Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+19 neviditelných
Vítejte v Zlatých lázních
datum / id10.07.2016 / 470091Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1138x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Vítejte v Zlatých lázních

Vítejte v Zlatých lázních

Ahoj čubino, pozdravily se dvě kamarádky u vstupu do Zlatých lázní. A skutečně vypadaly jako čubiny. Ta drobná vulgarita na uvítanou je nejspíš snadněji přenese do společného světa. V něm leží polonahé na zádech, tučná břicha vyvalená slunci, stehna rozcapená širočinou a vedou řeči na živočišné téma. Ale vždyť to není jen jejich privátní prostor, vždyť tohle jsou Zlaté lázně!


Venuše podolská

Na ploše rozsypaná těla bronzová i vápencová. Je to tu jako ve starém Řecku, kde prý bylo nakonec více soch než lidí. Archeologové chlípnosti, jacísi vědečtí satyrové, právě tady objevili nový ženský typ: Venuši podolskou. Oproti antickým sestřenicím má nepoměrně větší ňadra i spodní partie. Asi že tučnou stravou tyje. Její výraz není snivý, snad jen chvílemi dokáže být nyvý, ale nejvíce ze všeho v sobě drží nudu. Jsou to ozvuky modernistické dekadence, anebo jde už o vyhasnutí člověka pozdní doby? Jako přítel dekadence tipuji druhou možnost.  


Dokonalé sousoší

Jako Grácie jsou ty tři a nikoli bez půvabu. V téměř ještě dívčím věku sdílejí jednu deku. A každá strnula v jiné poloze: jedna leží s hrudí vystavenou polednímu slunci a šípům v očích mužů; další slunci nabízí co obětinu zadnici a ztmavlým okem sleduje skrze kousek látky, co ono na to; a třetí, ta sedí v poloze soch alegorizujících panenství, opřena o jednu nohu, druhou zkříženou pod sebou, mírně nahrbená, jakoby studem zakrývala drobná, a jak jinak, bělounká prsa. Dokonalé sousoší. 


Michelangelova věrná

Leží na dece vzhůru pohledům, bílá jak z alabastru. K nebi jí v pravém úhlu trčí prsy. Chtěla je mít krásné a namísto toho je má jak Michelangelovy ženské akty. Ale třeba je jen milovnicí mistra a toužila stát se živoucí připomínkou jeho slávy. Malá renesanční citace uprostřed louky Zlatých lázní.


Bez vábničky

Světlá má pivo světlé, tmavá tmavé. Tmavá si pak natáhne spodní díl plavek, přes sukni, a není v tom ani zrnko něhy, žádná stopa po vábničce, kterou by přece jen žena měla v převlékací manýře chovat. Ještě než se usadí, řekne kamarádce: Ty, vyval to pivo do prdele. Vše je jasnější.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

11.07.2016 17:40:14careful

Děláš jako že neumíš komentáře promázavat?...všichni víme, že ti to jde velmi dobře. Tady máš jednou i důvod.:)

...a pokud někoho napomínáš, opravněně..neříkám, že ne, tak bys ale měl jaksi napomenou všechny účastníky ot a ne jen jednoho. Nevím, jestli je na to esej, ale přišlo by mi to celkem normální...ale chápu, Honzýček chválil.

11.07.2016 17:35:47Movsar

a co takhle, careful, přečíst si krásnou kunderovu esej s názvem "nechovejte se tu jako doma, příteli". už jen kvůli tomu názvu (který je ovšem vypůjčený z korespondence stravinského) :-)

11.07.2016 17:25:55careful

Ano, proti blbosti se má bojovat...nedělám nic jiného, tak mě nech pracovat, protože ty blbost nepoznáš a ještě jsi schopen ji zatleskat.....a duševně vyčerpán, jsi podle těch přisprostlých PM, co mi posíláš, spíš ty.

11.07.2016 16:33:03Honzyk

careful---:proti blbosti se ma, a o tom jsem presvedcenej, bojovat....a kam mam "bezet" nebo co mam "opravovat", nech laskave na me....zase si osobujes svy autoritarsky sklony..(...uz te necham, aby ses zbytecne dusevne nevycerpala...:))

11.07.2016 16:04:40careful

No když jsi byl takovej mistr a psal jen super komenty, tak nevím, proč jsi o to společnost ochudil. 

Ty mi zas připadáš jako někdo nezajímavej, kdo do mě  ryje asi jen proto, abych si ho vůbec všimla, jinak si tvůj neutuchající zájem neumím vysvětlit...

Běž zas radši někam lézt do zadnice ...nebo opravovat gramatiku.

11.07.2016 15:53:52Honzyk

za me mluvej, komicko, moje dilka tady...:D...a redaktorem uz jsem byl:D

...jen ne tak ujecenym a hysterickym...(((...ctes nekdy po sobe svy zlucovity komenty?...mi pripada, ze je pise zakysla starena, kterou sere uz celej svet...jen se pekne podivej, cos sem uz pod dilka hodila((,,,

(Movsare, sorry)

11.07.2016 15:27:35careful

jaké pozice,  komiku?...napiš StvN a budeš redaktor taky... ale chápu, že necheš, páč by si pak každej jouda bral to, že jsi redaktor do huby...

11.07.2016 11:39:29Honzyk

umanuta (a jecici) pani ´redaktorka´ pripomina zde Velkou sestru z "Preletu nad kukaccim hnizdem" a jeji "klofani do kouli"....smutne, kdyz skrzeva dilko se odvazi ze sve pozice utocit na autorovu osobnost....neni to(jak to slovo nemam rad) fer....((

10.07.2016 21:38:41Movsar

kočkoda: vtipná poznámka.

10.07.2016 19:59:11Movsar

tak aspoň něco. oddechl jsem si. :-) a vlatně se to naplnilo: to jeho úmrtí tedy není zcela vyjasněné. česká televize má materiál. (sám nevím, vrhl jsem ho doprostřed té nahaté spousty a nechal ho tam chvilku pobýt a on mi tam exnul...)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.