Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+16 neviditelných
Zde leží párty kluk
datum / id23.06.2016 / 469483Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno845x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zde leží párty kluk

Zde leží párty kluk

Byl to náš soused, takový párty kluk. Byl jsem asi poslední, kdo ho viděl živého. Vítěz Superstar Bendig médiím popisuje sebevražedný konec svého známého. Tihle hoši nemívají dlouhou životnost, putování od besídky k besídce vyčerpá. Parafrázujme básníka Sýse a nabídněme větu, jistěže prostřednictvím fejsbůku, té dekadentní společnosti jako epitaf: Vyhořet až ke dnu nábojnice, toť úděl výstřelu a párty kluka. A pokud by se nezamlouvala, je tu ještě tradičnější varianta: Zde leží neznámý párty kluk. Padl za váš nekonečný enjoyment


Elektrifikace Měsíce

Stalin vážně věřil, že se jeho vědcům podaří plně elektrifikovat Měsíc. A že tam tak budou moct jezdit tramvaje, a taky že se tam začnou pěstovat jeho tolik oblíbená rajčátka, i tomu věřil. Nepodařilo se a snad je to tak lepší. Když teď, už přes půl století po těch smělých plánech, jedeš noční tramvají domů, můžeš skrze poškrábané sklo hledět k obloze: svítí tam svou nažloutlou písničku docela sám a nikdo si tam k ní, pro šmak poslechu nebo jen tak, z konzervy nedává rajský protlak.


Kulhavý poutník 21. století

Půlnoční zprávy. Stačí zapnout rozhlas a víš, o čem se archaickému člověku ani nesnilo. Víš, že čeští fotbalisté zas nedali ani gól, zato policejní důstojníci na sebe podali hned několik trestních oznámení, a taky že v Srbsku havaroval autobus. Tak to všechno člověk hned ví. Ale kým je on sám v té záplavě okamžitých zpráv? Snad řekněme, kulhavým poutníkem v příliš prudkém světle infomací.


A Jágr dal zas gól

Z obřího plakátu zavěšeného do prostoru nákupního centra civí Jarda Jágr. Reklama na telefon. Civí tak, jako by do té placaté věcičky chtěl praštit hokejkou. Měl by to udělat, je to jediný smysluplný způsob, jak se vypořádat s tímto výdobytkem modernosti.


Přispějte Vlaďce na auto

Manekýnka Vlaďka se rozešla s fotbalistou Tomášem. Teď si posteskla v televizi, že musela vrátit auto a že to teď vůbec není snadné, neboť její život na něm závisel: musí vozit děti do školky… Možná obratem vznikne sbírka Přispějte Vlaďce na auto. Jistěže ne ladajaké, to dá rozum. Citujme klasika: Vymknuta z kloubů, doba šílí.


Civilizace, ta káča pitomá

Z nedostatku klidu směřuje naše civilizace k novému barbarství. Žádná doba si necenila lidí činorodých, tedy neklidných, více než naše. Bude třeba provést korekturu a poíslit rozjímavý element. Před více než sto třiceti lety takhle Nietzsche láteřil nad během věcí. Co by asi říkal dnes? Už ráno z rádia show, pak lidé, co už nemají jiné téma než práci, nákupní galerie jako rej masek a od sedmi v televizi události tisíce a jedné noci. Bláhové plány na korekturu… Civilizace se dál a dál roztáčí, ta káča pitomá.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

26.06.2016 20:14:30Movsar

nerozumím

26.06.2016 20:01:35Evženie Brambůrková

Původně jsem ti chtěla připsat několik vtipných postřehů, jako např. Mne se na moje názory pro sdělení do médií nikdo neptá, Jagra si vážím, ale nemusí být všude, kluka na měsíci znám, máme doma televizi........ale po přečtení některých komentů mě to přešlo. Ahoj /T

25.06.2016 20:41:45Najezený

To bude těžké.:-))  

24.06.2016 13:15:25Movsar

hlavně abys ty našel úroveň

24.06.2016 11:18:50Najezený

Tohle dílo už je trochu na úrovni. Lepší než minule, autore Movsare..:))

24.06.2016 08:13:02careful

No, však kdyby byl ten obsah zajímavý, tak se můžem bavit o něm.:D

Ale zas furt lepší nezajímavý než stupidní.

24.06.2016 07:22:30aleš-novák

omlouvám se, že jsem svou zmínkou o dreamworks nechťa (copyright Prosecký) odklonil pozornost od obsahu díla...

24.06.2016 07:08:53Gora
redaktor poezie a prózy

careful: díky, tak už taky známe:)))

24.06.2016 06:13:45careful

Jen jestli náhodou nežijete na Marsu, když to neznáte:D

https://www.youtube.com/watch?v=29BW2Zkqr3A

Tady si to pustťe...má to pár vteřin:D

 

..mě ovšem uchvátilo už jako dítko tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=nWNwxaxyDYM (tristar...taky pár vteřin)

23.06.2016 21:45:10Movsar

díky, goro. no jo, máme mezery. ale od toho je písmák. tak čekejme na dreamworks.


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.