Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+21 neviditelných
někdo se tutově zbláznil nebo já jsem blázen
datum / id19.05.2016 / 468167Vytisknout |
autoragáta5
kategorieFejetony
témaLiteratura faktu
upřesnění kategorievypouštění páry
sbírkavypouštění páry po česku,
zobrazeno912x
počet tipů14
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

zařazení jsem tutově nezvládla, Vypuštění páry tak, jak mi slina přišla na jazyk tu není a nejvíc se to blíží smutnýmu fejetonu ...

někdo se tutově zbláznil nebo já jsem blázen

~~Včera byl blbej den tak akorát na věšení a vlastně poslední dobou je toho nějak už moc a vůbec mě to nebaví a jsem nasraná a někoho bych kopla do zadele nejraděj … no, ale to se nesmí, tak se vypíšu a půjdu zase dělat jak je všechno oukej a život pojede dál a bude mě vláčet sebou, dokud se fakt nenaštvu definitivně a nevymyslím únikovej plán.
Kdysi dávno jsme sjezdili kraj a hledali klidný místečko k žití. V paneláku bylo těsno, jeden soused dvakrát do měsíce vyhazoval z balkónu nepotřebný věci a vykřikoval, že všechny zabije. Druhá sousedka hlídala vietnamský děti a ze šestýho patra je korigovala šílenou fistulí na pískovišti, další běhala po bytě v okovaných botách a tancovala za doprovodu Michala Davida… prostě jsme byli unavení z některých lidí a domeček někde na okraji vesnice by bodl.
A našli jsme ho. Starý oprýskaný čtyřpokojový domek s velkou zahradou, za mnou pole, přede mnou pole, sousedi daleko. Nádhera! Uběhlo patnáct let.
Někdy si říkám, že ti „někteří“ lidi nás našli!

Novej soused si pořídil alarm nejspíš si myslí že je někde v Rusku
Barák jako hrom, anglickej trávník  (nenechte se mejlit, fakt mu ho nezávidím, ani ten barák ani ten trávník . Seru mu na něj!!!!) a ty naše kočky si z něj dělaj dobrej den, furt dokola se tam promenádují, kroutěj a kaděj mu do kytek a pak s klidem spustěj alarm a jdou o dům dál.
Soused je vlastně chudák, nikdo ho za to nemá rád, i když je v tom nevinně, za všechno můžou ty pitomý kočky,ale ty maj všichni rádi, krměj je, že jsou tlustý na dva prsty,  Já jim kupuju viskas a kapsičky  (jednou jsem to ochutnala, přece musím vědět, co jim dávám… kurnik, ty holky se maj!)


Pak ta cyklostezka, co se těm chytrákům vůbec nepovedla, praská ve švech a to ještě neviděla kolo,    v puklinách se rozpíná řepka olejka,
apropó tu řepku máme teď všude za plotem, před plotem, v puse, v sekačce. Teď to ještě jde, ale na sklonku léta nás opláchnou  to bude smradu. Ale hlavně, že budou prachy!


Za řepkou postavili študáci rozhlednu, celou ze dřeva s výhledem na šachtu. To by bylo fajný, fakt, jen kdyby ta propaganda našeho milovanýho starosty nebyla tak šílená. Teď tam chodí procesí jako do Mekky. V trávníku po těch křesťanech pak vybíráme, my kreténi, petlahve a jinej bordel… protože jináč si odděláme sekačky. 


Jó a už máme nový obrubníky        ZASE rozřízli vjezdy co dělali loni  a předloni to ZASE byla voda, to se udělat prostě muselo!

Zasypali to škvárou a my čumíme a mlčíme,  prej se ty peníze z Unie musí někde utratit, ale všechno je oký, páč starosta se usmívá jako debílek, tak to musí bejt všechno v cajku, no né?  Že ty obrubníky máme nad úrovní domků, to je dávačka, vole.


Jako ti pejskaři, co jich je najednou jako much kolem těch satelitních domečků, co nám zvedly úroveň vesnice,  všude hovna jako dětský hlavy  a čumění do voken a do talířů,  prostě super promenáda.    Kurva a taková krásná vesnice to byla!


V pátek je otvírání studánek… co to melu koupaliště a sportovní haly, určitě budou zase vystřelovat ty petardy, co si je k nám vozej Němci, páč u nich se to nesmí, ale u nás se smí všechno a dvakrát k tomu. Přijeďte taky, na louce si můžete roztáhnout stany, jít kadit do strouhy a starostova hospoda bude praskat ve švech a všichni budou šťastni!  I jarmark bude, tož neváhejte a přijeďte… ale hejbněte kostrou, mám pocit, že bude narváno.


Jó, tý sportovní haly, co stála majlant a dvakrát se předělávala střecha, páč ti Kokůtci nejspíš nekoukali na počasí a vrtulníkem převáželi ty vlnitý plechy ve větru a blbě je zahákli bo co, páč najednou rána jako blázen a na poli za domem  sodoma gomora,
Vlnitej plech dablzvlněnej nadosmrti a bylo po ptákách. Se tam chytře kroutili mistři celej den, než to bagrem zvlnili ještě víc a odtáhli. Brázdy po celým poli, hehe. Nejspíš byli pěkně nakrkaný že si musí ze svý hromádky ubrat love.


Ale to jsem odbočila, zpátky k otvírání koupaliště a tý slavný haly, co tu unijní kapsu pěkně poždímala. 
Starostovy holky budou roznášet pivo, jeho sróčko to zastřeší kulturními vložkami, hudba nám potrhá bubínky a v álejích bude ráno zase nablito,  ale malá domů se počítá, tak držte huby, sousedi. Prej nám za to postaví nový fotbalový hřiště nebo kluziště nebo nový bytovky nebo penzion pro přestárlé… místa je tu ještě dost…  a až nebude, pak budeme světový, páč se tutově spojíme s Prahou nebo tak nějak.

 

Jojo, to psaní je fakt docela hustá terapie, je mi líp, jdu vyvětrat, venku je nějak ticho.

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

20.05.2016 15:18:46agáta5

ještě k tvýmu úsměvnýmu "naplavenina"... jj, jsem naplavenina, která zapadla,neměním vesnici... domek je historicky jeden z nejstarších ve vsi... horší jsou ty satelitní, to už s vesnicí nemá nic společnýho a ty různý městský vymoženosti... apropó, město je kousek dvanáct km, není nutný tady mít všechno ... pak už to není vesnice... je úsměvný, když na místní koupaliště chci vzít svýho vnuka a bohužel, je narváno... ne našimi lidmi, ale městskými...  já lidem přeju, ať si užívaj,  jen mi přijde to procesí fakt šílený už... troubení, nedodržování rychlosti, bordel a krádeže... nikdy jsem nezamykala, nebylo potřeba... a teď? ... ale je mi jasný, že pokrok nezastavím... už mám vyhlídlej srub u lesa, koupím ho i s tím lesem nejspíš :)

20.05.2016 11:29:59agáta5

tady už je to v čoudu, strategický věci už jsou v těch správných rukách... teď už může dorazit dalajláma a v tý díře za barákem se konečně vespolek přiblížíme k nirváně :))) 

20.05.2016 11:26:29aleš-novák

agáto, na tohle téma natočil Bohdan Sláma výborný film Štestí. Dokonce myslím, že to dělali na mostecku... 

20.05.2016 10:56:23agáta5

:)  teď jsi mě rozesmál

20.05.2016 10:45:06CHT

starosta je lidovec? něco jako Klausova "autentická pravice"?

19.05.2016 22:11:41aleš-novák

v Mostě jsem se narodil...

19.05.2016 18:06:16Čudla

Líbí /*

19.05.2016 14:47:56agáta5

jj, co mi jinýho zbejvá :)  jinak se stěhuju k mladejm a kupuju mobilhaus ...

19.05.2016 14:45:51Stázka
Aha:))) tak se drž..
19.05.2016 14:44:27agáta5

u Mostu


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.