíchovském parku dvě holčičky krmí ptáky. Mají dobré srdce a ještě se nanaučily klišé hlupců: Na to nemám čas. A tak hážou hrsti drobků a samy jsou solí světa.

 

Anděl

Nad Andělem hřmělo. Dům se chvěl a v zrcadlech svého pláště s sebou bral celé okolí. Přitisknuti pod křídla anděla chvěli jsme se, neboť tam někde v průrvě do neznáma hřmělo.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.04.2016 09:32:23Lnice

Kamarádky jsou smutné, nedávno jsem takto viděla mladé rodiče na procházce s kočárkem a u toho každý zvlášť ve světě svého ajfonu.-((

09.04.2016 23:58:17aleš-novák

automobilový vesmír...

 

09.04.2016 21:54:52Movsar

jako neřidič nemám ani motorizovanou koloběžku, natož maserati.

09.04.2016 21:44:54Kočkodan
Dokud nemáš Maseratti,
budou na tě ženy... :-(
09.04.2016 20:41:08Movsar

díky, a taky za názor, jak a která. :-)

09.04.2016 20:10:38gabi

rozinka letící vánočce v ústrety *

09.04.2016 19:55:56Gora
redaktor poezie a prózy

Hned bych se přidala k holčičkám v parku či zachvěla se pod křídly. Díky.                                                                                               /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.