Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
Vrtochy
datum / id10.09.2016 / 471993Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieFejetony
zobrazeno1221x
počet tipů26
v oblíbených0x
do výběru zařadila2a2a,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Vrtochy

    Moje žena má vrtochy. Ano, jistě namítnete, že každá žena má svoje vrtochy, o tom se není třeba rozepisovat, ale rozmary té mojí jsou vyššího, řekl bych spirituálního rázu. Její záliba kupodivu nepovstává ze sníženého prahu příčetnosti. Dělá to především proto, aby mně, nevěřícímu Květoňovi a zapřisáhlému ezoskeptikovi dokázala, že jsou ještě jiné věci mezi nebem a zemí, než kupříkladu oběšenec. Nedaří se jí to.

    Předloni třeba, to absolvovala třístupňový kurz Reiki. Od té doby s vervou léčí všechny příbuzné, známé a sousedy z celého okolí vitální energií. Ne, že by snad někoho uzdravila, ale pyšní se diplomem „Mistr Reiki“. Kdo z nás to má?

    Já osobně neuznávám žádnou energii, která mi nedokáže ohřát párek, nebo rozsvítit lampičku na nočním stolku. Jsa neoblomným odpůrcem tmářských pavěd mohu jen stěží uvěřit, že mi senzibil mácháním rukou dokáže harmonizovat auru nebo zprůchodnit čakry. Nemám žádné čakry! No, možná vím o jedné, ale o té bych se raději veřejně nerozšiřoval. Ostatně když večer sním řízek s bramborovým salátem, rakvičku se šlehačkou a pytlík chipsů, hned ráno se přesvědčím, že je čakra v kondici a dokonale průchodná. U toho nevyžaduji asistenci ezoterika. Ale zpět k věci.

    Tuhle si žena umanula zacelit další skulinu ve svém vzdělání, a rozhodla se absolvovat kurz nazvaný „Technika kvantového doteku matrixu“. Inu, když jí to udělá radost a můžeme si to dovolit, proč jí nedopřát něco kvantových doteků, že. Pokud jste ochotni oželet čtyři dny svého času a částku, ze které by týden mohla žít somálská vesnice, musí na tom přece něco být. Pravda, netušil jsem ani matně, čím nás řečený dotek matrixu může v budoucnu oblažit, ale doufal jsem, že mi to objasní internet. Nezklamal: „Na 4 denním transformačním kurzu pracujete ve svém informačním poli a nastavujete si svojí vlastní realitu. Štěstí, láska, zdraví, hojnost, cokoli! Změníte pohled na svět a zjistíte, že vše je možné. Vaše přání se začnou plnit. Získáte schopnost působením mysli ohýbat nerezové příbory a dokonce zlepšovat chuťové a nutriční vlastnosti jídel a nápojů!“ Tak pravil Google.

    Bože, jak jsme mohli bez znalosti používání metody KDM považovat naši domácnost za plně funkční? Žili jsme dosud planým a nenaplněným životem, ale od příštího týdne tomu bude konec. Ze semináře se mi vrátí moje vlastní zlatá rybka, osobní ubrousek prostři se, můj privátní oslíček otřes se. Nastane období neskonalého štěstí, bezbřehé radosti a věčného blahobytu. Už nebudu marnit čas a peníze ve vinotéce. Koupím v supermarketu jakýkoliv patok ve slevě a žena jej doma během chvilky transformuje na Château Mouton Rothschild! No nejsou to báječné vyhlídky?

Konečně ani ohnutých příborů není v kuchyni nikdy dost.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

06.06.2017 16:10:40Tym

Tak takhle dobře už jsem se dlouho nezasmál. Myslím že na KDM asi něco bude když jsi mi jenom psaním o něm náramě zvednul náladu.

Vřelé díky T.

23.11.2016 19:38:30Květoň Zahájský

Díky, jsem poctěn. ((-:

23.11.2016 16:18:24xardaska

jako žena bych měla napsat,že se mi to nelíbí,ale ono se mi to líbí.-)))dávám tip

13.10.2016 11:40:30Markel

jsi tak velmi ftipný

nabádáš mne: tipni!

No tak jo, porád. ***

24.09.2016 12:05:43Květoň Zahájský

a2a2a - mně se velice líbí, že je možné kombinovat některé vzájemně se vylučující funkce. Jako např. - Autor stojí o hlubší kritiku a Autor nestojí o hlubší kritiku. Pracovně jsem tento systém nazval - Chytrá horákyně a příležitostně, jsa od přirození značně nerozhodným, této duchaplné možnosti využívám.

Co se reakce mé ženy týče, po přečtení předstírala, že nemá radost, a vyhrožovala, že moje tělo rozčtvrtí a dá sežrat masožravým plžům z řádu Archaeogastropoda.

Jinak díky za milá slova, srovnání s Vaudem si velice vážím.

23.09.2016 23:23:40a2a2a
redaktor poezie

Tak stojí nebo nestojí? Tedy o kritiku, aby nestála řeč. Jako obvykle spolehlivě zvládnutý jazyk fejetonu. Spolu s autorem Vaud máte oba vtip, cit pro délku a fejeton jako formu. Jen by mne skutečně zajímalo, jaký honorář jsi dostal od ženy.

14.09.2016 10:58:43JARUB

Je to čtivé, ale mě tedy rozebral komentář Zordona. Kam se mu tady může dát tip?  Zordon napsal v pár větách odpověď na život, vesmír a vůbec. (Hlasitě jsem se u počítače nesmála už dlouho...)

14.09.2016 07:21:25macecha

:-)....... T*

11.09.2016 18:15:14Květoň Zahájský

Díky, přátelé, za kondolence, moc si vaší účasti vážím a snad jako jediný doufám, že z toho seriál nebude.

11.09.2016 16:32:18kuča

To musíš být šťastný, viď? No, musím... :-)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.