Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

On-line

  +1 neviditelných
  Holan na korze
  datum / id04.06.2016 / 468787Vytisknout |
  autorMovsar
  kategorieMiniatury prozaické
  zobrazeno706x
  počet tipů8
  v oblíbených0x
  zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
  Prolog

  Záznamy ze sobotního deníku, 4.6.2016.

  Holan na korze

  Sídliště o polednách

  Sídliště. Do ulice svítí slunce, maminka sedí na zábradlí, před sebou kočárek. Tulák vybírá popelnice. Těm několika pozůstalým keřům odrůstá květ. Z otevřených oken cinkají lžíce, polévky byly nality, není cesty zpět.


  Ona je hipster

  Ona je hipster. Má krátký vlas, černý brejle, hubené tělíčko a na něm spoustu modrých obrázků. Možná má i obrázkový hlas. Jenže mlčí, hipsteři nejspíš netrpí samomluvou.


  Ženské domovy

  Ženské domovy. Jak slastně to tam muselo vonět, když ještě sloužily svému původnímu určení. Vonnými mastmi a potem to tam vonělo, prostě hříchem. A když se zhaslo, nenasytným smíchem.


  Womanizer

  Na dveřích smíchovského sexshopu nabízejí zvláštní věc – womanizer. „za 60 vteřin jste v ráji.“ Je to sice dražší a pomalejší než nitrožilně aplikovaný heroin, zato to je plně elektronické. Možná je to dokonce kompatibilní s ajfonem. Vy ještě nemáte womanizer?!


  Japonci

  Japonci se vrhají na památky jako piraně. Na starém kameni si ale vylámou zuby. A dentisté v nonstop klinikách už si rovnají šitíčko. Nebude trvat dlouho a recepční zavolá intercomem: Šéfe, jsou tady Japonci! A šéf se zazubí pod rouškou, jako že tohle je to pravé pojistné štěstíčko.


  Tuňák

  Na piazzetě Národního divadla jsem pojedl těstoviny a tuňáka z konzervy. Ještě nedávno si plaval vodami u Martiniku a já ho teď doslova sežral v kamenném údolí novorenesance. Ta pompézní stavba ani její dějinný význam nic nezmění na barbarské povaze mého činu. Člověk je ještě příliš mladá (rozuměj hloupá) bytost a staré umění má ten fakt jen maskovat.


  Území vypáčených zámků

  Všude křičí děti. Rodiče jsou vyzbrojeni tautologií jsou to děti, již je třeba pro správný účinek pronášet za pokrčení ramen. Uším ten argument neuleví. Nám ve školce říkali: Ústa na zámek. Moderní výchova je patrně územím vypáčených zámků. 


  Co ještě svede (spojit) národy

  Kolem prsou si uvazuje šátek. Proti tomu by patrně naši antiislamisté neprotestovali. A v tramvaji si pak líčí své velké oči a ten šátek se jí sune dolů a z výstřihu se rázem lesknou dva kopečky něhy. Ta scéna bere všem vyznáním a názorům prim, namístě je náhle jen pozornost a erotický rým. Aneb co ještě svede (spojit) národy. 


  Holan na korze

  Pýcha ženy, ať němá nebo sdílná, má vždycky ústa v pohlaví. Tak pravil Vladimír Holan. Na Příkopě, korze rozpučelém pýchou a pohlavím, mistrova slova ožívají důkazem.

  Sdílejte dílo:  Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

  |< <
  > >|

  29.07.2016 16:25:32Movsar

  díky, hugo. a co že do takové minulosti?

  28.07.2016 16:52:41Hugo

   To je pane deníček ....území vypáčených zámků....no a mistr pan Holan.... pobavilo, pohladilo...tip

  05.06.2016 09:13:18Movsar

  tak to tam máte taky poetické. budu se muset někdy vypravit na miniaturní inspekci. je to pro mě neprobádané území. díky.

  :-) to se povedlo, mk.

   

  05.06.2016 00:28:10MKbaby

  Womanizer by mohl být i známý bavič Izer přeoperovaný na ženu :-)

  04.06.2016 23:05:16Evženie Brambůrková

  Pootevřeným  střešním oknem v ateliéru se nese hovor lidské masy jako hukot příboje a do výšky, jak rybky nad hladinu, vyskakují hlásky dětí.

  Tak vypadá sobotní odpoledne u naší hospody. Tady je sice pro mnohé ta rajská zahrada, ale nejlépe se sem  dojde pěšky nebo dojede na kole.

  I severní Praha má svůj venkov, kde to za teplých večerů zní cinkotem sklenic a vůní klobás.

  /T

  04.06.2016 21:32:23Movsar

  vidíš, lnice. to bych měl zúročit u psychoanalytika a nalézt v tom nějaké potlačované trauma. :-) a nebyli jste dívčí třída a pan učitel měl dívenky tuze rád?

  04.06.2016 21:19:25Lnice

  vám říkali ústa na zámek? nám říkali pusinku na zámeček.-)

  04.06.2016 20:53:41Movsar

  slast nezná vyvolených, aleši. na netu budou nějaké recenze, možná i srovnání cen na heurece.

  04.06.2016 20:31:54aleš-novák

  k mému údivu je womanizer určen ženám...žeby nějaký protiklad feminizeru?

  04.06.2016 20:26:11Movsar

  tak jsem rád, že jste tím sobotním městem prošli se mnou.


  |< <
  > >|
  Všechny kritiky na jednu stránku  Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
  Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.