Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Limonádové znamení
datum / id09.04.2016 / 466778Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1064x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Limonádové znamení

Nepřístupná ulice

V ulici už rozkvetly plané třešně, rozkročené větvemi lehce se pohybují v dubnovém vánku. Záplava růžových lístečků svádí k úžasu. A muži se zastavují a hledí nad sebe do té růžové spousty, jako by hleděli do klína právě rozkvetlé dívky.

Jmenuje se jinak, ale ta ulice je Nepřístupná.


Horalky

Dvě holky s rovnátky. Ústy jim vane stříbrný vítr, mají je jako povstalci z kavkazských hor, mají je jako prapodivný tvor. Ale jinak jsou roztomilé. Tam v horách by si s nimi věděli rady.


Přísný kadet

Smíchovem jde muž v polní uniformě, přes rameno pušku, na hlavě červený baret. Kam jde a po čem pase ten kadet? Tady terorizují jen telefonisté v tramvajích. Na ty ostrou munici užít nelze, zatím je nikdo do legální definice terorismu nezahrnul. Ale až jednou.. zasní se ten přísný muž a pohlédne do oken tramvaje s chutí Charlese Whitmana. To by teprv byla střílená!


Limonádové znamení

Za chvíli budou komáři hrát do nepokojných not večerů. Červánky podmalují obzor a limonáda vydá své sytě žluté znamení. A jistě se najdou zapálení myslitelé, kteří zasvětí letní večery dumkám nad limonádovým znamením. A ti ostatní? Budou k sobě tisknout rty lepkavé sladkými šťávami, rudé od červánků a ke štěstí komárů plné krve. 


Páteční noc

Pátek vyšplhal až k půlnoci, světla města planou. Teprve se ale schyluje k chvíli, kdy jdou všechny řeči stranou. Zatím ještě splývají v šumění sektu, ještě omývají duše koketných žen. Až se čas naplní, a nikdo nezná té hodiny, dojde mezi mužem a ženou ke šťastnému zapomenutí řeči. Je jen svobodou volby mít takové zapomenutí za akt prvních, nebo posledních věcí člověka? A pokud ti lidé neusnuli, přou se o té volbě dosud.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

03.06.2016 11:43:24Lakrov
redaktor prózy

Nepřístupná ulice je pěkná; dobře pOEdofilní, napadá mě. I představa drátoústých highlandeřanek mě baví, ale vidět je nemusím. Vkus máme jiný, názvotvorná kapitola mě (opět) nevtáhla; snad kvůli šťávě a krvi.  

09.04.2016 21:53:12Kočkodan
To já na rozdíl od Gory mám problém najít v dílku vůbec nějaký smysl. ;-)
09.04.2016 21:12:36aleš-novák

stříbrný vítr rovnátek...to by Fáňa Šrámek koukal :o)

09.04.2016 20:39:56Movsar

díky, qíšalo. mámhrozně rád ulice, tam se to inspirací míhá.

09.04.2016 20:27:05qíčala

líbí se mi, jak vytváříš děj kolem úplně obyčejných věcí ... dnes pro mě nejhezčí Ulice a Horalky:)*

09.04.2016 20:07:50Movsar

děkuju, goro. těší mě, že to svádí k mediatcím.

09.04.2016 20:02:59Gora
redaktor poezie a prózy

Některé věty vyznívají mnohoznačně / Tam v horách...,Až se čas naplní...  Je jen svobodnou volbou...? / Podivuhodně zneklidňující a pro mne omamný půvab těch všech možností, skvělé.                                                                /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.