Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+13 neviditelných
O poloze - fejeton
datum / id02.07.2016 / 469817Vytisknout |
autorkuča
kategorieFejetony
témaKaždodenní
zobrazeno584x
počet tipů10
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
O poloze - fejeton

 

 

   Člověk prospí třetinu svého života. Třetinu! Někteří možná zahořekují, jaká to ztráta času, já si to ale nemyslím. S přibývajícím věkem přicházím spánku takříkajíc na chuť a chválím jej. Pravda, častěji a déle musím ráno před zrcadlem vyhlazovat a napravovat neposedné faldíky a prohlubně, ale přesto na spánek nedám dopustit.

   Doby, kdy jsem usnul kdekoliv, na čemkoliv a téměř s kýmkoliv, jsou už dávno pryč a coby starší a zhýčkanější už vyžaduji určitý komfort. Při spánkové přípravě tedy neponechávám nic náhodě – teplo, ticho, tma, tekutiny, tišící prostředky, a teprve pak přichází nejdůležitější fáze – správná poloha.

   Na levém boku si příliš nepohovím, stále se totiž nemohu zbavit představy, že mé pumpující srdce je takto utlačováno a utiskováno. Vědecké studie, které hovoří o jeho dostatečné ochraně hrudním košem, odbývám poukazem na možné řídnutí kostí, a raději se otáčím na záda. Rukama podložím hlavu a spokojeně odfukuji. Bohužel jen do chvíle, než mě začne manželka pošťuchovat a okopávat, bych zanechal hlučného chrápání. Tak jako ve všem, se i zde podvoluji, a rotuji na břicho. Není to ale žádná zvláštní výhra, protože můj břišní objem pomalu ale jistě narůstá, a leže na něm kolébám se, jak nemotorná bárka na rozbouřeném moři. Není divu, že ráno vstávám s příznaky mořské nemoci.

   Zbývá tedy poloha na pravoboku, ale zde bývám ženou napomínám a peskován, že prý funím a ona nehodlá spát v ustavičném průvanu.

Zkoušel jsem usnout i pod peřinou, ale přišlo mi to nemužné, zbabělé a taky jsem se trochu dusil.

   Ještěže manželka stále častěji usíná v obývacím pokoji před televizní obrazovkou! Už ji nebudím a nepřenáším, kdepak! Mám tak ložnici sám pro sebe a mohu si zcela nerušeně funět, chrápat a prskat co hrdlo ráčí a ostatní dutiny potřebují.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

14.07.2016 12:00:04Lakrov
redaktor prózy

Celkem zábavný fejeton, v němž se hned od úvodu "poznávám".  Tip.  

12.07.2016 15:00:45Kolobajda

Já, co by levák spím (usínám) nejraději na levoboku. Pak po vyčerpávajícím boji s manželkou (upřesňuji, že se jedná jen o mé chrápání), nevydrží a odchází spát do vedlejšího pokoje. Zlatý, sladký levoboček! Překulit se na pravý bok většinou nemám odvahu... z pravé strany většinou přichází tchýně.   : -))   /**

09.07.2016 13:09:56MKbaby

Při poloze na levoboku se údajně nejlépe tráví, což ocení zejména uživatelé druhých a třetích večeří :-)

07.07.2016 07:24:21Diana

No vidíš, a je po problému! :-)*

05.07.2016 13:35:40Stázka

chi chi..já nejraději na boku, objímám peřinu rukama i nohama, aby mi v noci neutekla..člověk nikdy neví, kdy přijde o peřinu..to by byl průšvih...

02.07.2016 15:30:40Kočkodan
Chjo... tak ono je to jenom o spánku... ;-)
02.07.2016 13:19:33aleš-novák

někteří spánkoví odborníci doporučují naklonit postel tak, aby byla hlava výš než nohy...ale nezkoušel jsem to :o)

02.07.2016 13:07:57okoloidúci

... peskovaniu "že prý funím a ona nehodlá spát v ustavičném průvanu" sa dá predísť zámenou strán :)

*

02.07.2016 12:15:40Gora
redaktor poezie a prózy

Představa utiskovaného srdce v hrudním košíku je myslím typicky mužská:)))   prima čtení


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.