Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+17 neviditelných
Drobné erotické zpoždění
datum / id23.05.2016 / 468311Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno651x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Drobné záznamy na cestě vlakem z Prahy do Karlových Varů.

Drobné erotické zpoždění

Nad roztockou efedrinkou

Jedu vlakem s labskou šmouhou po straně. Hladina se třpytí sluncem, jemuž důvěřují i čeští vinaři, ti nesmělí patroni. Skály lámou prostor jako zjitřený kubista své objekty a do trávy poléhají stíny stromů. A ti, kdo se nadýchali zplodin nad roztockou efedrinkou, teď té krajině dávají ještě mnohá další jména.


V thajském templu

V kupé mladá žena s dvěma nenechavými opičkami. Připadám si v tahjském templu, kde neustále poskakují drobná zvířátka k pobavení turistů. Ti je krmí oříšky, fotí si je a pak se s nimi přetahují o fotoaparát. Je je nekrmím, nefotím a vůbec nejsem pobaven. Počet hyperaktivních dětí prý roste. A to si namlouváme pokrok.. 


Studentka na kolejích

Teď ještě studuje, ale na kolejích toho nechá. Holka v podvečerním kupé. Možná ji zítra čeká zápočet, jenže ústecké noci rozlamují akademickou vůli jako Titán skálu. Vše je marné, víno šumí, koktajly svítí a ona už tu tabulku stejně umí.


Objev polibku

Chvílemi se k sobě tiskli jako Erós a Psýché z antického sousoší. Ještě než historici rozklíčovali postavy, dali mu jméno Objev polibku. Dvě děti spojené rty v nesmělé chvilce. Tyhle dvě malé děti jsou ony opičky z kupé, neposední sourozenci. Kam až dospěje jejich zvědavost? Třeba jim do cesty nepostaví to morální slovo dost. 


Básnivé gesto

Dnes už není v módě básnivé gesto. Kupříkladu že by člověk z vlaku vystoupil a v šírém kraji hledal kvítek rozrazil. Měl jsem jít do Varů po máchovsku pěšky? Asi ano, řeknete z tepla svých digitálních pokojů.


Černá ještěrka

Most už si žil svými věcmi, v podvečerním slunci se hřál jako černá ještěrka. Taková si ke mně do kupé přisedla až později, v Chomutově. Prsty se nervózně dotýkala displeje telefonu jako horkého kamene a plaše se ohlížela. Neměla lístek. Zato v sobě měla dost dívčí líbeznosti. Snad proto ji průvodčí nechal být.


Drobné erotické zpoždění

V Chomutově jsme stáli. Něco se přihodilo v dáli. Výhybka, výluka nebo jiná chybka. Cestující měli příležitost své náhodné hovory vést o patnáct minut déle. Ještěrka v mém kupé ale nemluvila. Patnáct minut soukromého ticha s ní, drobné erotické zpoždění.


Me tut bares kamav

A v Kadani černá ještěrka zmizela. Me tut bares kamav. Ne, neřekl jsem jí, ani jsme si nezamávali. Zpoždění na to bylo příliš krátké.


Pradávná aura země

Ohře se zubí svým kamením, je jí sucho. A za Perštejnem tak omamně voněly stromy. To až člověk rozumí hněvu pohanů, když jim cizinec jménem Vojtěch chtěl kácet posvátný háj. Tady v horách se stále ukrývá pradávná aura země.


Dalovice

Dalovice. Zapuštěné do kopců jak zlatý medailonek do výstřihu matróny. Ráno se to kolem nich leskne potem trávy a tamní muži mají divý výraz.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

23.05.2016 21:13:45Gora
redaktor poezie a prózy

Třeba já, Stázko:)))

23.05.2016 21:11:50Stázka
:) no, ten glutamát se nesmí jíst už v těhotenství...
Ale barevné gumové bonbony pochybného původu, obvzláště červené, mohou při konzumaci vést u dětí k nepozornosti a nadměrné aktivitě...pozor na ně:))
Ale jinak si myslím, kdo z nás v dětství seděl v koutku a pozoroval:)?
23.05.2016 20:51:04aleš-novák

aha, tak to pardon :o)

23.05.2016 20:49:56Movsar

já ho právě vynechal záměrně. špatně, vím. ale natruc fotbalistům. že mají v tv víc prostoru.

23.05.2016 20:48:49aleš-novák

Připadám si v tahjském templu... přidej jako

23.05.2016 20:43:39Movsar

díky, stázko. i za vysvětlení. tak glutamát jsem v batohu neměl, ale vím pro příště: nevozit, nekrmit! :-)

23.05.2016 20:40:15Stázka

hyperaktivní děti se pravděpodobně rodí častěji, protože se posouvá věk matky...a asi také kvůli konzumaci glutamátu sodného...:-( 

malebné, díky za zprosředkování cesty, zatímco jsem byla doma se dvěma opičkami.-))

23.05.2016 20:38:52Movsar

tak opičky? něco jim pak dalo klid, asi to líbání.

23.05.2016 20:37:10Gora
redaktor poezie a prózy

Mnoho zážitků: opičky vedou:)))                                                          /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.