Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+18 neviditelných
Toyenka u Mamkové
datum / id13.06.2016 / 469141Vytisknout |
autorMovsar
kategoriePovídky
zobrazeno1247x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

Je tato povídka klíčová, anebo jsou veškeré podobnosti čistě náhodné?

Toyenka u Mamkové

Stává se, že prostý obdiv přeroste v touhu po blízkosti. A tak Toyence už nestačilo žít v úkoji enigmatického sousloví vzdálenému nablízku, ale chtěla blízkost svého fetiše prožít. Ostatně nebyla než nejnižším produktem doby na pro-žívání, lépe u-žívání postavené.

A tak jednoho rána zaklepala na dveře advokátky Klády Mamkové. Pohledy žen se prvně spojily. Ptáte se, zda to jiskřilo jako na Lesbu za časů Sapfó? Nejiskřilo, neboť v advokacii není na lásku čas, stejně jako na ni není čas v provozem upachtěné Praze.

Já, já bych u vás ráda vykonala koncipienturu, vykoktala Toyenka ve dveřích. Robustní žena se na podívala úkosem a odvětila: A vzala jste si na tu tůru svačinu? Po tom, co jsem si nechala podvázat čepec, báchor i knihu si neberu servítky! Zakoulela očima a dodala, že by nepohrdla ani turistickým salámem.

Obě ženy se přemístily do kanceláře. Toyenka si všimla plakátu svalnatého muže na zdi a v rámci slušnostní konverzace úvodem poznamenala: To je ten Arnošt Švajceneger, viďte… Kláda si ji přeměřila, jako si měří mistr světa v desetiboji okresního cápka a jen se ušklíbla. Další chvíli pak advokátka zírala do papírů adeptky. Vždyť vy nemáte ani střední školu, osobo! křikla. Pak ale narazila na sjetiny článků z internetu, oslavu mohutností ducha advokátky, servilní motivační dopis svého druhu. A ano, hned bylo líp!

Tak to nějak zařídíme. Vy byste chtěla nastoupit zítra, to ale nestihneme, v Plzni to bude nejdřív za dvě neděle, informovala už s výrazem mírné blaženosti v mezích zákona Kláda Toyenku.

Zavolám Milanovi a zkusím to domluvit na ten tejden, ale neručím za to. To víte, po té šťáře to tam mají horký. Možná kdybyste napsala nějaký ten sladký slint i o něm.. možná.., loučily se ženy ve dveřích.

Sotva Toyenka doma zapnula počítač, už smolila další díl blahořečení paní Klády. O čem bude tentokrát? To sama neví, srdce jí bude napovídat. 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

14.06.2016 12:19:56Lakrov
redaktor prózy

Nevím, kdo je Toyenka ani Kláda Mamková, takže smyslu téhle povídky nerozumím.  Jediné, co mi z ní tedy utkvívá v paměti,  je narážka na plzeňskou právnickou fakultu.  Omlouvám se, jestli mi při čtení něco uniklo.  

13.06.2016 19:34:33Evženie Brambůrková

Pokud se mi něco nelíbí, nebudu se k tomu vracet ani vyhledávat další díla.

Pražské postřehy mám ráda a jsou pro mne přínosem. Až tu budou, ráda se připojím s komentem.

13.06.2016 16:53:48Lnice
Já do problému Samkové nevidím...blog hledat nebudu,i z časových důvodů...tak se těším na tvou tvorbu, příště:)
13.06.2016 16:35:36Marcela.K.

No, jestli bylo Tvým cílem zvýšit dotyčné čtenost ;-)

 

Já většinou, co komentuji zároveň i tipuji. takže už to mám víceméně takový automatický klik při odeslání. Někdy tipuji i bez komentu, ale málokdy komentuji bez tipu... tak si to zanalýzuj ;-)

13.06.2016 16:28:42Movsar

20 minut není moc a vcelku mě to bavilo, tak asi tak.

institut nechtěného tipu by stál za analýzu

13.06.2016 16:26:44Marcela.K.

Jsem ti tam omylem cvakla i tip...to jsem tentokrát fakt nechtěla, ale je to v podstatě jedno :-)

13.06.2016 16:25:51Marcela.K.

já nevím...tohle mi přijde zbytečný, navíc, a krade mi to čas.

U té kritiky jsem tipovala, protože ten blog je fakt děsnej. Koukla jsem tam asi na tři články a to se fakt nedá...

Proč, Movsare, utrácíš svůj čas s někým, kdo za to nestojí? To si raději sednu na terasu a budu koukat na nebe ;-)

13.06.2016 15:48:12Movsar

ale vždyť já vím, že to zapadne. ostatně, mám rád vattimův aforismusm ,že Západ je místo, kde zapadají všechny ideje, a tak ho směle přijmu i na ten protesttext. je úkolem západního člověka, aby pečoval i o zapadání svého hněvu.

13.06.2016 15:45:00lawenderr

jsi pěkná jedůvka, Movsare:) Nevím, kde se to v tobě bere, utápět se v hloupostech ... takových povídek vzniká spousta ... nevynikneš, nepronikneš, zanikneš:))) Napiš zase nějaký postřeh ze stověžaté - to je originál Movsar:))*

13.06.2016 13:54:45aleš-novák

ano, i tenhle martin si svou svobodu slova zaslouží :o)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.