Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+8 neviditelných
Dvojník
datum / id27.05.2016 / 468441Vytisknout |
autorGogin
kategorieMiniatury prozaické
témaPsychologické
zobrazeno574x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Dvojník

Tehdy jsem se rozhodl, že ho vložím...

Jo ono se řekne, vložit příspěvek, ale kde ho vzít? Vymyslet se ho neumí. Tak nezbývá, než koukat do papíru a myslet a myslet, že nic nevymyslím. Tedy jsem se zachoval poněkud zbrkle. To něco, co jsem vypotil, jsem neuváženě opravdu vložil. Reakce byla nelítostná a přísná. Ono je někdy fakt  lepší prázdný papír.

Jenže, byl tu jistý příslibec z časů výrazně dřívějších...

Kdysi jsem navštěvoval jednoho psychologa a ten mě zaúkoloval sepisováním automatických textů. Jak se na to šlo? Stačilo si sednout k listu papíru a písať a písať myšlenky co zrovna táhly hlavou. Psycholog byl tehdy zaujat textíkem jehož leitmotivem byl dvojník. Prý toužím poznat svého dvojníka...

Ale zpátky. Tedy vlastně směrem dopředu k době mých prvotních neúspěšných  snah přispívat na literární servry. Rozhodl jsem se, že když už nemám psát, budu alespoň číst. A začal jsem si tisknout texty z literárních servrů. Vzpomínám, jak jsem tyto štůsky papírů nosil sebou a hluboce do nich hleděl dlouhou cestou do mé tehdejší nedohodnocované a nepříliš vděčné práce.

Ale je jiná doba. Literární servry nejsou zdaleka to co bývaly v první dekádě našeho nového století. Všechno jako by bylo pryč a lidi se na sebe ani nepodívají...

Taky práci jsem změnil. Byl jsem nově zaměstnán v jednom hypermarketu. Jednou jsem právě přispěchal do práce a kolega zahlásil: „Tys byl teď nakupovat, že?“ „Kdepak, jdu sem rovnou“ odpovím. Došlo mi, že jsem se možná minul svého dvojníka. Každý má prý dvojníka, říká se...

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

31.05.2016 19:31:54Gogin

to Larkov: v pohodě, je to kapku vata :)

31.05.2016 11:59:20Lakrov
redaktor prózy

Dočteno, takže komentuji, bohužel ale musím přiznat, že se v tom textu příliš  (vůbec) neorientuji, nevím, proč byl napsán. Omlouvám se, asi mi něco uteklo.  

27.05.2016 20:53:46MKbaby

Pěkné :-)

27.05.2016 16:31:27Gora
redaktor poezie a prózy

Vtipné. Potkat dvojnici, toť můj sen. Dala bych jí polovinu obvyklých prací: tahání nákupů, vaření a kydání hnoje u zvířat. Sama bych si ponechala procházky se psy a psaní:)))                                          /T.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.